Zvieratká vo vlasoch ... a čo teraz?

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Zvieratká vo vlasoch ... a čo teraz?

Odoslaťod corky »

Deti mi tretíkrát s odstupom vždy asi mesiac doniesli vši .. ide ma šľak trafiť, najskor syn, potom dcéra, teraz zasa dcéra ... do tých dlhých vlasov, to je des.
Syna som vystrihala na "letný strih" a je po probléme. Ale dcéra má vlasy dlhé, kupila som Paranit, vyčesali sme, vyžehlili, mesiac pokoj (stále som kontrolovala) a zasa...
Nemáte nejaké preventívne riešenie, teda aby to nedostala? Nemala to nikdy, ani v školke a teraz v 9. triede takéto šoky :jaj:
corky

I choose to be happy...

expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Zvieratká vo vlasoch ... a čo teraz?

Odoslaťod Martina O. »

corky, neviem ci poradim dobre, my sme vsi nastastie este nemali (klop, klop, klop), ale v casopise som videla reklamu presne na pripravok, ktory je akoze preventivny, ze ked vies, ze uz su v skole vsi ale vy este nemate.. vola sa to hedrin protect & go. ale neviem ci funguje.. mozno stoji za pokus.
Martina O.
začiatočník

Odoslaťod slniecko »

Preventívne neviem, vraj sú dobré šampóny s tea tree olejom, ale aj keď ho doma mám a deti nie vždy dostanú vši, ak sú v kolektíve (ale občas hej), tak či je to práve tým šampónom, neviem. Keď už sú, tak nám žehlička na vlasy vždy vynikajúco poslúžila na rýchle zbavenie sa. Možno by pomohlo občas prebehnúť žehličkou, že keby tam už predsa len nejaká bola, nech sa nestihne príliš rýchlo rozmnožiť, ale to je len taký dohad.
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Odoslaťod koza Tina »

Neviem ci na Slovensku dostanes Silikom davam vzdy prevencne pretoze slenca ma dlhe a huste vlasy takze to by som nasla az keby jej to same padalo keby to mala a Tobi ma sice kratke ale tiez huste.Dokonca slecna mala lupiny a nema ani to . Prirodne nam nic nezabralo ked som skusala a pred troma rokmi tak davam toto a zvieratka u nas nie su hoci v skole je stale oznam ze spoluziaci maju.
koza Tina

skola

expert

Odoslaťod Eva/ redakcia »

Pocas historie nasich skolko a skolopovinnych deti sme uz riesili niekolko x po skolach v prirode a podobne, a z radu prostriedkov, ktore sme na vastnych detoch ( a ich zvieratkach) testovali je najpesi PARANIT. teda nasa skusenost.
Eva/ redakcia

strašne dobrý obed bol dnes. To vlastne vzdy, ked ho nemusim varit ja...

Site Admin

Mood: Happy
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 1

Odoslaťod dana-h »

Ahojte ! U nás najlepšie zabralo vyčesávať, aspoň dvakrát denne, Šampóny a spreje ani nie.
TINA prosím Ťa ten Silikom je šampón ? Skúšala som cez google ale nič mi nedalo . Chcela som na tie lupiny, dcéra má mastné vlasy a veľké lupiny, tiež neviem čo už na ne dať.
dana-h
začiatočník

Odoslaťod koza Tina »

dana-h píše:Ahojte ! U nás najlepšie zabralo vyčesávať, aspoň dvakrát denne, Šampóny a spreje ani nie.
TINA prosím Ťa ten Silikom je šampón ? Skúšala som cez google ale nič mi nedalo . Chcela som na tie lupiny, dcéra má mastné vlasy a veľké lupiny, tiež neviem čo už na ne dať.

Normalne pouziva Nizral ale teda v lete lupiy nema a potom az zaciatkom septembra ked sa u nas rozprsi zas sa objavi aj akne a aj lupiny a teda zacnu skoly pisat aj o zvieratkach tak davame ten Silikom a fakt dlho potom lupiny nema,dokonca su prec po prvom pouziti, potom na jar ideme na ten Nozoral a to jej pomaha tiez.
kedze ako som pisala zijem v zahranci preto neviem ci dostanes ten vyrobok ale je to toto a vyraba to Sanofi a takto to vyzera https://www.viata.nl/silikom-hoofdluize ... gkR15WhfIU
koza Tina

skola

expert

Odoslaťod bibusenka »

U nas boli tieto zvieratka na navsteve minuly rok v lete a snad sa uz nevratia, lebo som netusila ze s odstranenim je taka babracka. Mala som co robit aby sme vsi z vlasov vycesali
bibusenka
začiatočník

Odoslaťod eviatkoo »

My sme si to tiež zažili a nie je to bohviečo a hlavne keď máte doma dieťa s hustými vlasmi. Snažíme sa nášho Riška strihať ale neviem pokom má také husté a tvrdé vlasy.
eviatkoo

Odoslaťod klarkapretty »

Tak ja sa snazim tomu vyhybat. Ked viem, ze len jedno dieta ma mozno vsi v skolke, tak Misku neham doma. Ma krasne dlhe vlasky a nechcela by som aby o ne prisla a jej by bolo tiez luto, keby ma o ne prist koli vsiam.
klarkapretty

Mood: Cool

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

Používaním stránok rodinka.sk súhlasíte s používaním cookies, vďaka ktorým je možné individuálne nastavenie stránok, ako aj pre používanie na analytické a štatistické účely. Viac informácií...