Dať si operovať oči alebo nie?

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Dať si operovať oči alebo nie?

Odoslaťod 4klement »

Zdravím, potrebujem sa s vami poradiť. Som krátkozraký a nosím dosť silné okuliare. Zvažujem už dlhšie operáciu, odporúčal mi ju aj môj lekár, no ja sa stále neviem rozhodnúť. Je taká operácia bolestivá? Koľko cca stojí peňazí? Aké sú vaše skúsenosti?? :uh: poteší ma každá reakcia.
4klement

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dať si operovať oči alebo nie?

Odoslaťod Kirkuša »

Moj muz si to dal robit hadam 15 rokov dozadu, neviem ci neprehanam, ale v zaciatkoch ked to k nam prislo. Metoda este nebola taka dokonala ako dnes a robila sa tak povediac viac nahrubo. Kedze on mal kombinovanu vadu a okuliare ako take mu nedokazali toto vyrovnat, rozhodol sa pre operaciu, ktora slubovala ze tento druh korekcie zvladne. Operacia sa zadarila, bol tam samozrejme diskonfort a potom bolesti, ale nic co by sa nedalo zvladnut.
Par rokov po nej sa skutocne tesil dobremu zraku, ale postupne to zacalo odchadzat. Teraz ma jedno oko dokonca horsie nez predtym. Stve ho obcas ze keby pockal, terajsou metodou tej istej operacie by sa to dalo urobit inak a lepsie. Opravit sa to uz neda nakolko sa odobralo (vypalilo) rohovkove tkanovo v objeme ze jednoducho chyba material.
On by to skor neodporucal, je to rizikove z dlhodobeho hladiska, presne ako pise akvi, moj je toho dokazom, ale zalezi aj od typu vady a jej sily, on to mal dost zlozite, mozno jednoduchsie a slabsie korekcie su viac OK.
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Odoslaťod 4klement »

Zatiaľ ste ma neodradili :D Musím totiž nosiť stále okuliare a je to pre mňa nepohodlné, zavadzajú mi najmä v práci. Už som si o tom tiež čítal niečo na nete a vyzerá to tak, že sa dám operovať v Čechách, ak to pôjde... momentálne som tam dosť často (služobne), tak prečo nie. Alebo počul niekto niečo zlé na České kliniky?
4klement

Odoslaťod ren:) »

Ahoj, skús sa popýtať na možne nežiadúce účinky. Ja som niekde čítala, že po týchto operáciach je po čase jeden z nežiadúch účinkov keratoconus. Skús si naštudovať aj niečo o tejto poruche oka. Ja ten keratoconus mám, nie následkom operácie, ale ako vrodenú vadu, keby mám možnosť to nejak ovplyvniť tak by som urobila všetko preto aby som ho nemala. Prajem Ti nech sa rozhodneš správne.
ren:)

Odoslaťod eva_a »

Manzel si dal operovat jedno oko, aby nemal medzi ocami velky rozdiel dioptrii.
Nebol spokojny s vysledkom, tak mu lekar navrhol reoperaciu (opravu), ktoru aj podstupil presne rok po prvej.
Za menej ako 5 rokov po druhej operacii potreboval rovnake okuliare ako pred. Stale mu robi problem velky rozdiel dioptrii a tazko povedat, ake by to bolo bez operacie, ale bez okuliarov bol dost kratko.

Operovali ho v Bratislave pred 10-timi rokmi, mali tam vtedy novy pristroj.
eva_a

expert

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.