doručovanie pošty

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

doručovanie pošty

Odoslaťod sama »

Ahoj všetky. Už som sem - myslím fórum - veľmi dlho nič nepísala.
Zrazu mi prestala chodiť na poštu pošta. Mám tam urobenú výhradu, nakoľko mi mizli veci zo schránky, tak som si to takto vyriešila. Lenže chyba lávky. Od 1. 1. 2015 máme nejaké zmeny. Máme aj iných doručovateľov a tak mi dávajú veci do schránky alebo možno aj nedávajú - ťažko povedať, lebo nemám poštu. Ani výpisy z banky ani vyúčtovanie Tesco - to už od októbra, alebo mám otvorenú obálku.
Najprv som si myslela, že ide o omyl zo strany pošty, keď mi prišla prvá obálka do schránky. Žiaľ nie. Tak už od piatku pátram po tom, kto mi doručuje poštu a chce sa s nimi dohodnúť na inom spôsobe. Žiaľ, žiadna z oslovených spoločností mi alebo nevie povedať (pracovníčky naozaj na pobočke alebo v dialógu nevedia) alebo nechce povedať (vraj ide o obchodné tajomstvo) alebo nepovie celú pravdu ktorou firmou doručujú zásielky (Tvrdia, že Slovenskou poštou, ale nakoniec zistím, že čiastočne aj firma CRWEL doručuje.). A tak je viac ako isté, že sa mi nejaká pošta zase nedostane do ruky. Žiaľ mám takúto skúsenosť, Preto som si vyrobila aj to odkladanie pošty na pošte pri nás.
Ako sa potom budem môcť brániť, že mi nebola napríklad doručená súdna obsielka (prehnala som to) či iný dôležitý doklad? Napríklad pozvánka na dedičné konanie či pozvánka na svedectvo na súde alebo napríklad aj že som niekde zabudla zaplatiť niečo a potom mi príde nejaký exekútor? Prípadne mi príde pokuta za prekročenú rýchlosť a ja ju nedostanem? Alebo pozvánka na operáciu a ja sa nedostavím? Keď mi teraz neprišli napríklad výpisy z banky.
Napísala som niekoľko žiadostí do banky, Tesco Club Card, stavebné sporenie..., že chce mať poštu doručovanú výhradne Slovenskou poštou. Ani jedna zo spoločností mi nie je ochotná vyhovieť. Vraj sa to nedá.

Babo raď! Ozaj budem rada sa nejaký tip.
sama
začiatočník
 
Príspevky: 191

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: doručovanie pošty

Odoslaťod mmonika »

zazila som ze takyto student dorucovatel sukromnej spolocnosti hodil vypisy jednej banky na zem pred vchod a ja som potom ludom davala do schranky , ved vypis je dost osobna zalezitost aby savalala po zemi a hoc kto to moze vziat a precitat , tak isto mi neprisla dolezita posta od mobilneho operatora , nastastie mi boli penale odpustene ale aj mne vadi toto akoze lacne dorucovanie bez zaruk
mmonika

pracujem

expert
 
Príspevky: 15117
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: doručovanie pošty

Odoslaťod Vroni »

No, mozno by pomohlo zariadit si PO Box (teda ze by ti posta hadzala vsetko do schranky u nich na poste a ty by si si to len raz za cas vyzdvihla) Dialog mi znie na Tatra banku, tam si hod vsetko na mail a padla klec. Ked ti nechodi ZIADNA posta, tak asi bude fuk, ci je dorucovana Slovenskou postou alebo sukromnou spolocnostou, skor by som tipovala na aktivneho suseda, mozno by bodla webkamera na schranku (len pre tvoju informaciu, nic by si s tym videom robit nemohla)
Vroni
pokročilý
 
Príspevky: 807
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: doručovanie pošty

Odoslaťod sama »

Vroni, veď ja ten P.O.Box na pošte mám zriadený už dva roky, ale mi do neho nechodí pošta, lebo tam neposielajú veci iní doručovatelia. Preto mi nechodí pošta. "Takže babo raď."
A posielať si na maily - Vroni - ty si platíš nejaký profesionálny mail? Na verejné, keď Ti niečo nepríde, oni za to nezodpovedajú. Takže taký Ti je tiež na nič.
sama
začiatočník
 
Príspevky: 191

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: doručovanie pošty

Odoslaťod Vroni »

Nuz, na mail na azete by som si nedala poslat nic, to je fakt, ale zase firmeny mail alebo nejaky "solidny" by sa mal dat (gmail sice rozhodne nie je moj favorit, ale tiez sa da). Tatrabanka mi posiela maily zaheslovane, neviem, co by z mojich vypisov z uctu kto mal, takze o ake rucenie ide som nepochopila. Ked das ako korespondencnu adresu PO Box, tak by to na tu nestastnu postu predsa dorazit malo, to je jedno, akym dorucovatelom, inak mi napada fakt uz len dat posielat postu na miestny urad (aj to sa da). A na firmu nam vypisy nosi bezna postarka, takze minimalne v Ba korespondeciu z Tatra banky dorucuje Slovenska posta...
Vroni
pokročilý
 
Príspevky: 807
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: doručovanie pošty

Odoslaťod airana »

dievcata kolko maju na poste casu aby vybavili moju reklamaciu? uz su to skoro dva mesiace a este stale sa mi nikto neozval, ked som tam bola pred dvoma tyzdnami tak mi povedali, ze mam cakat, vraj ked to vybavia tak mi pride smsku aby som sa dostavila na postu
airana
začiatočník
 
Príspevky: 156

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: doručovanie pošty

Odoslaťod luciy »

Airana
To ti co reklamuju? O tom som este ani nepocula, ze na poste reklamacia:-O:-O
luciy
začiatočník
 
Príspevky: 197
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron