Antidepresiva a lieky na spanie v tehotenstve

Keď rastie bruško, nič nie je banálne. Je to o novom svete, novom človiečikovi, nových vzťahoch, istotách i neistotách. Nič neprežívame tak intenzívne, ako toto obdobie.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Antidepresiva a lieky na spanie v tehotenstve

Odoslaťod dmullero »

Ahojte, najde sa tu niektora, ktora brala pocas tehu AD a lieky na spanie?
Som v 20 tt a pred tyzdnom mi nasadili lieky, bez nich to nejde.
Beriem escitil 1 tab rano 10mg a Oxazepam 1 vecer.Z AD som nabudena a neviem vobec spavat, tak si vecer musim dat ten Oxazepam.Snazim sa zaspat bez toho lieku, ale ak do 1 rano nezaspim, zial musim si ho dat, lebo vstavm o 6 rano do prace.
Aj vy ste mali podobne problemy?
Nikdy by som neverila, ze ostanem na AD a hlavne pocas tehotenstva!Uz raz som brala AD asi pred rokom, ale to lencca 4 mes.
Narodili sa vam zdrave deticky?Ake mali APGAR skore?Mam strach!
dmullero

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Antidepresiva a lieky na spanie v tehotenstve

Odoslaťod -dana- »

Ja som nebrala, tak mozno nie som ta spravna, ktora by mala pisat komentar. Kedze doverujem viac prirode ako chemii, liekom sa snazim vyhybat. Poznam pripady ludi, ktori beru dlhodobo AD a nemam pocit, ze by im zvysovali kvalitu zivota (odhliadnc od navykovosti). Ja by som urobila vsetko preto, aby som ich vysadila. Tehotenstvo je krasne obdobie zivota, novy zivot sa vyvija v brusku, tak sa tes na drobceka a na obdobie, ktore bude nasledovat s nim. Pre mna bolo babetkovske obdobie a hlavne obdobie kojenia jedno z najkrajsich a rada na to spominam. Tak si to uzivaj, su to kratke a jedinecne chvile v zivote.
-dana-
začiatočník

Odoslaťod slniecko »

Danka, ver mi, že vôbec netušíš, o čom rozprávaš.

Dmullero, je mi ľúto, že musíš brať lieky práve teraz. Lekár predpokladám vie, že si tehotná, tak ti iste vybral vhodné lieky.
K tomu spánku...neskúšala si si vziať pár dní voľna a skúsiť to tak, či máš potom v noci zlé stavy?

Nerozumiem, prečo si brala AD predtým len 4 mesiace...prestala si ich brať, alebo ti ich lekár vysadil?
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Odoslaťod dmullero »

Brala so 4 mes.lebo som sa citila dobre.U mna je zaklad sa vyspat.Ak sa nevyspim je zle.Som placliva, busi mi srdce a je mi zle.Skusala som to bez AD.Pila som medovku, brala magnezko.No nic.V noci som napata a neviem sa uplne uvolnit a teda zaspat.Tera som skusala 2 noci bez liekov.Nezaspala som ani na minutu.Dnes som si dala oxazepam a spala som 6 hodin.
dmullero

Odoslaťod slniecko »

Tak potom ho treba rozhodne brať, aspoň zatiaľ, keď budeš stabilizovaná s AD, možno nebudeš potrebovať anxiolytiká. Len neviem, či si vtedy vysadila AD svojvoľne, alebo pod dohľadom lekára, len 4 mesiace mi prídu strašne málo, to je ako prerušiť ATB liečbu po dvoch dňoch, lebo hrdlo prestalo bolieť. Rozhodne sa riaď pokynmi lekára.

Inak, to že sa tieto lieky neodporúčajú v tehotenstve je skôr nedostatkom relevantných údajov, pretože nemôžeš robiť testy na tehotných ženách, ale nejaké problémy u babatiek sú zriedkavé a ak si dobre pamätám, tak nie sú tam nejaké malformácie, ale ja som psychologička, nie psychiater, takže toto ti musí skôr vysvetliť doktor. V každom prípade by to ale mali vedieť - teda to aké lieky berieš - tvoj gynekológ, pôrodník a potom v pôrodnici neonatológ a neskôr pediater, aby to mohli odsledovať.
slniecko

expert

Odoslaťod dmullero »

Slniecko dakujem :wink: , citala som aj hlavne na americkych a UK forach ohladom mojej temy a celkom som sa ukludnila.
Snazim sa uz nemysliet na to, ze beriem tab., v prvom rade musim byt v poriadku ja, to mi aj psychiatricka vravela.
Dnes som si kupila aj rybi tuk, ci olej-omega 3 , magnezium relax na vecer, tak skusim aspon toto, miesto toho oxazepamu.
dmullero

Odoslaťod Scarlettka »

Ahoj ja užívam AD počas tehotenstva pred otehotnením som bola u psychiatričky a ta ma poslala na farmakologiu a tam mi zistili, že lieky neublížia,že skor depky ublížia bábätku ako samotný liek. S tým papierom som išla k mojmu gyn. ked som už tehotná bola, povedal mi že môžem užívať.Aj ked obavy mám, no ked mám dovolené... neviem či by som to zvládla bez nich mala som problém, nevedela som ich vysadiť. Držím palce
Scarlettka

Odoslaťod slniecko »

Skús, ak sa podarí, tak fajn, ale ten spánok telo potrebuje.

Dievčatá, obom Vám držím palce.
slniecko

expert

Odoslaťod Kalea »

dmullero píše:Brala so 4 mes.lebo som sa citila dobre.U mna je zaklad sa vyspat.Ak sa nevyspim je zle.Som placliva, busi mi srdce a je mi zle.Skusala som to bez AD.Pila som medovku, brala magnezko.No nic.V noci som napata a neviem sa uplne uvolnit a teda zaspat.Tera som skusala 2 noci bez liekov.Nezaspala som ani na minutu.Dnes som si dala oxazepam a spala som 6 hodin.

Ja nie som odborník a ani som AD nebrala, len mi zišlo na um, že keď je u teba základ vyspať sa, lebo problémy prichádzajú až keď sa nevyspíš, nestačilo by ti brať len lieky na spanie? Vyspala by si sa a možno by si nemala problémy žiadne. Ale to je len taký nápad, držím palce, samozrejme, riaď sa pokynmi lekára.
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Odoslaťod dmullero »

Ahojte, dakujem za porporu.
@Scarlettka, ako a od koho mam pytat vymenny listok na farmakologiu?Ci ako to funguje?A ake lieky beries?
@slniecko Skusala som tuto noc medovkovy caj a neskor pred spanim magnezko relax na spanok, ked som ani do 1.30 nezaspala a lezala som v posteli od 21.00 s malou a citila unavu, tak som si musela dat oxazepam, aby som sa vobec vyspala, kedze vstavam na 6.00 do prace.Moj mozog-nervova cinnost sa nevie sama nejako uvolnit-je to strasne.
Vcera som minula si 20 eu na prirodne sedativa a dnes som si objednala este ayurvedsky caj.
Volala som aj psychiatricke, ta vravela, ze to moze byt aj z AD, ktore beriem, ze este len 1 tyzden ich beriem, a vravela, ze mozno ta nespavost odide.Boze keby som tu nespavost odstranila, tak som najhappy clovek.
dmullero

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Tehotenstvo a pôrod

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.