Hľadám ihlu v kope sena :-)

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Hľadám ihlu v kope sena :-)

Odoslaťod Davidek »

Ahojte ...
Po dlhých uváhach, či napísať alebo nenapísať to tu takto verejne som sa prekonal a touto cestou hľadám pomoc pri výbere darčeka pre manželku. V podstate je to už takmer v hodine dvanástej, snáď mi pomôžete.
Stručná charakteristika manželky -
1 - vek 29 rokov
2 - máme jedno 3 ročné dieťa
2 - má rada vážnu hudbu , rada navštevuje divadlá a niekedy aj balety ( to už bezo mňa, len s kamarátkami :-) )
3 - rada varí a nebráni sa novým jedlám zo svetových kuchýň
4 - rada číta knihy, obľúbenec je Paulo Coelho
5 - vo voľnom čase rada chodí športovať - beh, zumba, aerobik

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Hľadám ihlu v kope sena :-)

Odoslaťod varticek »

Tak vlastne už v otázke je odpoveď, či nie? Knihu - veď vieš akú, permanentku na zumbu, lístky do divadla ..
varticek

Mood: Happy

Odoslaťod Davidek »

varticek píše:Tak vlastne už v otázke je odpoveď, či nie? Knihu - veď vieš akú, permanentku na zumbu, lístky do divadla ..

Mohol som to napísať jasnejšie :) Moja chyba.

Čo sa týka kníh , či neexistuje na trhu podobný autor resp. knihy s podobným dejom ako tie od Paulo Coelho. Knihy, pri ktorích si poviete : Áááá veď to je niečo podobné ako keby som čítal/a od P.Coelho. Tie knihy od neho doma už má, preto som to chcel upresniť vo forme autora, akým smerom by sa výber mohol posúvať. Ja v tom prehľad nemám.

Permanentka na zumbu a lístky do divadla sú taká klasika hodiaca sa na meniny a pod.

Cieľom toho príspevku bolo skôr nájsť niečo, čo by mohlo nadväzovať na dané športy alebo knihy, ktoré sú u žien obľúbené. Nebol cieľ ich potvrdzovať niečím, čo už vykonáva :)

Vopred vďaka za odpovede
Davidek

Odoslaťod slniecko »

Značková kabelka, večerná, elegantná do divadla, s ktorou sa vytiahne aj pred kamarátkami :D .
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Odoslaťod Vroni »

Hm, listky do dobrej opery. Ak ucet nepusti do Metropolitnej v New Yorku, tak aspon La Scala v Milane alebo aspon viedenska Opera.
Sperk je vzdy fajn darcek (ak len manzelka nepatri do kategorie internetovych marktyriek, ktore su nadsene skromne)
Klasika je wellness alebo romanticky pobyt
Knihu - neviem, ale co tak kupit citacku? (mna nadchla a to som fanatik na papierove knihy)
Ci celkom inym smerom?
Vroni
pokročilý

Mood: Cool

Odoslaťod Kirkuša »

Vroni píše:Sperk je vzdy fajn darcek (ak len manzelka nepatri do kategorie internetovych marktyriek, ktore su nadsene skromne)

:lol: Ono to nemusi byt preto, ja napr. prehnane skromna nie som, sperky ale napr. prilis neoblubujem. Uz odvzdy. Nie kazdy chlap musi mat rad hodinky ci noziky, nie kazda zena ujizdi na sperkoch. Skromnost s tym nic nema. Moj chlap sa uz poucil, ale napr. tie od svokry, co dostavam napr. na narodky, "za narodenie vnucat" :jaj: a pod. lezia na dne suflika.Niekedy si ich vezmem, aby som je spravila radost, ale inak...
Zato napr. takou peknou kabelkou by som nepohrdla, len tam neviem ako sa ktory chlap sam dokaze trafit do vkusu.
Ono ja by som to otocila, ked nepatrite ku kategorii zbohatlikov co peniaze prehadzuju vidlami, mozno nie je zle sa priamo poradit. Knizka potesi vzdy, tak podobny ako Coelho je mozno Richard Bach, a jeho Cajka Jonathan Livingston alebo Most cez navzdy ci Iluzia...alebo ale neviem ci by sa este dalo zohnat inak nez cez antikvariaty od J.L.Borgesa Zrkadlo a maska, subor poviedok. Ci od Eca Meno ruze. Alebo nieco od R.Gulika z tych detektivok zo starej Ciny (sudca Ti), je to aj tajomne, aj filozoficke, aj orientalne, sa to dobre cita, ja teda detektivky nemusim, ale toto je dost dobre, ten sposob zivota a vztahov v tej spolocnosti je tam neotrelo popisany a tym ze je natoko iny ako ten nas, alebo vobec to co bezne pozname, je to vzdy zaujimave uz len z toho titulu inakosti.
Wellnes pobyt to vzdy isti. Ked clovek nema kam odkladat dieta, dolozte si k letnej dovce, akoby ste nasli, my si tiez ideme kupit spolocny darcek s muzom letenky na leto, tesime sa ako blchy. Kaslat klasicke darceky k krabici s papierom, ktore jeden druhemu reciprocne sa snazi vyhutat, po tolkych rokoch co ich clovek dostaval su uz vsetky okukane, nasilna snaha niecim prekvalit len aby bolo tesenie skor stroskotava, mozno nie je na zahodenie trochu zmenit strategiu. :wink:
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Odoslaťod prasiatko katka »

Ked rada sportuje, neocenila by nejake sportove potreby, aby ste mohli chodit sportovat spolu? Ze by si napriklad vam obom kupil korcule, sneznice, alebo cokolvek ine podla vasich financnych moznosti?

Mne dnes manzel spravil Vianoce a ani o tom mozno nevie. Po tom, ako doobeda komplet vylestil kuchynu vratane priestoru za sporakom :!: z vlastnej iniciativy :!: zobral obe deti na poobedie von a mna nechal doma odpocivat 8s: Na Vianoce mi uz nic netreba :adore: :adore: :adore:
prasiatko katka
expert

Odoslaťod katuska123 »

Tiež by som sa zamýšľala nad kúpou lístka na balet alebo divadlo v zahraničí.

Má rada šport - beh ..čo tak jej kúpiť nový bicykel ? :-)
katuska123

Odoslaťod Kirkuša »

prasiatko katka: bez srandy, toto su najlepsie darceky! aj pre mna ma jednu z najvyssich priorit vobec, ked vezme chlap deti obcas cez vikend aspon na pol dna fuc a ja hodim oraz to ticho a klud...
btw: ja by som take sneznice brala vsetkymi 10timi keby mi niekto dal a chodit si takto na zimnu turistku s muzom, aaach, len nam nema absolutne kto strazit deti a kedze ich by take nieco nebavilo vobec...
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Odoslaťod prasiatko katka »

No ved, ja si ako najlepsi moment celej 6,5rocnej RD pamatam chvilu, ked som docestovala uprostred prac. dna s detmi domov z chaty, psychicky pripravena na to, ze s nimi budem este do vecera sama, a prekvapko - muz bol doma :lol: Potom vysvitlo, ze on si sem len prisiel na hodinu nieco spravit a my sme nahodou prisli prave v tom case, ale on ked videl ako som sa potesila, tak uz nemal to srdce odist naspat do prace :fl:

A ak budete niekedy chciet pozicat sneznice, ozvi sa! Seriozne ti poziciam, mame 2 pary pre dospelakov. Je to uzasne, mne sa to paci ovela viac ako bezkovanie ci lyzovanie. Nastastie ako nam deti vyrastli, tak mame uz aj viac moznosti na strazenie, tak sa obcas dostaneme. Inac v Lidli ich minuly rok takto pred vianocami predavali, boli celkom lacne a podla tvaru aj inych veci to vyzeralo, ze ich pre Lidl vyraba praveze dost draha a kvalitna znacka (MSR).
prasiatko katka
expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

Používaním stránok rodinka.sk súhlasíte s používaním cookies, vďaka ktorým je možné individuálne nastavenie stránok, ako aj pre používanie na analytické a štatistické účely. Viac informácií...