Dovolenka 2015 - 2019... cestovanie je naša láska

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Dovolenka 2015 - 2019... cestovanie je naša láska

Odoslaťod corky »

Začali nám chodiť už katalógy CK a tak začínam zháňať inšpirácie a tipy na dovolenku. Hoci sme po tomto lete povedali, že pôjdeme na súkromie bez CK, na druhej strane mi minuloročný model týžden v hoteli + týžden na súkromí super vyhovoval.

No lenže budúci rok máme dosť malý rozpočet, preto zvažujeme Albánsko autom ... bol niekto? Nie je predsa len príliš veľké dobrodružstvo?
Naposledy upravil corky dňa , celkovo upravené 5 krát.
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dovolenka 2015 :-)

Odoslaťod Martina O. »

jesus, tak albansko autom urcite nie... aj ked isto sa tu najdu nazory, ze urcite ano :-) presne ako pises, privelke dobrodruzstvo na rodinnu dovolenku.

my planujeme buduci rok taliansko autom, ubytovanie na vidieku, medzi polami a vinohradmi, podmienkou bol bazen, nase deti aj tak more nebavi, stale sa len v bazene chcu blaznit, pri mori boli vzdy len z donutenia (mame taky system ze doobeda bazen, poobede more). cca pol hodku po dialnici je more, tak nejake dni urcite aj na plazi budeme. a ak by nevyslo pocasie, je tam naokoli vela co vidiet, robili by sme si vylety.

doteraz sme vzdy chodievali do "zlatej klietky" na all inclusive, nam take lenosenie s full servisom vyhovuje. ale chcem skusit aj nieco ine, mozno aj nieco vidiet, trosku pochodit okolie, no neviem ci neolutujem :-)

ja by som inak so slovenskou cestovkou uz nesla, su to casto nekvalitne sluzby za predrazene ceny... ale to je asi off topic. tiez by som nesla za kazdu cenu k moru, cielom dovolenky je podla mna oddychnut si od stresu a domacich prac a to sa da aj pri jazere alebo v horach. ak rozpocet nepusti, nesilila by som to s tym morom a radsej si dopriala vacsi komfort v neprimorskej krajine.

mna by v tejto suvislosti zaujimalo, co si myslite, do akej vzdialenosti od pobrezia dofuka zdravy morsky vzduch?
Martina O.
začiatočník
 
Príspevky: 383

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dovolenka 2015 :-)

Odoslaťod anomiska »

my zvažujeme turecko letecky. ešte sme v turecku neboli, sme za lastminute, na dva týždne, takže zatiaľ nepozeráme, začneme tak v máji sledovať recenzie :).
anomiska
začiatočník
 
Príspevky: 126

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dovolenka 2015 :-)

Odoslaťod mamina »

Ja intenzivne riesim....first moment.Albansko s detmi autom asi nie,aj ked mozno je to len predsudok
mamina

expert
 
Príspevky: 12230
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dovolenka 2015 :-)

Odoslaťod corky »

práveže hladám niekoho, kto v Albánsku reálne bol a vie dať autentické info ... predsudky neriešim
v CK samozrejme povedia, že je to maximálnne bezpečné. Išli by sme určite s jednou prestávkou (prespatím) niekde po ceste. Čo sa týka cesty, minulý rok sme dali 1100km (na juh Chorvátska) tiež s jedným tranzitným prespatím a bolo to úplne v pohode. Išli sme cez deň.
Albánsko nám, podla toho, ktorú trasu by sme vybrali, vychádza niečo nad 1200km ... len kvalita ciest je asi horšia...

A čo Bulharsko, Grécko (pevnina) autom? Odporúčané trasy ma zaujímajú.

My ak nič takéto lacnejšie nevymyslíme, pôjdeme do Chorvátska na privát, alebo do nejakeho lacnejšieho rodinného hotelíka ... to máme odskúšané, len by som rada už aj niečo iné videla.
Naposledy upravil corky dňa , celkovo upravené 1 krát.
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dovolenka 2015 :-)

Odoslaťod corky »

Martina O. píše:ak rozpocet nepusti, nesilila by som to s tym morom a radsej si dopriala vacsi komfort v neprimorskej krajine.

mna by v tejto suvislosti zaujimalo, co si myslite, do akej vzdialenosti od pobrezia dofuka zdravy morsky vzduch?


pre mna do 2 metrov :lol: My práveže chodíme na dovolenku kvôli moru, okrem toho sa radi vyvezieme aj do hôr, niekde tu na SK, ale hlavná dovolenka je pre mna pri mori. Deti more tiež milujú, bazénom sa pri mori vyhýbam, lebo samozrejme, decká to v istom zmysle uprednostnia, je to pre nich pohodlnejšie. No moj názor je, že ak maju byť v chlorovanej vode, to sa nemusím trepať cez pol Európy, to možem ísť aj tu do aquaparku.
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dovolenka 2015 :-)

Odoslaťod Martina O. »

my proste mame take deti, ktore sa najradsej smykaju na toboganoch, potapaju sa, skacu do vody, a nic z tohoto sa v mori neda. myslim, ze preto uprednostnuju bazen, ze sa tam viac vysantia. ich nebavi stavat si pieskove hrady, a v mori - vo vode sa da len plavat, to nie je pre nich ziadny adrenalin. preto to vzdy riesime tak, ze dopoludnia sme u bazenu a poobede pri mori, aby si aj oni uzili ale zas, presne ako pises, ideme cez pol europy, tak nech sme aj pri mori, to doma namame. ale ak nejaky den poviem, ze co keby sme aj poobede isli len k bazenu, akoze vynimocne, skacu meter dvadsat od radosti :-) preto som sa tento rok rozhodla pre taky domcek s bazenom, tam si uziju do sytosti a k moru urcite tiez nejake dni zajdeme, budeme tam dva tyzdne, takze prilezitosti bude dost a kedze mozme ist zakazdym na inu plaz, mozno to more pre nich bude takto lakavejsie.
Martina O.
začiatočník
 
Príspevky: 383

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dovolenka 2015 :-)

Odoslaťod Martina O. »

inak turecko odporucam, my sme boli uz niekolko krat... podla mna najlepsi pomer cena/kvalita. ale neviem ci by som sa na last minute spoliehala, najlepsie ponuky sa podla mna vypredaju prve a to co ostane ostane preto, ze to mozno nie je az take pekne, dobre, vyhodne.... cenovo si myslim ze ponuky last minute a first minute su velmi podobne, raz sme takto boli v grecku na last moment a jedna rodina to kupovala ako first moment a dali sme za ten zajazd presne rovnaku sumu :-)
Martina O.
začiatočník
 
Príspevky: 383

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dovolenka 2015 :-)

Odoslaťod Kirkuša »

Aj my este rozvazujeme, letnu dovcu si chceme dat ako spolocny darcek k Vianociam.

Albansko som aj citala cestopisy (milujem citat cestopisy) a recenzie su rozne, vacsinou ludia pisu ze priroda krasna, ludi malo teda ziadna tlacenica na plazach, da sa dobre lacno nakupit, bezpecnost OK, napriek tomu mnohi zazili zobrajuce deti, chudoba, spinu teda hygienicky standart je inde aj este v porovnani s inymi juznaskymi krajinami a pod. My sme napr. pred detmi boli v Ciernej hore a mam z nej zrejme asi podobny dojem, teda krasna priroda aj plaze sme nasli nadherne opustene, ide o to ze deti by som tam nevzala, neviem preco, niezeby aj napr. greci nemali obcas spinu, ale je to rozdiel. Take tie kulisy ze nedostavane rodinne domy, neomietnute, prip. prizemie "vykuchane" byva sa hore aby uz obyvali ale nebolo skolaudovane a to vo velkom, nejak citit take veci co inde nie, alebo menej. Mala som tam mierne stiesnene pocity a to nechcem mat na dovci, hlavne co sa tyka toho deti brat do takeho prostredia. Mnohi co som si vsimla riesia Albansko tak ze sa ubytuju v Ciernej hore ako zakaldna a robia celodenne vyjazdy do Albanska. Tak z toho mi vyplynulo ze este aj oproti tej Ciernej hore je to asi este schod. Ale zase su aj recenzie z rezrtov, ktore su na urovni a ked clovek aj tak neplanuje moc chodit po krajine, tak nic z toho zrejme nepociti a asi je to dobry sposob ako usetrit.

Co sa tyka pobrezia Grecka, ja by som odporucala pre tych co este neboli Sithoniu - stredny prst Chalkidik, ist autom, ubytovat sa napr. v Sarti, tam je dlhaaaa pekna piesocna plaz s roznymi vstupmi do vody, na jednom jej konci je vyse 100m po pas hlboka na druhom je prudsi vstup medzi tym rozne odtiene da sa vybrat podla chuti a nalady, nadherny vyhlad z tejto plaze na posvatnu horu Athos na vedlajsom prste Chalkidik - zapady slnka z vyhliadky nad plazou si vzdy plno ludi foti...ale aj na otvovrene more. Slnecniky mozu byt vlastne alebo si prenajat na cely den, len za konzumaciu, napr. date si jedno frappe za cca 2E a mate 2 lehatka, slnecnik a stredovy stolcek na cely den. V mestecku sa da prestravovat, pekarnicky na kazdom rohu, potraviny normalne ceny ako u nas -Carrefour mozno par centov vyssie na produkt, vo vedlajsom meste je Lidl kde su ceny just ako u nas a ponuka neporovnatelne vacsia aj o miestne speciality. Okolo pobrezia su same tavernicky z ktorych je vyhlad na plaz, vyhoda - dospeli posedavaju v tavernicke a vidia na deti hrajuce sa na plazi a mori. V tavernickach je vo viacerych jedalnicek aj v cestine ci slovencine. Ubytka je tam hafo moznosti cez net. Co vidim ako hlavnu vyhodu oblasti a sice ze z tohto mestecka ide autom robit obiehanie plazi vo vedlajsich oblastiach (iba cca do 20 min cesta autom od Sarti, co je ozaj ako nic) ci uz na sever alebo na juh priamo pod/nad Sarti - cesta po pobrezi jednoducha orientacia. Su tam z mojho pohladu krasne aj divokejsie plaze alebo aj take s vybavenim na vyber. Napr. vsetkymi 10timi odporucam Orange beach, tam je uplne azuro voda ala Karibik. Na juhu znamu Kalamitsi beach, kde je vybavenie super vyhlady a maly ostrovcek kam sa da doplavavat na jeho vrchu chramik. Pre decka je to hec doplavat tam, vyliezt po homolovitom tvare a uzkej cesticke na vrchol k nemu.
Akoze v tejto oblasti sme boli s detmi uz 2x (raz letecky a druhy raz ako druha letna dovca autobusom) a nemam problem to odporucat, ked by mal niekto zaujem mozem dodat kompletne rady rozpisane, nase fotoalbumy, popis plazi ktore doporucujem navstivit aj s popisom polohy, tam je ich ozaj vela na vyber clovek sa nenudi aj na 2 t kazdy den na inej plazi v dosahu, v tomto je oblast naozaj vyhodna. Podla mna je to jedna z top takto lahsie dostupnych lacnejsich destinacii v pomere cena s akou sa to da vyskladat a kvalita plazi, ktore sa lahko daju poobiehat. Niektore z nich
Plaz v Sarti:
http://www.sartihotels.eu/userfiles/ima ... 20line.jpg
http://media-cdn.tripadvisor.com/media/ ... -beach.jpg
Orange beach:
http://media-cdn.tripadvisor.com/media/ ... -beach.jpg
http://static.panoramio.com/photos/large/40381996.jpg
Kalamitsi beach
http://image.shutterstock.com/display_p ... 500275.jpg
Vourvorou beach:
http://www.holidaycheck.de//data/urlaub ... 451463.jpg
Kriaritsi beach:
http://sithoniagreece.com/wp-content/up ... ritsi7.jpg
http://static.panoramio.com/photos/large/70257972.jpg
Platanitsi beach
http://static.panoramio.com/photos/large/58084694.jpg
Artenistis beach (super na snorchlovanie)
http://media-cdn.tripadvisor.com/media/ ... amping.jpg
..atd
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert
 
Príspevky: 5099

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dovolenka 2015 :-)

Odoslaťod DankaZA »

my sme v albansku boli toto leto:-) s detmi - 6 a 8 rokov- ludia su v horach uzasni milí a neskayeni- neviem ako mesta.. boli sme len par dni- prechadzali sme len severom- nasa destinacia bola Cierna hora... skusim popisat viac ked bude cas:-) ja by som vsak albansko urcite odporucala.. my sme sice horali a aj nase deti- nepotrebujeme na dovolenke luxus ale zažitky..a o tie pozitívne sme nemali nudzu ani v albansku.. tulali sme sa po horach roky predtým aj v Rumunsku aj Bulharsku.. a moja skusenost- na horach su dobrí ludia a podelia sa aj s posledným co maju....
no aaa pri mori sme boli na Velikej plazi v Ciernej hore... mzslim že fotky budu hovorit za vsetko .. pokusim sa pridat....
ak su nejake konkretne otazky rada odpoviem :-)
Naposledy upravil DankaZA dňa , celkovo upravené 1 krát.
DankaZA
expert
 
Príspevky: 8412

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.