Vianocne darceky

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Vianocne darceky

Odoslaťod Martina O. » Ne 19.Okt. 2014 20:58

Vie mi niekto poradit darcek pre 4,5 rocnu dceru...? Malo by to byt nieco vacsie, kedze my nekupujeme vela darcekov...
Predchadzajuce Vianoce dostala kocik + babiku, kuchynku + riady alebo pokladnicku + nakup.
Inak zaujmy nema ziadne, nic ju nebavi, aj ked sa ponukam s nou hrat, s nicim sa nechce, s babikami vobec, ani tie "akoze" hry na varenie, doktora, proste nic... Takze podla "zaujmov" sa u nej neda vyberat. Ma starsieho brata, tak vela veci ma aj po nom, ze uz nepotrebujeme kupovat.
Syn (10 rokov) si praje najnovsieho Bojka + jednu hru na PC a ako prekvapenie dostane este sortky na tenis a knihu o R. Federerovi.
Ja sa im snazim tak narovnako nakupit - 1-2 veci pisu Jeziskovi + par drobnosti ako kniha, puzzle dostanu ako prekvapenie.
Vzdy dostanu aj jeden spolocny darcek - tento rok to bude asi kufrik, do ktoreho sa balia ked idu k babke lebo ten co maju uz je dost opotrebovany a pre dvoch uz aj maly.
Martina O.
začiatočník

Založený: Ut 08.Nov. 2005 10:39

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Vianocne darceky

Odoslaťod prasiatko katka » St 22.Okt. 2014 8:58

Nejake sportove potreby vam nechybaju? Korcule kolieskove, ladove, lyze, kolobezka, bicykel? Alebo ak chces skor hracky, u nas sa velmi ujala hracia sada Play-doh, taka kde sa da plastelina pretlacat cez rozne strojceky, takych je vela druhov, aj mensie aj vacsie. Pripadne nejaka spolocenska hra, teraz je vela aj detskych, velmi pekne spracovanych, alebo aj hlavolamy, ktore moze dieta riesit samostatne.
prasiatko katka
expert

Založený: Po 10.Sep. 2007 11:31

Odoslaťod Martina O. » Pi 24.Okt. 2014 12:23

dakujem za tipy... bicykel aj lyze uz ma, ladove korcule dostala minule vianoce a kolieskove odkladam na narodeniny, ma ich na jar, tak to ich hned aj vyuzije... kolobezku dostane u babky.
spolocenskych hier uz mame doma velaaaa, a ked, tak to dostavaju ako spolocny darcek, lebo sa s tym zahraju obaja.
play doh ja sama nemusim, aj ked sme mali, nikto sa s tym nehral.
chcela by som jej dat nieco vyslovene dievcenske, vzdy som si myslela, ze dievcatam sa lahsie kupuju darceky, ale teraz ma fakt nic nenapada... ju aj ked som vzala do hrackarstva, ze si moze vybrat hocico za odmenu (tusim ked prestala spavat s cumlom) tak len chodila po obchode a nic nechcela, nic sa jej nepacilo, nakoniec vzdychla a vzala si bublifuk :-)
Martina O.
začiatočník

Odoslaťod Kalea » Pi 24.Okt. 2014 13:24

Nejaké dievčenské lego? Ani s tým by sa nehrala?
Obrázok používateľa
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Založený: Ne 02.Júl. 2006 15:33

Odoslaťod corky » Pi 24.Okt. 2014 16:27

Martina O. píše: ju aj ked som vzala do hrackarstva, ze si moze vybrat hocico za odmenu (tusim ked prestala spavat s cumlom) tak len chodila po obchode a nic nechcela, nic sa jej nepacilo, nakoniec vzdychla a vzala si bublifuk :-)

to je asi problém dnešných detí, že majú "všetko", a potom už vlastne po ničom netúžia
moja dcéra sa v tom čase len začínala hrávať s Barbie, naplno to prepuklo až neskor, okolo 5-6 rokov a aj to pod vlyvom kamarátok v školke, že si nosili bábiky ... potom som to mala už jednoduché - na každé vianoce som jej kupovala nejakú vianočnú Barbie, teda niečo, čo práve vyšlo a bežalo v reklame, k tomu knižku, nejaké oblečenie na parádu (teda niečo čo nebolo nutné kúpiť, ale sa jej páčilo ... to praktizujem dodnes), spoločenskú hru

tiež ma napadlo, ako Kaleu, to LEGO Friends
alebo nejakú detskú elektroniku, či to nechceš?
Moja dcera velmi rada počúvala hudbu, tak sme jej kupili MP3 prehrávač, ale neviem, či nebola trošku staršia ako tvoja, no určite to bolo pred nástupom do školy
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod slnko » Pi 24.Okt. 2014 19:10

ked mala dcera 4 - 5 rokov, tak u nas ficali vselijake tie kreativne sady, hlavne farby na sklo, zazehlovacie koraliky z ikey, fukacie fixky, fixky na tvar, knihy s nalepkami z lidla a pod.
slnko
pokročilý

Založený: St 26.Okt. 2005 20:08

Odoslaťod Martina O. » So 25.Okt. 2014 19:48

lego pytala na narodeniny, nasla si v katalgou take ruzove zmrzlinarske auto a normalne o nom basnila asi dva mesiace, ze ozaj ho na tie narodeniny chce, a ked ho dostala, len sme ho poskladali a bolo... odvtedy onho ani nezakopla, ani ked jej ho ponukam na hranie... takisto babiky, ma aj taku co cmukne ked jej da pusu, rozprava, smeje sa (mne sa zdala uuuzasnaaaa) a nie, ona sa s babikou hrat nehce. dalsiu som jej kupila vlasatu, ze budeme cesat, tiez nic. to iste kocik, stale jej ho ponukam ked ideme von, nic... uz som jej pohrozila, ze ho teda dame prec, inemu dievcatku, ked ona ho nepouziva a povedala, ze dobre... barbinu ma jednu, dostala od svagrinej, vobec sa s nou nehra... farbicky a rozne kreativne sady tiez bez uspechu, elektroniku este nechcem takej malej, a vlastne tiez uz ma syn tak jej nebudeme kupovat dalsie, budu si poziciavat... inak ani pesnicky ju nebavia, ked sa hrame a poviem ze zapnem cd s detskymi pesnickami, povie ze nie a ked zapnem bez opytania, vstane a vypne to :-)
ona ma skor take obdobia, napr. teraz si stale dookola sklada puzzle, ale tych uz mame doma x po synovi... kupila som jej pred casom temperky, tak zas boli dni ze v kuse malovala, ale tak asi tyzden ju to bavilo a teraz na to ani nepozrie... tiez bolo obdobie ze sme si vela citali alebo robili take tie "pracovne" zosity s nalepkami, ale tiez to uz preslo...
inac som jej uz kupila take farby ze sa nieco namaluje, vyplni a potom sa to da odlepit a nalepit na sklo, tak s tym sa asi tiez budem hrat sama... ale to je len taka drobnost, jasne ze bude aj knizka pod stromcekom, asi aj spolocensku hru spolocne s bratom dostanu, mozno nejake to puzzle s dievcenskym motivom, lebo mame len chlapcenske... ale to su take drobnosti, chyba mi taky ten "hlavny" darcek, o ktory aj napiseme jeziskovi.
to nebude tym, ze ma vsetko, my sme v tomto dost prisny a deti sa snazime viest na skromno, ziadne hory darcekov... takze nemyslim, ze by to bolo tymto... ju jednoducho nic nebavi... len sa tak potuluje po byte a vzdycha ako sa nudi... pritom sa ponukam sa stale s nou hrat, nech si vyberie... vsetko ju bavi chvilu, od vsetkeho hned vstane... no co s nou :-)
Martina O.
začiatočník

Odoslaťod corky » So 25.Okt. 2014 20:12

myslím, že to je normálne správanie detí v tomto veku ... nemôžeš čakať, že sa bude dlhodobo s niečím hrať sama, alebo s tebou
môj syn sa s niektorými hračkami hrá len vtedy, ak má na návšteve kamoša, inak by boli v boxe a ani by si ich nevšimol - napr. drevená železnica, velké kocky ŽAKO (niečo ako lego duplo), všeliaké velké autá a mnoho iných vecí.
Občas je dobré nejaké hračky schovať na nejaký čas, a potom vytiahnúť. Proste aby nemali deti stále na očiach.
S číms a hráva, to je LEGO, to si skladá aj sám ... ale inak sa velmi nehráva.

S kreatívnymi sadami sa hrá skor so staršou sestrou, aj spoločenské hry radšej s kamarátmi a sestrou, ako s rodičmi.
v lete sme mali napr. gumičkovú mániu, plietli z gumiek vkuse a už ich to prešlo ... dcéra si to ešte občas vytiahne a robí si z nudy niečo podla internetu, ale malý to hlavne chcel mať, ale porobil pár náramkov a dosť (našťastie to nebolo drahé a lahko sa to skladuje)
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod Martina O. » Po 27.Okt. 2014 20:42

ano, tu fintu so schovavanim a znovuobjavovanim staronovych hraciek poznam a praktizujem :-) obcas zaberie, obcas nie. podla mna su aj deti, ktore sa v tomto veku normalne vedia pekne prehrat, vidim to okolo seba, maluju, strihaju, alebo si rozlozia po celej izbe lego, vlaciky, bunker a ficia na tom niekolko dni... no my take nepozname :-(
Martina O.
začiatočník

Odoslaťod Kalea » Po 27.Okt. 2014 20:51

Martina O. píše:podla mna su aj deti, ktore sa v tomto veku normalne vedia pekne prehrat, vidim to okolo seba, maluju, strihaju, alebo si rozlozia po celej izbe lego, vlaciky, bunker a ficia na tom niekolko dni

Áno, sú.
Obrázok používateľa
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Založený: Ne 02.Júl. 2006 15:33

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Používame súbory cookie.