Oblečko pre bábiky za 0 eur

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Oblečko pre bábiky za 0 eur

Odoslaťod vanok1 »

Dcérke som ručne ušila (nie som krajšírka a nemám šijací stroj) oblečko pre bábiky:
- z mojich deravých rifiel (dole rovné, až úzke) som odtrihla spodky v správnej dĺžke, nastrihla a uzažila nožičky a boli 2 rifle pre 2 bábiky, (dajú sa takto aj rifľové kraťasy - tie zostali pre mňa) a pre bábiky tiež rifľové šaty (z rovných alebo dole rozšírených rifiel).
- z vyradených pyžamových nohavíc (mojich) som odstrihla asi 15 cm od vrchu a stiahla som gumu na veľkosť bábikinho bruška (sukňa pre bábiku) a zo spodkov som vystrihla 1 x tričko a 1 x šaty pre bábiku s dlhými ramienkami, ktoré som uviazala na mašličky - na tieto 3 kusy oblečka mi stačili nožnice a cca 1/2hodiny práce, všetko som vyzdobila nažehľovačkami za 0 eur: vystrihnuté obrázky z tenkých igelitiek (žaba na tričko, lienka + kvietky na šaty a kvietky na sukničku) som položila na látky, prikryla papierom na pečenie a na vysokej teplote prežehlila), nažehľovačky bola ďalšia hodina práce, lebo to vystrihonavie dlhšie trvalo, no veci sú krásne, skoro ako z obchodu a celkom zadarmo.
- z rukávov pyžamového vrchu budú tričko a šaty pre menšiu bábiku :).
Tak veľa zdaru, maminky šikulky :)
Prílohy
šaty pre bábiku2.jpg
(75.52 KiB) Stiahnutá 1680 krát
šaty pre bábiku.jpg
(93.54 KiB) Stiahnutá 1681 krát
šaty pre bábiku3.jpg
(66.71 KiB) Stiahnutá 1680 krát
Naposledy upravil vanok1 dňa , celkovo upravené 1 krát.
vanok1

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Oblečko pre bábiky za 0 eur

Odoslaťod parfem »

Ja som chcela minuly rok barbinam kupit oblečko,ale zistila som,že dcera všetky babiky vyzlieka a hra sa s holymi.Takže my mame po probleme.
parfem

Odoslaťod panibo »

Nie zlý nápad a starých vecí stále pribúda a pribúda bude nove oblečenie pre bábiky :)
panibo

:)

Odoslaťod panibo »

Nie zlý nápad a starých vecí stále pribúda a pribúda bude nove oblečenie pre bábiky :)
panibo

:)

Odoslaťod mariangela »

To je dobrý nápad...šiat nikdy nie je dosť ...nepoznáte nejaké stránky na strihy ....
mariangela

Odoslaťod vanok1 »

mariangela píše:To je dobrý nápad...šiat nikdy nie je dosť ...nepoznáte nejaké stránky na strihy ....

nemala som strihy, tie šaty a tričko som strihala takto - nohavice som preložila tak, aby zošitá časť bola v strede vzadu (ak sú dve zošité, tak po bokoch), od spodu som odhadla dĺžku trička (šatočiek) po pazušku bábiky a odtiaľ som oblúčikom zastihla smerom rovno hore ešte asi 15-20 cm, na oboch stranách rovnako,hore asi 2-3 cm rovno, zhora rovno dole asi 12-18 cm a potom oblúčik ako výstrih pod krkom (výsledok - výstrih pod krkom bábiky vpredu aj vzadu, dlhé ramienka a výstrihy na pazušky), dlhé ramienka som zaviazala na mašličky.

rada by som sem pridala foto.... skúsim odfotiť a pridať
Prílohy
šaty pre bábiku6.jpg
(48.51 KiB) Stiahnutá 1680 krát
šaty pre bábiku4.jpg
(69.16 KiB) Stiahnutá 1680 krát
vanok1

Odoslaťod natasin »

To je krásne. Dcérka sa určite poteší. Ja mám pre dcérku krásnu veľkú bábiku, tak premýšľam, ze toto by bol super darček navyše. Niečo určite skúsim. Vďaka za nápad. :wink:
natasin

Odoslaťod Addam »

Teraz ma napadlo či existuje nejaké značkové oblečenie pre bábiky :D Rozhodne pani alebo slečna , krásne oblečenie . Ticho závidim :)
Addam

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na LOW - COST Darček

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.