čo vy a súkromné ​​škôlky?

Deti medzi inými deťmi, s náhradnými "mamami" - učiteľkami. Zvládajú? Nezvládajú? Alebo nezvládame my?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

čo vy a súkromné ​​škôlky?

Odoslaťod PotulnyPes »

Čaute, čo si myslíte o platenie súkromných škôlok? Myslíte si, že ide o dobrú investíciu?
PotulnyPes

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: čo vy a súkromné ​​škôlky?

Odoslaťod corky »

ja som zhanala sukr. školku len ked sme mali problém v štátnej ... ale vtedy u nas taka možnosť nebola a nakoniec sa všetko vyriešilo aj urovnalo, syn dochodil školku pri úžasných pani učitelkách a proste je to vždy len o človeku. Može byť neviemaké vybavenie a ponuky aktivít, ak tam nie su ludia, ktorí to robia srdcom, všetko stráca význam.

Závisí od toho, čo ta sukromna školka ponúka ... pokial to je len nejaká angličtina či počítače, to dnes už ponukaju relatívne bežne aj štátne zariadenia. Ak biostravu, pekný dvor, individuálny prístup a melý počet deti v skupine (maximum 10), vedia vyjsť v ústrety pracujúcej mamičke napr. flexibilným pobytom dieťaťa v školke, prípadne vezmú dieťa mladšie ako 3 roky... tak potom možno stojí za úvahu, čo z toho človek chce a využije.

Ako nejakú investíciu do budúcnosti dieťaťa by som to však nevidela. Pokial je v okolí dobrá štátna školka, ktorá dieťa vezme, nemá zmysel riešiť súkromné zariadenia za nejaké horibilné sumy mesačne. Radšej by som tie peniaze odložila na neskoršie roky a zaplatila dieťaťu trebárs nejaký krúžok popri ZŠ, alebo študijný pobyt, prípadne nejaké exkurzie či niečo také.
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod slniecko »

To teda áno, z môjho pohľadu jedna z najlepších...pričom nejaké aktivity navyše na tému angličtina a janeviemčo sú mi ukradnuté, ale to, že dieťa môže byť v malej skupinke na jednu pani učiteľku, ktorá sa mu tým pádom môže oveľa lepšie individuálne venovať, plus že mnoho vecí je možno na mieste dohodnúť podľa potrieb dieťaťa a nie systémom "ale my to robíme tak, musí sa prispôsobiť", a aj to, že ak sa náhodou nevydarí pani učiteľka, tak jej výmena je rýchla a bez nejakej debaty (zažili sme), je na nezaplatenie.
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Odoslaťod corky »

ani v štátnom zariadení 30 detí na učitelku neexistuje
maximum je 22, ak by aj mali vynimku, je to maximálne +2 deti a to už je absolútny top
našich bolo 22-24, ale nikdy neprišli všetci, učitelka tam bola ráno jedna, ale potom prichádza druhá a nejaký čas sú tam spolu, ranná cez spánok detí odchádzala a po zobudení zasa jedna
v triede 3-ročných su 3 učitelky, teda vždy sutam 2 zároveň

je to síce viac, ako v súkromných, ale zasa nešírme bludy medzi národ, že v školke je 28 albo 30 detí a jedna učitelka
u nás su aj malé dedinské školky, kde je aj tých 10-15 detí v triede a urobia menej roboty, ako schopná učitelka s 22 deťmi
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod derby111 »

neviem porovnať. zažili sme štátne jasle, kde bolo na 15 deti 3 sestričky a 2 ich pomocníčky, boli úžasné, doteraz keď mladší syn odchádza zo škôlky, ide aj do jasiel, pozrieť milé tety, ktoré ho vybozkávajú a nevieme sa odtiaľ odtrhnúť.
Štátna škôlka: v jednej triede 20 detí u nás, s učiteľkami staršieho syna sme si zrovna nepadali do náručia, ale syn ich mal rád. Mladší syn dostal v štátnej škôlke 2 nové úžasné mladé nevyprahnuté učiteľky, keď som to videla aké sú k deťom a čo všeličo vymýšľajú pre nich, napríklad s 3-4 ročnými deťmi piekli medovníky a pod, tak som im povedala :"ja len čumím, že aj takéto úžasné učiteľky existujú". Môj názor je že to je o tom, na aké učiteľky natrafíte.
derby111
začiatočník

Odoslaťod lencika »

ahojte, nam dcerku nezobrali do statnej skolky takze sukromnu beriem ako nutne zlo vsak co mam dat vypoved hmm. je to hrozne vela penazi ale tak co mame robit este tam len zacne chodit tak uvidime ako jej to tam pojde, ale rada by som ju dala potom do statnej ale uvidime podla spokojnosti ale predsa 400 euro je dost
lencika

Odoslaťod modrofuzik11 »

my sme spokojni so sukromnou skolkou. najvacsou vyhodou je, ze je v triede max. 17 deti. z toho su vzdy nejake chore, teda priemer deti v triede je 12 deti. rozne aktivity navyse, dve ucitelky v triede. detom sa venuje viac pozornosti. viac sa rozvijaju.
modrofuzik11

Odoslaťod okoun »

Myslím, že záleží na lidech.. někde může být lepší soukromá, někdy zase státní školka.
okoun

Odoslaťod fotokarol »

Ono strasne sice zalezi na skolkach samotnych,ale najviac na ucitelkach. Sestra mala maleho v sukromnych jaslach, pretoze nebolo miesto v normalnych, ale za tie peniaze (vyse 400e) som naozaj ziaden rozdiel medzi sukromnymi a statnymi nevidel. No v tych ucitelkach ano. Zatial co jedna bola strasne mila, malemu sa venovala, druha nam ani neoznamila ked boli nejake problemy, celkovo jak keby sa ani nestarala. A na druhej strane teraz co bol na skuske v statnej skolke, tak pani ucitelky velmi mile vsetky. Uvidime, ci to bude tak aj pokracovat... Ale podla mna fakt take obrovske rozdiely medzi statnymi a sukromnymi skolkami nie su - mozno v tom, ze v tych sukromnych deti viac rozmaznavaju, lebo ved predsa nemozu byt na deti prisne ked rodicia platia (aby nahodou neodisli niekam inam, ked povedia na dieta nieco zle) ...Co si budeme hovorit, ludia su vselijaki a kazdy si to inak vezme :)
fotokarol

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Škôlkari

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.