POMOC doma suboj: Meno pre dievcatko!!!! Vas nazor?

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

POMOC doma suboj: Meno pre dievcatko!!!! Vas nazor?

Odoslaťod noelevolet »

Ahojte vsetci, mám jeden menší väčší problém. Snom môjho partnera je dať dievčatku meno Evolett :scared: ono kým som si nebola istá, že to bude dievča ani som to tak natvrdo nebrala, ale teraz keď už viem že to bude babika začína sa mi to meno nejako nepozdávať, ale muž ustúpiť nechce, lebo ja som vyberala pre chlapca a na ňom bolo divčenské meno.Každému čo som povedala meno sa len pozrel že čo to je???? Preboha a to kto vymyslel???? Ešte som sa nestretla s pozitívným vyjadrením niekoho na toto meno. Bojím sa že bude trpieť a budú ju odsudzovať neviem jednoducho čo robiť, keď sa ma ľudia pýtaju bojím sa odpovedať a radšej poviem že ešte meno nemáme :no: Aký je váš názor na toto meno? ďakujem
noelevolet

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: POMOC doma suboj: Meno pre dievcatko!!!! Vas nazor?

Odoslaťod dana-h »

No naozaj trochu zvláštne meno a to si myslím že som cudzím menám naklonená. Veľa záleží aj na priezvisku. Nás s babami doma pri tomto mene napadla kombinácia mien Eva Violett, to by možno znelo lepšie ten Evolett sa mi asociuje s lietaním - prepáč, nikoho nechcem urážať. Nakoniec v pôrodnici budeš meno diktovať Ty , ale určite by som manžela prehovárala ako sa len dá, za výdatnej synovej pomoci.
dana-h
začiatočník

Odoslaťod noelevolet »

No presne tak evolet - samolet a chevrolet a podobne...ach. :jaj: ...on to videl v nejakom filme pred desiatimi rokmi a odvtedy chce mat dceru s tym menom...ono existuje a znamena nieco ako zrodenie zivota....a este nevies prosim ta ake su podmienky na matrike??ci zapisu hocico alebo treba nato nejake potvrdenie??
noelevolet

Odoslaťod Kirkuša »

Stacilo pol minuty googlenia:
"Evolet bol názov hlavnú ženskú úlohu vo filme 10,000 BC, film, hovorí, že to znamená "sľub života"."
Film som nevidela, ale vraj vyzerala takto:
[ img ]
Iny zdroj zas uvadza ze toto meno sa dava aj v sucasnosti, a ze je to laska napisane naopak "the love" bez "h" kvoli lahsej vyslovnosti.

Inak neviem, vacsinou su ludia predpojati voci akymkolvek inym menam, berie sa to u nas stale ako vystrelok. Kiez by boli mena pestrejsie a rozsiril sa ich repertoar aj na slova doteraz nezname.
Mne sa zvuk toho mena osobne vcelku paci, aj ked som ho dosial nepocula.

Pokial ide o konkretne meno, ak sa tebe jeho zvuk vyslovene nepaci, muz by mohol trosku pouvazovat nad kompromisom. Zaroven viem co to je zalubit sa do isteho mena, tiez som mala vysnene pre dcerku, sice netradicnejsie ale normalne z SK kalendara, ale cez muza nepreslo a kvoli nemu - videla som ze sa mu vyslovene nepaci, som zvolila ine, ktore sa mi tiez pacilo, ale nebolo tym vysnenym...A pravdupovediac doteraz ma to obcas napadne ze by som mala radsej to povodne, ktore mi slo zo srdca, aj ked aj toto aktualne mam rada.
Toto je vzdy problem, ak jeden z partnerov sa zalubi do nejakeho mena a druhemu sa nepaci, nuz jeden bude musiet ustupit.
Nemalo by to byt vsak myslim len v zasade kvoli tomu ze je netradicne a ze by sa dietatu mali smiat, to je uplna hlupost, my mame nakoniec dali este raritnejsie meno nez to mnou zamyslane povodne, ktore ani v kalendari nie je a dcere sa nikto nesmeje, prave naopak, dosial sme sa nestretli s problemom. A je povodna - svojska, nie ako ja a moje meno ked povedali tak sa nas na ZS postavilo 5 dievcat z triedy. Cize ja so svoje meno vzdy brala skor ako popisne cislo, take bolo "prebeznele".
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Odoslaťod Effka »

Evolet aka??? ako otrasne meno, ked vobec existuje, navrhni mi Violet.

ja som chcela Marínu muz nie mame Malvínu a taktiez on chcel Sabrinu ja nie mame Sabínu
kompromis sa da najst vzdy a navyse aj uradny.

Uff by som sa rodico podakovala keby mi dali take meno a na uradoch by na mna kukali ako puci :jaj:
Effka
expert

Odoslaťod derby111 »

dnes majú deti rôzne mená, takže ma neprekvapuje, skôr na mňa pôsobí pozitívne a hlavný význam mu aj tak dá jeho nositeľ
príde mi dosť netolerantné od Tvojich známych, že sa vyjadrujú tak negatívne, druhá vec je ak sa nepáči Tebe, tak to je problém. Na druhej strane, mali ste s mužom dohodu.
Ja som tiež mala s mužom dohodu a dali sme meno, ktoré on vybral, vtedy sa mi extra nepáčilo ale teraz mi príde originálne, hlavne keď sa tak volá moje dieťa.
derby111
začiatočník

Odoslaťod Kalea »

Syn sa volá Noel? Odhadujem podľa tvojho nicku. Evolett znie zvláštne, ale mne to meno nepripomína žiaden let ani nič podobné, čiže ak by sa mi páčilo a hodilo sa k priezvisku, v pohode by som ho dala, ľudia si zvyknú, toho by som sa nebála, z ich rečí si nič nerob.
Myslím si však, že meno pre dieťa by mala vyberať matka, ona ho nosí celé mesiace pod srdcom, ona ho porodí, ona je s ním zviazaná pupočnou šnúrou, myslím, že dokonca cíti aké meno by sa dieťaťu hodilo. Takže nech sa chlapi nehnevajú, či ste sa už na niečom s partnerom dohodli alebo nedohodli, dieťa by v žiadnom prípade nemalo dostať meno, ktoré sa nepáči matke.
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Odoslaťod keziah »

A co tak kompromis? Prve meno nejake normalne a druhe ten vystrelok, co navrhuje otec.
keziah
expert

Odoslaťod derby111 »

lenže oni sa už dohodli a ona teraz nechce dodržať dohodu
derby111
začiatočník

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.