životné poistenie kde?

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

životné poistenie kde?

Odoslaťod derby111 »

Nemám záujem o reklamné príspevky párprispevkových registrovaných.

Podľa čoho ste si vybrali poisťovňu pre životné poistenie?
Je pri niektorej riziko krachu?
derby111
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: životné poistenie kde?

Odoslaťod corky »

:D
Naposledy upravil corky dňa , celkovo upravené 1 krát.
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod corky »

derby111 píše:Je pri niektorej riziko krachu?
vo všeobecnosti su poistovne kryte ešte tzv. zaisťovňami ... a nekrachujú, ale niekedy sa zlučujú, skupujú a tak. Napr. si možeš spomenúť na zlúčenie Českej poisťovne a Generalli.
Podla mna by mohli krachnúť len ak by uplne padol finančný trh a to už maš potom uplne jedno, kde si mala peniaze, lebo vtedy by padli aj banky, burzy, devalvovali by meny atď.
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod mmonika »

neviem odkial si ale mne nakoniec pomohlo poradenstvo jednej financno poradenskej skupiny , kde mi porovnali vsetky dostupne produkty , podla poziadaviek a prijimov nastavili jednotlive sumy a tak som dospela konecne k pocitu ,ze toto , a strasne som bola prekvapena ako tie najvychytenejsie spolocnosti na trhu su najnevyhodnejsie a ako zle zhodnotia peniaze , nepamatam presne nazov nejaky libertas group sa volaju tusim,ale hadam sanajde viac takych spolocnosti, jednoducho existuju ludia ,ktori maju prehlad a maju v pocitaci program ,ktory po zadani vsetkych udajov porovna produkty na trhu ,to jedina cesta ako si dobre vybrat ,obycajny clovek to nema sancu porovnat ,lebo este su tam aj rozne lehoty na niektore plnenia,takze treba si nechat poradit , je to zadarmo,jasne ze ten clovek ma potom proviziu za to poistenie co clovek uzatvori ,ale kedze maju zmluvu s vacsinou poistovni tak je to objektovnejsie ako ked cloveku radi agent z konkretnej jednej spolocnosti
mmonika

pracujem

expert

Mood: Cool

Odoslaťod derby111 »

corky píše:A tiež, podla toho, čo od toho poistenia očakávaš ... lebo poistka je v prvom rade na krytie úrazu, choroby a nie len ako sporenie "na dochodok".

som jediný živiteľ rodiny, manžel vážne chorý, dve malé deti, 30r.hypotéka na dom, vždy som mala averziu k životným poistkám, v poslednej dobe sa zamýšľam, čo by bolo s mojou rodinou, ak by som vážne ochorela alebo náhle zomrela.

aký máte názor na poisťovňu Uniqa?
derby111
začiatočník

Odoslaťod Kalea »

mmonika píše:je to zadarmo,jasne ze ten clovek ma potom proviziu za to poistenie co clovek uzatvori ,ale kedze maju zmluvu s vacsinou poistovni tak je to objektovnejsie ako ked cloveku radi agent z konkretnej jednej spolocnosti

Možno bude môj príspevok od veci, ale... Uzatvárala som poistenia áut, keď sa zaviedlo povinné zmluvné poistenie. Išlo o chvíľkovú brigádu. Tá spoločnosť pre ktorú som pracovala mala tiež zmluvy so všetkými poisťovňami, lenže od niektorých poisťovní sme dostávali vyššie provízie, než od iných, tak hádajte ktoré poisťovne sme sa snažili odporúčať viac? A ja si myslím, že to takto funguje aj so životnými poistkami, nerobila by som si ilúzie, že mi niekto poradí pre mňa najvýhodnejšiu poistku.
Ale súhlasím, že obyčajný človek nemá šancu všetko to porovnávať :drop: :drop: :drop: a vyznať sa vo všetkých produktoch, mám obavy, že vždy je to tak trochu lotéria :drop: :drop: :drop: .
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Odoslaťod corky »

najlepšie je, ak sa poistí človek ešte mladý a zdravý, lebo vtedy to je ešte relatívne lacné a nemá vyluky z poistenia (nemá prekonané choroby, úrazy...), takže ak maš dojem, že by si chcela mať poistku, velmi neotálaj
Naposledy upravil corky dňa , celkovo upravené 1 krát.
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod prasiatko katka »

Tie poistky, kde je aj sporenie ci investovanie, sa malokedy oplatia v porovnani so samostatnou poistkou a sporenim v inej institucii. Su tam skryte mnozstva poplatkov, ktore ta spolahlivo oberu o akykolvek vynos zo sporenia, takze nakoniec bude nasporena suma zufalo nizka (treba zohladnit aj inflaciu, ktora ju znizi este viac) a naoko nizka cena celeho balika sa dosahuje tym, ze si poistena na nezmyselne nizku sumu, ktora ti v pripade pruseru moc nepomoze.
Vela o poistkach najdes napr. tu http://www.transparentne.info/ alebo http://cmorej.blog.sme.sk/r/44731/Finan ... nstvo.html
U vas by malo najvacsi zmysel dat poistit iba teba na smrt (choroba+uraz+autonehoda), trvale nasledky urazu, usla mzda pri PN, a aby si v pripade invalidity nemusela viac platit poistne.
prasiatko katka
expert

Odoslaťod diana70 »

Odporúčam od Allianz životné poistenie Flexi život, máme tam dlhodobú akciu na 2-násobné plnenie vybraných kritických chorôb (rakovina hrubého čreva, konečníka, prsníka, tela maternice, krčka maternice, vaječníka, prostaty alebo semenníka), zároveň kryjeme najširší rozsah kritických chôrob.
Samozrejme, rozsah pripoistení je široký, napr. trvalé následky úrazu, pobyt v nemocnici, nezamestnanosť. Osobne svojim klientom odporúčam, aby si poistili najmä dlhodobé výpadky v práci, aby mali náhradný príjem na hypotéku a chod rodiny. Bohužiaľ nevieme čo nás postretne. Životka nemusí byť drahá, mala by ale zohľadňovať potreby rodiny (či majú úver, deti, náročnosť povolania...). Ak máte záujem o nezáväzné stretnutie, napíšte mi. Di
diana70

Odoslaťod mmonika »

treba napisat nie reklamu ale pravdu, ja ked predlôozim svoju diagnozu, tak mi hned vylucia vsetky druhy oslepnutia a tiez platenie poistneho v pripade invalidity a taka poistka je mi na dve veci, poistovne poistuju len uplne zdravych ludi a najlepsie mladych ,.,ostatnych nechcu ,ale chcu ich peniaze ale neslubuju im ziadne plnenie
mmonika

pracujem

expert

Mood: Cool

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

Používaním stránok rodinka.sk súhlasíte s používaním cookies, vďaka ktorým je možné individuálne nastavenie stránok, ako aj pre používanie na analytické a štatistické účely. Viac informácií...