Jún 2014

bábätká narodené v roku 2014
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Jún 2014

Odoslaťod hana@redakcia »

Srdečne vítame všetky budúce maminy s termínom jún 2014!
Ak ste u nás prvýkrát, možno využijete príručku nášho fóra. Na našej stránke nájdete tiež Sprievodcu pôrodnicami Slovenska, diskusie o tehotenstve a pôrode, diskusie o pôrodniciach a môžete si nechať zasielať náš Mailík pre bruško a bábätko, ktorý môže byť vašim sprievodcom tehotenstvom a výchovou dieťaťka do troch rokov.
Prajeme krásne diskutovanie
redakcia
hana@redakcia

Skolaaaa

začiatočník

Mood: Tired
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 1
Registrovaní priatelia: 0

Re: Jún 2014

Odoslaťod elija »

Tak som prvá, ktorá sme napíšem. Tehu ešte nemám potvrdené od dr., menzes mám dostať 4.10., ale ja viem, že som tehotná :D príznaky sú neklamné, čakám druhé dieťa, tak už to všetko poznám :-) Termín mi podľa tehu kalkulačky vychádza na 11.6.2014, no k dr. pôjdem asi až za dva týždne, nech už aj srdiečko počuť :wink:
[ img ]
elija

Pozvania odoslané: 0

Odoslaťod Rona001 »

Ahoj Elija :) tak ja sa k Tebe pripájam ako druhá :D Tiež som u doktora ešte nebola, ale chystám sa na budúci týždeň. Podľa poslednej menštruácie som v 5 týždni + 4 dni. Ale počala som pre troma týždňami, aj presne viem kedy. V piatok 13-eho :) Dúfam, že pre nás to bude šťastný deň, nie naopak :( Bude to moje tretie dieťa. Doma už mám dvoch riadnych peberťákov :guns: Robila som si digitálny test Clear blue s indikátorom termínu počatia, ktorý mi tú moju predtuchu dátumu počatia aj potvrdil :)
Rona001

Odoslaťod gilmoregirl »

ahojte tak sa k Vám tiež pripájam, robila som si test 3.10.2013 v deň keď mal môj prvý syn 2r.4mesiace, mne vychádza zatiaľ TP na 11.6. podľa kalkulačky. U doktora som bola týždeň pred tým ako som mala pozitívny test na preventívke a vtedy mi ešte nič nevravel ani ja som netušila, že to tento mesiac vyšlo. Nasledujúci týždeň mám volať za výsledky cytológie tak sa rovno objednám, nechcem ísť príliš skoro. Keď už pôjdem nech je už vidieť aj srdiečko :-). Tak dúfam, že bude všetko tak ako má byť.
gilmoregirl

Odoslaťod zuzkasen »

Čaute dievčatá, s obrovskou radosťou sa k vám pridávam, mám za sebou náročné obdobie snaženia a neúspešných tehotenstiev, potratila som už 4x.
Ale je to za nami a teraz všetko dobre dopade, občas sa trochu zľaknem, ale stále sa snažím byť pozitívna, aby to cítilo aj bábätko. Aj keď som ešte len v 4tt, tehu už mám potvrdené od lekára, bola som dnes na krvi, musela som byť sledovaná, aby a všetko podchytilo v začiatkoch. Hcg bolo 226, čo je na 14 DPO veľmi fajn, na UZV som objednaná až na 31.10., tak snáď to dovtedy nejako vydržím :lol: Termín mi vychádza na 21.6.
Teším sa na debatky s vami, takže šup sem, nech môžme debatovať o všetkých radostiach a starostiach :yes:

Pekné dni vám prajem 8)b
zuzkasen

Odoslaťod elija »

ahojte, pomaly nas pribuda :-) Zuzka, drzim palcr, nech to tentokrat vyjde do zdarneho konca :-) Ako sa inak citite? ja v pohode, sem tam trosku ma ponapina, obcas zaludok ako na hpjdacke, inak super, az na tu unavu, spala by som stale a nemozem, prvemu synovi idu zuby, takze sne hore kazdu chvilu v noci. Drzte sa a hlaste novinky :-)
elija

Odoslaťod zuzkasen »

Tak keďže ja len ledva končím 4tt, moc príznakov ešte nemám... aj keď to bude jedna z paradoxných vecí, ktoré mi budú robiť neskutočnú radosť :D Akurát ma hrozne bolia prsia a podbruško, to dnes úplne extrémne. Dnes som si už bola vyzdvihnúť aj fraxiparin, sama som si ho prvý raz pichla, ale aj keď to chcelo na začiatok veľké sebazaprenie, bolo to celkom v pohode :)

Teším sa na vás, mamičky :yes:
zuzkasen

Odoslaťod Rona001 »

Ahojte budúce maminky, tak sa pekne rozmnožujeme, pribúda nás pekne :dudel: Ja som bola u lekára minulý týždeň a zrovna ma moc nepotešil. Vraj sa na to nemám moc naväzovať, nechce byť zlý prorok, ale keby som začala vraj krvácať, aby som išla do nemocnice. No fakt pozitívne .... som nešťastná :( vraj dutina kde je malinké uložené má byť guľatého tvaru a ja ju mám ako pagáč placatú. Ale nech pozerám ako pozerám na nete obrázky sona plodov v 6.tt, tak veľa ich je placatých a nie guľatých. Aj môj priateľ volal s jedným primárom gynekológie a ten mu tiež povedal že je to normálne. Tak som naštvaná na môjho lekára a aj sa bojím ... neviem čo si mám myslieť. Za týždeň mám ísť na kontrolu, tak dúfam že bude mať pre mňa pozitívne správy, lebo ho zbijem!!! :oops:
Rona001

Odoslaťod zuzkasen »

Ja nechápem túto potrebu lekárov dopredu prorokovať zlé prognózy... veď v tomto štádiu tt je všetko tak neuveriteľne individuálne, že až. Iba vždy vyplašia ženu, tá sa zbytočne bojí, prežíva stres a ubližuje tým bábätku, ktoré je možno úplne vporiadku... A ak sa aj neskôr stane niečo negatívne, aj tak na to nebude nikdy pripravená. Hlavne, že o tom dva týždne vedela, naozaj skvelé :no:
Nič si z toho nerob, snaž sa stále myslieť na bábätko, akoby bolo všetko vporiadku a uvidíš, že vštetko dobre dopadne!!!
Veľmi držím palce!!! :ax
zuzkasen

Odoslaťod Rona001 »

Ďakujem Zuzkasen, presne toto aj ja hovorím. Teraz v tomto štádiu tehotenstva všade čítam, ako má byť mamička v kľude, nestresovať sa a podobne, že to má vplyv na dieťa a doktor robí pravý opak. Síce doma ma tiež rozčuľujú moji puberťáci, ale s tým už nejak moc toho nenarobím :jaj: Snažím sa myslieť pozitívne a dúfať, že všetko bude ok. Dneska sa akurát ráno pred Billou postretalo pár mamičiek na akciové plienky :lol: a debatili tam, kým otvorili, že by si nedali už ani robiť tie vyšetrenia na zisťovanie rôznym anomálií, každej povedali že výsledky ukazujú na nejakú deformitu a nakoniec sa deti narodili zdravé. Všetkým len stresujú mamičky. Ja mám už 36 rokov, je jasné že ma budú posielať na nejaké vyšetrenia navyše, ale rozmýšľam, že ak to nie je povinné, že sa na to rovno vykašlem a bude :guns:
Rona001

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2014

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.