povinne ockovanie

O detských chorobách, neduhoch a problémoch s ostatnými rodičmi.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

povinne ockovanie

Odoslaťod monickaska »

dobry mamicky.Chcem sa opytat,je tu niekto taky kto odmietol povinne ockovanie pre svojho drobca???Moze sa to??pocula som ze ti ocovacie vakciiny obsahuju vela zinku a dieta to nedokaze stravit. :(
monickaska

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: povinne ockovanie

Odoslaťod keziah »

monickaska píše:dobry mamicky.Chcem sa opytat,je tu niekto taky kto odmietol povinne ockovanie pre svojho drobca???Moze sa to??pocula som ze ti ocovacie vakciiny obsahuju vela zinku a dieta to nedokaze stravit. :(

kukni tie linky, co ti dala petrusska
v rychlosti- odmietnut mozes, hrozi ti max. uhrnna pokuta do 332 eur. pripadne problemy, ked budes chciet nezaockovane dieta umiestnit do skolky.
pokial mas o vakcinach pochybnosti a nie si si ista, ci ockovat chces alebo nie, daj si cas- napr. ja som pediatricke povedala, ze dieta do 2 rokov ockovat nebudem, potom sa uvidi (keby som sa rozhodla, ze ockovat po 2 rokoch budeme, bude jednak stacit menej vakcin a jednak dieta by sa s tym malo lepsie vyrovnat).
keziah
expert

Odoslaťod Tinkaemka »

Ahoj, monickaska,ja som tiez hladala podobne info (pre pokoj v dusi) a nasla som aj toto:
http://www.sprievodcaockovanim.sk/caste ... ensku.html
Autormi tej stranky su lekari, ktori sa snad tomu viac rozumeju ako neodbornici. Je tam aj poradna, pripadne sa skus priamo opytat na cokolvek.
Tinkaemka

Odoslaťod slniecko »

Tinkaemka píše:Ahoj, monickaska,ja som tiez hladala podobne info (pre pokoj v dusi) a nasla som aj toto:
http://www.sprievodcaockovanim.sk/caste ... ensku.html
Autormi tej stranky su lekari, ktori sa snad tomu viac rozumeju ako neodbornici. Je tam aj poradna, pripadne sa skus priamo opytat na cokolvek.

vdaka, nevedela som o tej stranke :flo:
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Odoslaťod monickaska »

dakujem baby za rady......Ved kazda jedna dobre vie ze chce pre svojho drobca len a len to najlepsie.a keby som mala istotu ze mu to ockovanie neuskodilo dam ho zaockovat.....ale kto ma tu istotu???Ja uz fakt neviem co mam robit.Ale ten napad s tym odkladom by aj mohol byt.Da sa to prelozit az na tie 2 rocky???,
monickaska

Odoslaťod keziah »

monickaska, odklad sa berie ako odmietnutie
ale v zasade ti to pomoze natiahnut cas a mozes nakoniec dopadnut tak, ze ta na regionalnom urade presvedcia, aby si dala zaockovat aspon nejaku uzsiu vakcinu- nie hexu a prevenar, ale napr. len proti 3 najvaznejsim chorobam a nechaju ta bez pokuty. pokial si nie si ista, ja byt tebou, urcite idem do odkladu.
keziah
expert

Odoslaťod Tinkaemka »

Monickska, nemas za co, aj nabuduce:)
Premyslat treba, ale zase az dva roky sa mi zdaju vela. Ja som odmalicka (od pol roka podla mojej mamy) mala problem so zapalmi stredneho ucha. Viem, co je to za hrozu - strasna bolest. Dodnes, ak mam len trosicku plny nos, ma okamzite neskutocne bolia usi. Preto som malej pri ockovani prevenarom nevahala. To je ockovanie proti pneumokokom, ktore to sposobuju (vsetko som nasla na tej stranke:). O inych ockovaniach som vela vela studovala, pytala sa a tak. Ja velmi nie som na duskusie na nete, radsej sa poradim s lekarmi. Nakoniec som ju dala ockovat na vsetko a nemali sme a ani nemame s malou ziadne problemy.
Tak drzim palce a spravne sa rozhodni:)
Tinkaemka

Odoslaťod monickaska »

no mamicky takze tento utorok sme sa zaockovali a mam takeeee nervy.Maly ma uz 3. den teploty 39,5 a to ze sa mi max vyhadzal okolo ustociek tak to je ceresnicka na torte.Dr. vravela ze je to infekcne ale vyzera mi to ako herpesy.Moooooc herpesov.JOOOOj ako sa mi trapi a ja s nim :(
monickaska

Odoslaťod Janitka »

monickaska píše:no mamicky takze tento utorok sme sa zaockovali a mam takeeee nervy.Maly ma uz 3. den teploty 39,5 a to ze sa mi max vyhadzal okolo ustociek tak to je ceresnicka na torte.Dr. vravela ze je to infekcne ale vyzera mi to ako herpesy.Moooooc herpesov.JOOOOj ako sa mi trapi a ja s nim :(

Ahoj, ake ockovanie to bolo, ktora vakcina?
Janitka
expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Detské choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.