Máj 2013

bábätká narodené v roku 2013
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Máj 2013

Odoslaťod Miroslava H »

Hm, tusim som tu prva... robili sme si test vcera a ukazalo nam to, ze sme v 3 tyzdni, ale to ukazuje od oplodnenia. Lekar vraj pocita od poslednej menstruacie a teda podla toho zaciname 5. tyzden... a babatko by sa malo narodit, ak vsetko pojde ako ma, zaciatkom Maja. Bol to veru sok... ale pekny sok. Som z toho trochu nervozna, lebo zijeme v zahranici a neviem ako to zvladnem bez pomoci rodiny, ked partner bude v praci, ale na babatko sa inak tesim. Len aby bolo zdravucke. Co sa tyka priznakov, tak zatial to je celkom ok... az na tie bolave prsia :(
Ake mate vy priznaky? Budem rada, ak sa niekto pripoji do tohto forumu... nebudem sa citit taka stratena :ashamed:
Miroslava H

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod mamalu »

AHoj, dost ma prekvapilo ,ze takto skoro sem nikto prisiel. JA som si nasla na testiku 2 // pred dvoma dnami len boli moc slabulinke. Test si zopakujem v nedelu. Toto by malo byt nase tretie babo.
Pre nas to neni sok lebo sme to planovali. Mam aj ja trochu obavi.Neboj sa vsetko sa da zvladnut. A tvoje obavi preziva kazda mamicka ,ci je to po prvy ,druhy a ci treti krat. Dufam to zvladneme a coskoro sa knam prida dalsia buduca mamicka. :ax
mamalu
začiatočník

Obrázky: 0

Odoslaťod zuzkasen »

Tak sa k vám veľmi nesmelo pridávam, dievčatá...

Nesmelo nie preto, že by som si nebola istá, lebo čiaročka na teste je už neprehliadnuteľná, ale preto, lebo tento rok som už bola tehotná 2x a, bohužiaľ, prvý raz som spontánne potratila vo februári v 5 tt, druhý raz v máji v 9tt MA, takže teraz sa trochu tvárim, že ani tehotná nie som, aby som to nezariekla.

Bábätko by sme ale veľmi chceli, ja budem mať v októbri 34 rokov, takže je veru najvyšší čas :)
A čo sa týka príznakov, okrem toho, že po mrche ani stopy (aj keď mešká iba 4 dni, ale test je jednoznačný, takže viem, že ani nepríde :nie: ) ma hrozne bolia prsia, stále ma trochu pobolieva v podbrušku a občas mi býva dosť zle, ale myslím, že to stále ešte nie je také zlé, ako u niektorých báb... Niekedy ostanem hrozne unavená a inokedy mám zas hrozne veľa energie, no sranda :) A termín nám vychádza niekedy na 7.mája

Tak dúfam, babule, že letné bábätká sú silné, plné vitamínov a slniečka a že nám všetko dobre dopadne :yes: Držme si palce!!!
zuzkasen

Mood: Tired

Odoslaťod xyzKATKAxyz »

Ahojte, baby. Tak dnes i nas velmi potesili vytuzene dve ciarky ;) Je to zvlastny, ale krasny pocit, uz teraz sa na to cele obdobie velmi tesim, ale zatial budem pred vsetkymi mlcat ako hrob, nech nezarieknem ;) u mna momentalne prebieha 5tyzden (teda ak sa to rata od poslednej menstruacie), priznaky vobec ziadne, ale je pravda, ze ani pri menstruacii som nikdy nemala ziadne priznaky ani bolesti, tak asi preto. Koncom buduceho tyzdna sa chystam ku gynekologicke a dufam, ze mi potvrdi, ze vsetko je v najsamlepsom poriadku. Inak - nie ste tu niektora RH negativ s partnerom RH pozitiv? Som zvedava, co "ine" budem musiem podstupit v porovnani s ostatnymi mamickami, uvidime. Tak prajem bezproblemove a stastne chvilky tehotenstva, uzivajte si to plnymi duskami! ;)
xyzKATKAxyz

Odoslaťod mamalu »

Ahojte baby a gratulujem k dvom ciarkam.
ZUZKA, je mi luto ,ze si takto bojovala ale hovori sa ,ze do tretice vsetko dobre no nie :wink: Ja prezivam uz tretie tehotenstvo v rovnakom obdobi alebo aj prve dva som mala termin v maji. ( prvy bol 23.5. a narodil sa 9.5. druhy mal termin 7.5. narodil sa 29.4 no a teraz to vyzera na 6.5. podla PM )
je to perfektne tehulkovanie lebo clovek ma vecsiu sancu si polenosit V:) kedze je zima a potom mozes ist s babulkom skor von a nemusis ho tak moc obliekat proste sama vyhoda :D

KATKA aj tebe moc blahozelam pri RH negativite budes asi viac sledovana na protilatky.http://tehotenstvo.rodinka.sk/kym-rasti ... vne-matky/ tu simozes nieco precitat :wink:

Ja sa zatil necitim vobec tehotna a to sa mi este nestelo klop,klop,klop. Len nech to takto ostane aby som vladala za tymi mojimi šintrami. :mrgreen:
mamalu
začiatočník

Odoslaťod zuzkasen »

Ahojte baby, ako sa mávate? Pribúdajú už nejaké príznaky? Kedy sa chystáte prvý raz k lekárovi?

Ja mám hrozný, ale príšerný strach, že o bábätko znova prídeme :drop: Neviem, ako by sme to zvládli tretí raz za rok :no: Takže k lekárovi sa chystám až 13.9., lebo sa bojím, že by ešte nemohol vidieť srdiečko a ešte by ma to viac vystrašilo... :blink: Okrem toho, ja som učiteľka a v ten deň štrajkujeme, tak keď už si za ten deň zaplatím sama zdravotné poistenie, nech to aj patrične využijem :D A aspoň nemusím nosiť papier od lekára, zas by to riešili, že aha, gynekológ, tak Zuza je asi tehotná... aj tak ma už rovno privítali v škole minulý týždeň, že vraj počuli, že som zas tehotná, no skoro ma prekotilo :off Hrozné, v týchto babských väčších kolektívoch, furt ťa musia nejako riešiť... Ale nevadí, povedala som si, že tento rok tam budem s totálnym pokojom a riešiť budem akurát tak seba a svoju rodinu. Budúcu :adore:

Ešte peknú nedeľu vám a ozvite sa, ako sa máte a čo nové :pa
zuzkasen

Mood: Tired

Odoslaťod mamalu »

Zuzka , nezavidim ti ako ucitelka to budes mat aj tazsie ked ta budu deticky rozculovat, ale mas pravdu ries iba seba a svoju rodinku a sustreduj sa laen nato aby si bola v pohodicke lebo babo to citi aj ked je take malunke.
Mna akurat zobrala zravost ale neuveritelna a ta chut na sladke je hrozna pri oboch tehotenstvach som jedlo skor musela len na silu aby som nevracala no a teraz je to hroza.No a vecer mi byva zle tazko na zaludok. Zatial nevrraciam ale u oboch to zacalo okolo 8 t.t. tak este niesom za vodou. Strasne slintam a kruti sa mi hlava, takze uz pocit, akoby som nebola tehota pominul :no: Prajem krasnu nedelu :D
mamalu
začiatočník

Odoslaťod mamalu »

A este si chcela vediet kedy ideme ku lekarke.Tak ja sa v stredu len objednam takze mozno najskor o 2 tyzdne co je v pohode. Ak teda bude vsetko O.K. Nasa lekarka totizto robi len 2x do tyzdna a musi sa objednavat ale je skvela a to je hlavne :wink:
mamalu
začiatočník

Odoslaťod Miroslava H »

Ahojte tehulky... ja som teraz v 6 tyzdni a pomalicky ale isto mi zacinaju aj tehotenske priznaky... vcera v praci mi bolo pol dna spatne od zaludka, cakala som, ze kazdu chvilu budem utekat na WC... nastastie potom sa to nejako ustalilo, ale dnes rano znovu. Svagrina mi ale poradila si dat hned rano piskoty a zevraj jej kamoske zaberal banan... tak som skusila oboje a pomohlo :) Tak som aspon v praci bolo lepsie. Tiez chodim domov hrozne unavena. Niekedy si musim aspon na pol hodku lahnut a potom mozem opat normalne fungovat. Vcera som sa tiez trosku vyplasila... bola som na WC a na papiery som mala trosku krvi... ziadne krce... a ani potom som uz nekrvacalo, len par kvapiek na papiery. Je to normalne?
Zuzka - neboj, verim, ze vsetko dobre dopadne. Kolegyne a ani okolie si nevsimaj. Teraz potrebujes hlavne pokoj a potom budes ty aj malicke v poriadku.
U mna je toto tiez prve tehotenstvo... tak som z toho trochu mimo. Obcas si hovorim, ze sme mali pockat a nepovedat to nikomu az do konca 3.mesiaca, aby sme to nezakrikli... ale nedalo sa a z velkej radosti sme to povedali celej rodine. Ja uz mam 30.rokov, takze na prvorodicku najvyssi cas... no len dufam, ze budeme v poriadku! Ta krv ma dost vyplasila... teraz budem ledva cakat, kym budem moct ist k doktorovi v 8 - 9 tyzdni. Tu v zahranici sa skor nechodi, lebo aj tak ta len poslu domov, ze mas prist neskor. Hm... este 2-3 tyzdne.
Drzkajte sa babule... snad coskoro uz budeme moct davat prve foto nasich zdravych ratolesti z ultrazvukov na forum :fl:
Miroslava H

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2013

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.