Nespavost. Pomoooc.

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Nespavost. Pomoooc.

Odoslaťod Johannka »

Ahojte. Uz dlhsiu dobu trpim nespavostou. Ale takou "fest". Ja mam niekedy pocit ze vobec nespim. Proste len lezim, pocuvam ako dycha moj spokojne si spiaci manzel vedla mna a spanok neprichadza. Niekedy si kratim cas tym ze chodim na zachod aj niekolko krat. Ani mi velmi netreba ale tak co mam robit. Do rana daleko, nie. :rolll: Je mi z toho do placu lebo som uz fakt zufala. Manzel mi vravi ze mam proste zly rezim dna co moze byt vlastne moj problem. Kedze skoro celu noc nespim tak okolo tej 21:00 som uz uplne death a vacsinou zaspim na gauci pri TV. Potom si trosku pospim a okolo 23:00 sa zobudim a do tej 4:00 rana v podstate nespim. Zaspim tak nanajvys na hodinku (v tom lepsom pripade) a o 5:30 vstavam. Potom cely den ficim a vecer zas okolo 21:00 odpadnem. Pijem medovku aj imelo, skusala som magnezium (500mg) aj mlieko s medom. Obcas mavam lepsiu noc ked spim viac a to sa uz citim ako znovuzrodena. Ale takych noci mozem na prstoch jednej ruky napocitat.

Okrem toho som nahodou zistila ze mam aj zvyseny krvny tlak. Na moj vek (32) teda dost (140/90). Pobehala som vsetky mozne aj nemozne vysetrenia. Krv (aj na stitnu zlazu) a moc v poriadku. Usg stitnej zlazy v poriadku, usg obliciek v poriadku, rtg hrudnika v poriadku, gynekologia v poriadku, ocny tlak v poriadku. Moja dr mi hned predpisala lieky na znizenie tlaku ale kedze ja nie som velmi liekovy typ tak som sa este vypytala aj na kardiologiu - Ekg v poriadku. Usg srdca v poriadku. Kardiolog je otec mojej kamosky a povedal mi ze na vysoky krvny tlak mam este cas a moja diagnoza je jednoznacne neuroza. Ze sa mam hlavne poriadne vyspat a aj tlak pojde dole. No na jednej strane ma potesil lebo nemusim brat lieky ale v podstate moj problem s nespavostou trva.

Prosim poznate nejaky recept na spanie. Ja sa uz fakt potrebujem vyspat. Moja mama mi uz aj dala Neurol ktory sa na mna pozera z policky ale nemam odvahu po nom siahnut. Ale ked to tak pojde dalej tak neviem neviem.

Len ma prosim neposielajte na psychiatriu.
Johannka
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Nespavost. Pomoooc.

Odoslaťod koza Tina »

Nuz ja som tiez nespavec a keby som zalahla takto skoro ako ty tak detto som hore pred polnocou a vyspata do ruzova do rana by som uz nezaspala. :nie: Ja chodim spat okolo pol druhej v noci-to bud citam knihu ci sa ucim,obcas varim a tak.Rano vstavam o pol siedmej a idem behat 8km dam sprchu a robim ranajky pre zvysok mojho osadenstva.Potom sup deti do skoly a ja do prace.Obcas som skusala chodit spat skor ale hotova katastrofa :rol8:
koza Tina

skola

expert

Odoslaťod Johannka »

Hej viem ze to bude tym ze idem skoro spat. Ved ja sa k tomu ani radsej verejne nepriznavam ze niekedy zaspim skor ako moja ani nie 3-rocna dcera. :rolll: Len potrebujem nejaky navod na zmenu denneho rezimu. Proste vydrzat potiahnut dlhsie. Ale zas potiahnut do pol druhej tak to asi nie. Mne by celkom stacilo tak do tej 23:00. Dufam. No teraz sa napriklad uz blizi 21:00 hodina a ja uz zacinam pomaly ale isto citit ze ..... Ach ani pomysliet. Musim vydrzat este dlhsie.
Johannka
začiatočník

Odoslaťod koza Tina »

Nuz tak si najdi nieco pri com spat nebudes.Moj muz chudak tak casto sniva ze raz pojdeme naraz do postele ale tak co ja potom ze ano. :rol8:
koza Tina

skola

expert

Odoslaťod konecna »

U mna zaberie vecerna prechadzka a sprcha/kupel. Este , ze mame hafa. Pride manzel a ja ho necham s chalanmi a idem s nasim hafom von. Milujem prechadzky, tie mi dost pomohli, aj ked ja mam skorej doma lenochoda. Potom si pospim dlhsie ako 3-4 hodiny
V noci tiez si citam,upravujem fotky, pisem, zehlim, strikujem...Moj muz ten mi pripada ako keby stale hybernoval. Miluje spanok. Ked sa nahodou zobudi a mna vidi, ze nespim tak ma posiela len spat. Ja nespavam vobec ked su deti chore. Ak idu k babke doslova prechrapem cely den
Niekedy to chce zmenu prostredia, taky ten ponorkovy stav, vypadnut na pol dna aspon do prirody apod.
konecna

....už...už chceme bývať v našom dome

expert

Mood: Cool

Odoslaťod Zuz ana »

Podla mna mas depresiu. Ist spat o deviatej nie je zas az tak skoro.
Zuz ana

Tak sme sa dockali :)

expert

Odoslaťod slniecko »

Johannka píše:Len ma prosim neposielajte na psychiatriu.

´
Johannka, tak toto mi vysvetli preco. Lekar ti povedal, ze ti zdravotne problemy pravdepodobne sposobuje neuroza.
A ty radsej zoberies Neurol od mamy (a ked si ho zatial neuzila), ako si dat predpisat od psychiatra pre teba vhodnu davku, alebo iny, pre teba mozno vhodnejsi liek, cim mas podstatne vacsiu sancu po A naozaj to trafit a vyriesit, po B nevytvorit si pripadnu zavislost na nevhodne zvoleny liek?

Vies mi toto, prosim, nejako rozumne vysvetlit?
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Odoslaťod Kalea »

koza Tina píše:Nuz ja som tiez nespavec a keby som zalahla takto skoro ako ty tak detto som hore pred polnocou a vyspata do ruzova do rana by som uz nezaspala. :nie: Ja chodim spat okolo pol druhej v noci-to bud citam knihu ci sa ucim,obcas varim a tak.Rano vstavam o pol siedmej a idem behat 8km dam sprchu a robim ranajky pre zvysok mojho osadenstva.Potom sup deti do skoly a ja do prace.Obcas som skusala chodit spat skor ale hotova katastrofa :rol8:

Ale tebe spánok nechýba, kým zakladateľka témy nedostatkom spánku trpí a sama píše, že sa už potrebuje poriadne vyspať, čiže ide asi o dve úplne odlišné záležitosti.
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Odoslaťod Kalea »

Johannka píše:Len ma prosim neposielajte na psychiatriu.

Ak si ale sama dlhodobo nevieš so svojím problémom poradiť, tak s najväčšou pravdepodobnosťou by ti pomohli práve tam.
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.