Pohostenie pre navstevu, s ktorym "bodujete"

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Pohostenie pre navstevu, s ktorym "bodujete"

Odoslaťod suny » Ut 07.Feb. 2012 9:12

Kočky, pochvalte sa, co rady pripravujete na pohostenie, ked cakate vacsiu navstevu. Zhanam na inspiraciu originalne tipy napr. na jednohubky, salaty, rychle teple jedlo a pod. - nieco neokukane, mozno netradicne.
Skusala som napr. raz robit slane plnene batozky zo strudloveho cesta, batoztek sa zvazuje pazitkou (ja som pouzila pasiky kapusty). vyzera to netradicne (ako mestek na peniazky :) ). najblizsie odfotim a pridam receptik :)
potesim sa aj vasim napadom, sup sem s nimi :dance:
suny
začiatočník

Založený: Po 13.Aug. 2007 11:53

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Pohostenie pre navstevu, s ktorym "bodujete"

Odoslaťod zuzitka » Ut 07.Feb. 2012 9:30

Ja robievam z encianu taku chutovku, encian rozkrojim vydlabem naplnim sunkou, vnutrom vydlabanym a necham stuhnut potom krajam na trojuholnicky.. Potom robim velmi casto pomazanku z ciceru a avokada s cesnakom, ochutenu citronom ciernym cerstvym korenim a olivovym olejom, nabera sa nakrajanou zeleninou alebo kukuricnymi chipsami, dalej robievam cestovinovy salat so susenymi paradajkami, potom kuskus na studeno so zeleninou, potom hummus, ako hlavne jedlo robievam kuracie kusky grilovane, k tomu baked beans, cibulovorajcinovu salsu, to cele naplnene do arabskeho chleba zohriateho na panvici, k tomu podavam vacsinou grecky salat... Taky mismas ale velmi dobre to chuti spolu... A este ked mame viac ludi tak peciem chlieb biely v pekarnicke, najlepsie zo zmesi na ciabaty, odrezem vrch ako pokrievku, vnutro vyberiem a nakrajam na platky, tie potrim maslom a oblozim udenym lososom a pokrajam na kocky a poukladam naspat do toho vydlabaneho chleba ako do hrnca. Potom prikryjem chlebovou pokrivkou a servirujem ako prekvapenie.
Obrázok

Obrázok
zuzitka
expert

Založený: Ut 24.Apr. 2007 13:02

Odoslaťod ivanita30 » Ut 07.Feb. 2012 10:14

slana rolada s udenym lososom - urobis si alebo ak ti ma kto urobit tak nech ti urobia - plancha de biscocho - teraz kebyze to viem prelozit tak by sombola jednicka :lool: :lool: :lool: - proste to z coho sa robi rolada - to upecene cesto :HLP - to potries syrom philadelphia, poukladas platky udeneho lososa, das na to aj kaviar pokial mas, taku mensiu flasticku, - zrolujes a nechas v chladnicke - je lepsie ked to nechas odstat aspon cez noc, pred podavanim nakrajas - :hamm :hamm :hamm :hamm :hamm - tento recept este nesklamal ked to urobim tak zmizne do 20min, velmi vdacne lebo to nie je tazke a ja si davam ten spodok upiect v pekarni takze bez piplaciek.
ivanita30
expert

Založený: Ut 20.Jún. 2006 6:24

Odoslaťod akvi » Ut 07.Feb. 2012 10:52

teda baby, k vam by som tak rada prisla na navstevu :mrgreen:
akvi

.

expert

Mood: Happy
Obrázky: 0
Založený: Št 07.Sep. 2006 21:04

Odoslaťod miriamka » Ut 07.Feb. 2012 11:55

ake mnamky!
ak ignorujem vacsie teple jedla, tak u nas frcia taketo:
-aj u nas humus, ci rozne dipy, z plesniveho syra, avokadovy... k tomu zeleninu na palicky. to mame vzdy aj na detske oslavy, len robievam jemnejsie dipy potom.
-parkrat sme robili vyborny dip z peceneho baklazanu
-ak cosi peciem, tak syrove slimaciky su fajn, alebo sezanove tycinky
-rozne chlebiky nakrajane na kusky, rozne olivove oleje do misticiek, sol. vzdy hit a skoro bez prace
-syrove jednohubky s hroznom alebo klasicke mozarellove s rajcinou
-bruschetta
-mini chlebiky natrete syrom, oblozene s lososom a koprom
-chlebiky s lososom, citronom a kaviarom
-teraz som nasla recept na zapletane tyciynky plnene zmesou z tekvicovych semiacok. vyzera to velmi fajne. urcite coskoro vyskusam. ale to je skor sladsie.

normalne dostavam chute :Q
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
miriamka
expert

Založený: Pi 25.Aug. 2006 10:28

Odoslaťod ivanita30 » Ut 07.Feb. 2012 12:14

inaksie minule pripravila jedna moja svagrina velmi dobru mnamku este musim vypytat recept ale bola to svieckova zabalena do listkoveho cesta + este na to listkove cesto, pod tu svieckovu aby sme boli presni, dala platkovy syr a sunku + este neviem co na spodok a bolo to bozske - sice aj vysvetlovala ako sa to robi ale samozrejme som si zapamatala kazdu piatu instrukciu :jaj: tak sa musim este raz po lopatisticky opyatat a napisat pripadne pohladat po nete a vyhodu to malo tiez v tom ze to mozes urobit a je to dobre aj na 2-3 den - este lepsie by som povedala:DDD
ivanita30
expert

Odoslaťod zuzitka » Ut 07.Feb. 2012 12:52

O, ja som uplne zabudla na domacu focacciu s mozarelou a cherry paradajkami a bazalkou a cesnakovu focacciu s bylinkami... mnaaam :-)
Obrázok

Obrázok
zuzitka
expert

Založený: Ut 24.Apr. 2007 13:02

Odoslaťod maca p » Ut 07.Feb. 2012 14:37

u nas nik nefrflal na toto:

ale raz ma nastvalo, ze sme isli pozriet babatko s financnym darom, flasou dobreho vina, milkou bonbonierou a darcekom pre druhe dieta a dostali sme naservirovane chlebicky s rybacou natierkou a na tom kolecko papriky, cervene vino z 5 l. tetrapacoveho balenia a trapnu este nenasiaknutu roladu...
Prílohy
Fotka (95).jpg
Obrázok

Obrázok
maca p

pokročilý

Založený: Pi 01.Jan. 2010 20:48

Odoslaťod ivanita30 » Ut 07.Feb. 2012 15:37

[quote="maca p"]u nas nik nefrflal na toto:

ale raz ma nastvalo, ze sme isli pozriet babatko s financnym darom, flasou dobreho vina, milkou bonbonierou a darcekom pre druhe dieta a dostali sme naservirovane chlebicky s rybacou natierkou a na tom kolecko papriky, cervene vino z 5 l. tetrapacoveho balenia a trapnu este nenasiaknutu roladu...[/quote
Boze maca p tak ja neviem ja si pamatam ze p porode lrisla tiez jedna znama spoznat malu a veru jedine co sme jej ponukli bola cocacola - a nemyslim si ze by sa tym nejako urazila - zase netreba byt taky narocny a hlavne u rodiny s novonarodenym prckom
ivanita30
expert

Odoslaťod akvi » Ut 07.Feb. 2012 15:46

maca p píše:
ale raz ma nastvalo, ze sme isli pozriet babatko s financnym darom, flasou dobreho vina, milkou bonbonierou a darcekom pre druhe dieta a dostali sme naservirovane chlebicky s rybacou natierkou a na tom kolecko papriky, cervene vino z 5 l. tetrapacoveho balenia a trapnu este nenasiaknutu roladu...

toto nemozes mysliet vazne, ci ano? :blink:
akvi

.

expert

Mood: Happy
Založený: Št 07.Sep. 2006 21:04

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: google [bot] a 3 hostí.

Používame súbory cookie.