co na silnu bolest hrdla

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

co na silnu bolest hrdla

Odoslaťod Neytiri »

ahojte, potrebujem poradit, tentokrat pre seba.. strasne ma boli hrdlo, ten typ bolesti ked prehltavate ziletky a bolest vystreluje do usi.. co pomaha konkretne na bolest - okrem analgetik? ficim na c-vitamine, echinacei, cajikoch, zazvore, cesnaku, ovoci, orofare, tantum-verde cukrikoch, kloktani vincentkou.. ale to hrdlo nie a nie prestat boliet.. (zacalo pobolievat vcera okolo obeda a ku veceru sa to prudko zhorsilo a odvtedy to je to furt rovnake..)
kazdej rade budem veeelmi vdacna :flo:
Neytiri
expert
 
Príspevky: 1230

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: co na silnu bolest hrdla

Odoslaťod Ovka »

kloktat roztokom morskej soli, nikdy by som tomu neverila, ale je to silnejsie ako cokovek ine, ako vsetky tantum verde a podobne cukriky a vody dokopy.
Ovka
expert
 
Príspevky: 2496
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: co na silnu bolest hrdla

Odoslaťod -dana- »

presne ako pise ovka, kloktat solou, ak nemas morsku, aj obycajnou kuchynskou, najlepsie nasyteny roztok (a potom uz nepit, iba vyplachnut usta)
-dana-
začiatočník
 
Príspevky: 377

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: co na silnu bolest hrdla

Odoslaťod gombicek »

mozno uz mas podrazdenu sliznicu z toho vsetko agresivneho,vtedy pomaha calciovy sirup. a cmulat panthenol tablety.

a krk v teple-omotat salom aj doma.

skore uzdravenie. :flo:
gombicek

..Ide to nejde to, nechame to na leto....

expert
 
Príspevky: 1907
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: co na silnu bolest hrdla

Odoslaťod Elena. »

Len pozor, aby to nebola bakteriana infekcia, ak to bude trvat dlhsie ako 4-5 dni, isla by som k lekarovi.
Mam vlastnu skusenost z asi spred siestich rokov, bolelo ma na jednej strane hrdla asi tyzdeñ, ale tak hrozne ako ty pises-ziletky, moj vtedajsi lekar vraj ze tam nic nevidi, ze to je virus atd., mala som len zvysenu teplotu. Bola to ukrutna bolest a po tom tyzdni som sa odhodlala na pohotovost (uz som takmer odpadavala), a tam mi taky starsi lekar okamzite nasadil penicilinove injekcie, za 6 hodin po prvej sa mi velmi ulavilo od bolesti, takze je uplne jasne, co to bolo. Brala som ich par dni. Ten moj obvodny lekar uz tu nastastie nepracuje
Elena.
expert
 
Príspevky: 2765

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: co na silnu bolest hrdla

Odoslaťod prasiatko katka »

kazde 4h par glgov becherovky (pripadne aj kloktat ale to je trochu skoda) a kazdu 3/4h vycmulat kocku ladu. s liekmi radsej nekombinovat :wink:
prasiatko katka
expert
 
Príspevky: 2885

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: co na silnu bolest hrdla

Odoslaťod Ovka »

Trencanka píše:Nedavno som mala podobnu silnu bolest hrdla bez teplot, nezeberalo ani kloktanie a podobne veci, zacala bolest postupovat nizsie na hlasivky a priedusnicu. Kupila som v lekarni BIO PAROX, je to sprej, bez predpisu a davala som si ho kazdych 8 hodin presne ako atb, to musis dodrzat. Aplikuje sa niekolko dni podla navodu, nesmies prestat pri odzneni prvych priznakov.


Bioparox je lokalne antibiotikum
Ovka
expert
 
Príspevky: 2496
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: co na silnu bolest hrdla

Odoslaťod Stanili »

tak ja uz trpim 2 tyzdne, vcera som zasla k doktorovi a tiez, ze tam nic hrozne nie je, ale zobral mi vyter z hrdla a napisal recpet na ATB, v utorok mi maju zavolat, ci si mam lieky ist vyzdvihnut do lekarne, alebo je to virus, mna uz ide ale tiez porazit, vyskusala som vsetko mozne, okrem tej soli, teraz davam mega davky ginger (zazvor?) cerstveho a skusim este tu sol, mozte napisat pomer ako urobit ten roztok?
diky
Stanili
pokročilý
 
Príspevky: 847

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: co na silnu bolest hrdla

Odoslaťod Ovka »

ja som davala tak stvrt cajovej lyzicky do pohara, zaliala som to troskou vriacej vody, aby sa ta sol lepsie rozpustila a potom som to doliala studenou vodou (spolu asi 200 ml), tento roztok som mala v kuchyni a vzdy ked som isla okolo som si vykloktala, a ked som to cele minula, urobila som novy roztok
Ovka
expert
 
Príspevky: 2496
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.