Svadba v zime a s bruškom :D poradte :D

Plánujete svadbu? Ako to všetko zorganizovať...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Svadba v zime a s bruškom :D poradte :D

Odoslaťod Michaela10 » Št 08.Dec. 2011 15:20

Ahojte :)
chcela by som sa popýtať, či ste sa niekto vydávali v zime...u nás to bude február alebo marec tak predpokladám, že zima bude v najlepšom... načo by som nemala zabudnúť...ideme robiť len mini svadbu...v kostole obrad a potom večera v rodinnom kruhu, len rodičia a súrodenci s partnermi (11 ľudí)...

Hlavne by ma tiež zaujímalo či mi viete poradiť so šatami...nakoľko budem cca v 6-7 mesiaci (podľa toho, kedy to bude)...kde by som mohla nejaké zohnať, alebo či si ich dať rovno radšej ušiť...zrejme bude potrebné aj nejaký "kožúšok" aby sme s drobcom nezamrzli :D

Chceli sme pôvodne svadbu v máji a potom sme zistili, že som tehotná a v máji mám akurát termín, a tak som si rozmyslela, že keď, tak radšej svadbu pred pôrodom, aby sme si potom drobčeka v kľude užívali... :)
Michaela10
začiatočník

Založený: So 12.Nov. 2011 20:06

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Svadba v zime a s bruškom :D poradte :D

Odoslaťod marlene » Št 08.Dec. 2011 15:29

tak ja by som skor pockala kym sa drobec narodi a vydavala sa potom ked uz bude na svete :wink:
marlene

nic sa mi nechce....

expert

Mood: Happy
Založený: So 22.Okt. 2005 18:45

Odoslaťod Michaela10 » Št 08.Dec. 2011 15:39

Ja viem, že to bude zima, ale isto sa robia svadby aj v zime...navyše nejdem robiť veľkú svadbu...naozaj chcem radšej pred pôrodom, lebo to bude naše prvé bábo a ktohovie ako to budeme všetko zvládať a maličké aký bude mať režim...a takto si ten obrad užijem aj ja bez toho, aby som sa stále obzerala, či je malé ok alebo nebodaj, aby uprostred začalo plakať alebo čo.... :crazy:

ide mi hlavne o tie šaty...bruško už budem mať väčšie, tak či sa predávajú aj tehotenské, alebo treba "normálne" šaty upraviť ...alebo či si dať ušiť...
takže žienky ktoré sa vydávali tehotné, ako ste to riešili vy? :)
Michaela10
začiatočník

Odoslaťod zuzitka » Št 08.Dec. 2011 16:44

Nemam osobnu skusenost ale keby si si pozicala resp. kupila saty ackoveho strihu strihane pod prsiami, tak tie daju brusku dost priestoru, skor je problem odhadnut vopred aku velkost, resp. ake velke brusko to bude. Inak v 6. alebo 7. mesiaci by si si to v pohode mala uzit, ani unava uz nebude taka velka ako na zaciatku tehu a zas nebudes este taka ako na konci tehu. Su tehulky, ktore si aj zatrsali riadne do rana :-) Ja som rada, ze sme svadbu mali skor nez som otehotnela, lebo v 6. mesiaci som uz lezala v nemocnici na rizikovom. Mali sme kupene letenky do Spanielska s partiou a namiesto spanielska som uz len lezala az do konca. Zelam krasnu a pohodovu svadbu, ale neprezen to so stresom a vobec, predsa len si tehulka, treba sa trosku opatrovat :-)))
zuzitka
expert

Založený: Ut 24.Apr. 2007 14:02

Odoslaťod Michaela10 » Št 08.Dec. 2011 20:57

zuzitka píše:Nemam osobnu skusenost ale keby si si pozicala resp. kupila saty ackoveho strihu strihane pod prsiami, tak tie daju brusku dost priestoru, skor je problem odhadnut vopred aku velkost, resp. ake velke brusko to bude. Inak v 6. alebo 7. mesiaci by si si to v pohode mala uzit, ani unava uz nebude taka velka ako na zaciatku tehu a zas nebudes este taka ako na konci tehu. Su tehulky, ktore si aj zatrsali riadne do rana :-) Ja som rada, ze sme svadbu mali skor nez som otehotnela, lebo v 6. mesiaci som uz lezala v nemocnici na rizikovom. Mali sme kupene letenky do Spanielska s partiou a namiesto spanielska som uz len lezala az do konca. Zelam krasnu a pohodovu svadbu, ale neprezen to so stresom a vobec, predsa len si tehulka, treba sa trosku opatrovat :-)))

No veď aj preto to tak chcem Zuzitka...mne síce nebolo zle takmer vôbec, okrem tej únavy čo si spomínala, čo tiež už viac menej prechádza. Takže s tým by problém nebol, ale ktohovie ako na tom budem ku koncu :)
A po narodení nechcem pretože, že ktohovie aké bude maličké a možno nebudem spať celú noc :D a to by teda bola svadba, keby som to tam odspala s plačúcim bábätkom na rukách :D Chcem si bábo po narodení užiť, myslím že dosť bude to čo bude treba vybavovať po úradoch po narodení...
A presne som tiež nad takými šatami rozmýšľala, pod prsiami nejako zdobené, stiahnuté alebo proste s nejakým zvýraznením a potom také voľné...alebo ešte aj také že by boli tiež pod bruškom "pritiahnuté", aby som zasa nevyzerala ako sud a zvýraznilo to bruško :D keď už tam bude :D Najskôr si dám asi nejaké ušiť rovno na mňa, s tým, že sa vyskúšajú pár dní pred svadbou a ešte sa upravia v prípade potreby... :wink:

Tak to teda nezávidím s tým rizikovým čo si mala, ale dobre to dopadlo, to je hlavné :)

Ja som inak v pohode...však to bude svadba- sobáš viac-menej len, takže by to mohlo byť , a dúfam že bude ...v pohode... :D

Vďaka za odpovede :) Ešte som sa nevydávala (a dúfam, že sa budem len raz ;) ), tak hociaké rady či povzbudzujúce slová padnú dobre :D
Michaela10
začiatočník

Odoslaťod corky » Št 08.Dec. 2011 22:27

1. aj ja by som sa chcela vydať ešte pred porodom ... ešte pred porodom, aspon bude menej formalít okolo RL babatka, bude mať hned manželove priezvisko

2. so šatami ti najlepšie poradia asi v salone, určite maju šaty aj pre tehulky, aj také, ktore bruško zakryjú. Vyberaj trošku s rezervou, ale oni to aj vedia upraviť

3. ja by som svadbu robila čo najskor, po 5. mesiaci byva tehotenstvo take v pohode, nevolnosti ustúpia a bruško ešte velké nebude. Pri 1. babaku mi vybehlo väčšie bruško až okolo 6. mesiaca. Dovtedy to bolo celkom v pohode.

4. kedže ideš mať malu svadbu, nejaké velke tancovačky a stresy nebudu, takže si myslím, že bude všetko krásne a v pohode
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 11:59

Odoslaťod Ninive » Št 08.Dec. 2011 22:59

Ja som mala svadbu na začiatku februára. Bola som na zač. 4 mesiaca. Keď sa na to spätne pozerám, tak som sa mala vydávať aj v 6 mesiaci (bola som štíhlejšia ako v tom 4. mesiaci :lool: ) Počasie sa vydarilo. Keďže som bola tehu, tak som mala 2 svadobné topánky. V kostole čižmy (vysoké biele na vysokom podpätku) a klasické. Od svadby ubehlo takmer 7 rokov a staré babky na to dobnes spomínajú (že konečne nejaká rozumná :ashamed: ). Páčilo sa to a celkom sa to ujalo. Ja som nechcela riskovať nejaké prechladnutie.... Aj fotky s čižmičkami sú pekné
Vonku bolo krásne (celý týždeň predtým strašne fúkal vietor, taká zimy, čo pod nechty zalieza brrr a v sobotu sa vyčasilo). Slnko svietilo, všade bol sneh..... a ja ako torta :mrgreen:
Ninive
expert

Založený: Ut 21.Nov. 2006 19:24

Odoslaťod hannah » Št 08.Dec. 2011 23:36

Michaela,

ja som mala svadbu 2.2.2002 V:) jeden by neveril, ze bol februar, bolo 21 stupnov.
Normalne sme sa aj v botanickej pofotili, krasne bolo.
K praktickym strankam: saty som mala pod prsia, a potom spustenu, dlhu suknu, bolo to v pohode, aj ked nie 6 ale 4 mesiac (len ja som bola na ten 4. pomerne rozlozita;-) v salone som to povedala vopred, tak som mala rovno saty rezervovane o cislo vacsie, oni to vedia momerne slusne upravit. Mala som saty z nicol inak, lebo inde moc 44 nemali volne, dost narychlo sme to organizovali;-)
a v salone mi k tomu dali aj taky kozusinovy pled, takze zima nebola a vyzeralo to cele dobre.

Rozmyslam, co inak bolo specificke na zimnej svadbe, ale nenapada ma nic;-) len na unos nevesty mi nejaky chuap pozical kabat, ale to asi nebudete riesit ;-)
prajem, nech vam vyjde slnecny den
hannah
pokročilý

Založený: Št 20.Okt. 2005 0:13

Odoslaťod ivuska22 » Pi 09.Dec. 2011 12:34

jeeeej to je krassssne :) Ved ked robite len mini svadbu..cize tam budu len srdcu najblizsi.. tak urcite aj par chyb,ked nahodou sa vyskytnu prehliadnu...:)ved co je krasjsie vidiet buducu mamicku s bruskom..so satami si nerob problem ..daj si ich usit..bolo by to lepsie...,ale podla mna v svadobnych salonoch pocitaju aj s tehulkami :) A ak nemas este bizuteriu urcite vyskusaj kupit nejaku na bizuteriasnov.sk ..krasne kusky su tam... pevne nervy...a hlavne nech sa malicke narodi v zime...a pekne vytancuje v mamkinom brusku :) :)
ivuska22

Založený: Po 28.Nov. 2011 18:46

Odoslaťod maria@redakcia » Pi 09.Dec. 2011 13:22

ahoj, ja som si len zo srandy robila prieskum minulého roku v svadobnom salone, a bez problémov mi ukázali asi 10 modelov pre tehule v rôznych parametroch, modely boli veľmi pekné a ozaj ani super bruško by nemalo mať problém. takže skús sa rovno popýtať v salonoch, ale mne povedala tetuša, že teraz už je tých tehúl vydávajúcich sa veľa a tak v každom salóne pekné šaty pre ne sú. Inak krásne, a pritom cenovo prijateľné šaty pre tehule sú aj na webe sasha /to sú hand made veci, ale tie šaty sú krááááááááááááásne, alebo v Twiggi v Bratislave, aj oni majú stránku a sú tam tiež veľmi pekné veci, ktoré tehule skvele oblečú./ Veľa zdaru.
maria@redakcia
začiatočník

Založený: St 14.Apr. 2010 23:26

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Svadba

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

Používaním stránok rodinka.sk súhlasíte s používaním cookies, vďaka ktorým je možné individuálne nastavenie stránok, ako aj pre používanie na analytické a štatistické účely. Viac informácií...