Do akeho veku domcek pre babiky?

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Do akeho veku domcek pre babiky?

Odoslaťod Iris » So 12.Nov. 2011 9:14

Zaujimalo by ma do akeho veku sa vase dcerky hrali s domcekami pre babiky, hovorim o domceku o vacsich rozmeroch? Snad mi pomozete vyriesit dilemu ci ano alebo nie pre 6-rocne dievca.

Dik.
Iris
expert

Založený: Po 21.Aug. 2006 8:27

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Do akeho veku domcek pre babiky?

Odoslaťod mimulik » So 12.Nov. 2011 10:20

Iris píše:Zaujimalo by ma do akeho veku sa vase dcerky hrali s domcekami pre babiky, hovorim o domceku o vacsich rozmeroch? Snad mi pomozete vyriesit dilemu ci ano alebo nie pre 6-rocne dievca.

Dik.

Moja dcéra má 5 rokov a ešte len teraz ju začali zaujímať bábiky. Doteraz si aj v obchode aj katalógoch vyberala zásadne vláčiky, autíčka, stavebnice, požiarnikov. Tento rok som prvýkrát kupovala pod stromček fakt že hračky pre dievčatká. Takže asi aj ten domček by nám bol teraz tak na chytanie prachu. Hoci sa mi veľmi páčia. Len tie ceny :drop:

Uvidíme o rok alebo k narodeninám. A tiež to bude závisieť od priestorových možností v byte, keďže musíme kupovať písací stôl, stoličku kvôli škole, pribudne súrodenec...
mimulik

Nemožné je len to, čo nikdy neskúsiš.

expert

Mood: Tired
Založený: Po 23.Jan. 2006 22:02

Odoslaťod lula » So 12.Nov. 2011 10:44

podla mna pre 6 rocnu v pohode.
lula
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 21:58

Odoslaťod Dimka » So 12.Nov. 2011 11:10

Ono záleží aj na tom či sa dievčatko hrá s maličkými bábikami-postavičkami.
Moja dcéra áno, takže máme doma veľkú prepravku pollypocketiek cca 50-60 ich bude, zvieratiek a príslušenstva, kopec nábytku a vybavenia, cca tri veľké domčeky, aquapark, jazdecký areál, obchodíky, ambulanciu, veľkú výletnú loď a tuším v 9 rokoch si ešte pod stromček priala strašidelný dom (scooby) s ktorým sa ešte dosť dlhú dobu hrala. ALE absolútne sa nehrala s Barbie ani s veľkými bábikami tybu Baby Anabel, Chou-Chou, ani s legom takže toto nás úplne obišlo.
Dimka
pokročilý

Založený: Ut 17.Jan. 2006 12:47

Odoslaťod Kalea » So 12.Nov. 2011 11:18

Iris píše:Zaujimalo by ma do akeho veku sa vase dcerky hrali s domcekami pre babiky, hovorim o domceku o vacsich rozmeroch? Snad mi pomozete vyriesit dilemu ci ano alebo nie pre 6-rocne dievca.

Dik.

Záleží od dieťaťa. Moje tri staršie dcéry sa vo veku 6 rokov (po nástupe do školy) prestali s bábikami hrávať úplne. Niektoré iné dievčatá sa s bábikami hrajú aj do 10 alebo viac rokov.
Najmladšia má teraz 6 rokov a s bábikami sa nehrala nikdy a ani si nemyslím, že sa to ešte niekedy zmení.
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Založený: Ne 02.Júl. 2006 16:33

Odoslaťod františka » So 12.Nov. 2011 11:31

moja mladšia dcera ma 10 a ešte stale sa hra s domčekom- ale nie pre babiky, ale s takym petshopovým aj s tymi zvieratkami... podla mna to zavisi od pripadu k pripadu, staršia sa s domčekom v tom veku už nehrala dávno... a ešte aj od kamaratiek- jednoducho jej najlepšie kamošky sa s tym hraju tak sa hra aj ona :)
františka

Nehovor Bohu o tom, aký veľký je tvoj problém. Hovor svojmu problému o tom, aký veľký je tvoj Boh.

expert

Založený: Št 28.Feb. 2008 15:36

Odoslaťod Iris » So 12.Nov. 2011 11:40

Dakujem dievcata. Dcera sa s babika nejak partikularne ani nehra, len velmi oblubuje role-play, ma v tom velku predstavivost a dokaze si vsetko co potrebuje nahradit, tym co ma poruke, myslim, ze by ju to bavilo hlavne v takomto ponimani ...

... a ano, tie ceny ... hlavne preto rozmyslam, ci sa oplati
Iris
expert

Založený: Po 21.Aug. 2006 8:27

Odoslaťod Kirkuša » So 12.Nov. 2011 18:56

Dimka píše:O.... si ešte pod stromček priala strašidelný dom (scooby) s ktorým sa ešte dosť dlhú dobu hrala.

Jeej, aj my mame ten strasidelny dom Scooby, syn dostal k 7.nar. a vyhraju sa s tym obaja aj s mladsou dcerkou. Kupila som mu to na tie narod. este v predstihu minulu zimu, po Novom roku ako boli vypredaje v Tescu aj hraciek za polovicu. Normalne som si to vyhliadla uz pred Vianocami a vravela si pekne, ale uz sme vsetko na ten rok mali, ze keby to tak hodili potom do vypredaja, tajne som dufala....bola som pozriet neskor a fakt to dali do zliav.
Paci sa mi tneto typ hraciek, kde sa akoze nieco moze diat tym sposobom ako u tohto domu. Teda to ze stlaci stupenim pred vchodom a vylezie strasidelna ruka, prepadlisko pri zrkadle, tajny duch, padajuci luster, jeden schod pri stupeni nan aktivuje toho sasa schovaneho, losia hlava - pohyblivy paroh, sedacka ktory vykopi, brnenie pobyhlive a tieto vychytavky.
Myslim ze to je vdacny typ hraciek pre siroke vekove rozpatie deti a tu fantaziu si tam dosadi kazdy to svoje. 8)b
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Založený: Ut 07.Aug. 2007 7:44

Odoslaťod VVVV » Ne 17.Dec. 2017 17:39

Ja myslim, ze jak kto, od kamarádky dcerka si hra s domcekom este v desiatich rokoch. Ja teraz kupujem pre dcerku tento http://www.rajhraciek.sk/woody-domcek-p ... vom-p90621
VVVV

Založený: Pi 19.Máj. 2017 23:14

Odoslaťod beruska112 » Po 18.Dec. 2017 23:33

podla mna je to strasne individualne. niektore baby sa hravaju s barbinami aj do 14 a niektore ich odkladaju 10 - 12, takze si netrufam odhadnut
beruska112
začiatočník

Založený: So 08.Apr. 2017 12:29

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

Používaním stránok rodinka.sk súhlasíte s používaním cookies, vďaka ktorým je možné individuálne nastavenie stránok, ako aj pre používanie na analytické a štatistické účely. Viac informácií...