Povinna skolska dochadzka pre deti zijuce trvalo v zahranici

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Povinna skolska dochadzka pre deti zijuce trvalo v zahranici

Odoslaťod anjelicek24 »

Ahojte zienky, kto je autorom tohoto clanku?

http://www.rodinka.sk/vychova-a-skoly/s ... zahranici/

Pise sa tam, ze dieta s dvojitym obcianstvom tuto povinnost nema. Ale nikde nenachadzam oporu v zakone. Kedze by sme dcerku najblizsie mesiace museli zapisat do slovenskej skoly - co my nechceme - potrebujem vediet, ci sa musim vzdat obcianstva/aby som sa vzdala tej povinnosti, alebo len apelovat na to, ze je aj nemka a tym padom bude skolsku dochadzku a jej povinnost plnit tu.
anjelicek24

10300g/81cm

expert

Mood: Angry

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Povinna skolska dochadzka pre deti zijuce trvalo v zahranici

Odoslaťod koza Tina »

Anjelicek ja som to riesila minuly rok a veru nic som neporiesila;Teda starsia na skusky chodi.Tobiho odmietam zapisat lebo ako sa mi zda vela aby mal AJ;SJ;flamsky a francuzsky jazyk.Vysvetlila som svoje dovody aj riaditelka skoly a ona sama uznala ze pre prvy stupen je to neskutocne narocne kedze teraz je AJ povinny uz od prveho stupna a tu zas flastina a francuzstina kedze zijem v BE a oni su dvojjazycny takze tu nie je na vyber.Pytala som sa na sankcie tak vraj pridem o pridavky ale tak ja na SK pridavky na deti nemam a v BE neporusujem ziadny zakon kedze tu deti chodia do skoly takze ziadne zaskolactvo to nie je.A my sa neplanujeme vratit tak skoro na SK takze nemal by byt problem.Taty nejak ani moc neskusala s AJ ale len jej da par slovicok nieco precitala a dala jej znamku,kedze to bolo tento rok prvy rok co mala mat AJ.Lenze tento rok jej poslala papiere co sa ma akoze naucit to uz je teda poriadne vela.Som pisala riaditelke ze teda nesuhlasim a budem rada ak teda sa nejak dohodneme lebo 4 jazyky okrem inych predmetov je teda poriadne vela.Tak cakam na odpoved.Ale Tobiho zatial fakt neplanujem zapisat .Inac niekde som citala na internete ze mamicky zvazuju robit peticiu aby tento nezmysel bol zruseny ,lenze uz to neviem najst,bolo to minuly rok.Ja by som to podpisala s radostou.Vsak ked pride cudzinec do BE -teda dieta ide normal bez problemov do skoly,vsak jazyk sa nauci za ten rok a tak no problem pokracovat dalej.Preco to nefunguje takto na SK netusim :no:
koza Tina

skola

expert

Odoslaťod anjelicek24 »

Saska sa buduci rok vracia s nami do nemecka a po dvoch rokoch anglickej skoly pojde do americkej a zacne sa ucit aj pisat citat po nemecky, gulas s toho bude mat aj tak a neviem si predstavit do toho montovat este aj slovencinu.

Po slovensky hovori malo, snazime sa posledne tyzdne co najviac rozpravat, ale zatial bez uspechu. Ako chcu vobec skusat dieta, co ani len po slovensky dobre nehovori?
anjelicek24

10300g/81cm

expert

Odoslaťod koza Tina »

no ja som to vravela uz riaditelke kde je zapisana Taty ,vsak tu deti idu na strednu uz v 6 rocniku a co ideme robit to fakt ani nemam sajn.Vsak ona bude mat na strednej uplne ine predmety ako na ZDS na SK.takze podla zakona musi robit skusku z predmetov ktore nema zhodne .Takze podla zakona by to boli okrem Mat. vsetky.Chore toto :scared: Muz uz vravel ze ak do buduceho roka sa nic nezmeni tak piseme peticiu. :yes: Ak napises skor daj vediet rada podisem
koza Tina

skola

expert

Odoslaťod anjelicek24 »

Tak ja asi fakt idem vybavovat to nemecke obcianstvo :drop: Takyto stres sebe a detom neurobim.
anjelicek24

10300g/81cm

expert

Odoslaťod koza Tina »

anjelicek24 píše:Tak ja asi fakt idem vybavovat to nemecke obcianstvo :drop: Takyto stres sebe a detom neurobim.

nie sebe nemusis staci Saske ,toto som overovala deti co maju obcianstvo v zahranici aj ked jeden s rodicov je Slovak sa to netka.
koza Tina

skola

expert

Odoslaťod schamka »

Anjelicek, ja by som tiez zvazila na tvojom mieste, ci by nebolo dobre sa vzdat slovenskeho obcianstva, ja tipujem, ze sa na SK ani nechystate. Ak sa ty nechces nemusis, ale deti v podstate nemusia mat slovenske obcianstvo. Ci?
Tento zakon je zly, pretoze nas v podstate nuti vzdat sa obcianstva len preto, aby s nami takto necvicili.
My to mame nastastie zatial lahke, lebo ide len o slovencinu, cize ja sa budem snazit doucit sybnatora citat po slovensky, rozmyslam, ze pismo ho preucovat nejdem, ved to sa ani neda "teraz pis slovenskym pismom, teraz pis holandskym pismom", napokon to pismo nie je zase az take odlisne.
Podla mna toto vymyslel nejaky vatrupreskakujuci bl.bec, co absolutne nema sajnu o tom, kolko toho decko (ale v podstate aj rodic) moze zvladnut.
Baby a ak najdete tu peticiu, tak urcite s muzom podpisujeme!
schamka

www.menejstatu.sk

expert

Mood: Tired

Odoslaťod anjelicek24 »

koza Tina píše:
anjelicek24 píše:Tak ja asi fakt idem vybavovat to nemecke obcianstvo :drop: Takyto stres sebe a detom neurobim.

nie sebe nemusis staci Saske ,toto som overovala deti co maju obcianstvo v zahranici aj ked jeden s rodicov je Slovak sa to netka.

Saska ma nemecky pas, to na to staci? Jej tatino je nemec... trvaly pobyt mame v nemecku. Len toto by trebalo mat cierne na bielom a tym sa potom ohanat.
anjelicek24

10300g/81cm

expert

Odoslaťod anjelicek24 »

schamka - ze vatrupreskakujuci blbec :)b Uzasne pomenovanie :punk: Ja si neviem realne predstavit ucit Sasku citat a pisat v nemcine, anglictine a slovencine. Chudatko moje malinke, nie v 6 rokoch, to kde sme :( Aj tak ma toho vela.
anjelicek24

10300g/81cm

expert

Odoslaťod koza Tina »

anjelicek24 píše:
koza Tina píše:

Saska ma nemecky pas, to na to staci? Jej tatino je nemec... trvaly pobyt mame v nemecku. Len toto by trebalo mat cierne na bielom a tym sa potom ohanat.

takze Saska aj Max maju Nemecke obcianstvo???Ak ano tak mas po starostiach :yes: Moj muz ma dvojite,ja a aj deti SK obcianstvo a tak u nas ta povinnost zapisat deti aj na SK do skoly plati.
koza Tina

skola

expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.