hypotéka po novom

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

hypotéka po novom

Odoslaťod Ejka3 »

Joj, taká som napálená... Vrátili sme sa z našej banky, kde máme hypotéku už 5. rok. Blíži sa dátum ročnej fixácie, tak som predčasne napísala žiadosť o prehodnotenie úrokovej sadzby. Pričom som napísala, že vychádzam z momentálnej situácie na trhu, konkurenčných ponúk a úrokovej sadzby, ktorú ponúkajú momentálne v reklame, pripomenula čo všetko máme u nich vedené...
Dozvedela som sa len to, že je to úplne zbytočné. Zmenu úrokovej sadzby sa dozviem ako obyčajne 2 týždne pred koncom fixácie, lebo mňa ako "starého klienta" sa žiadne aprílové zmeny netýkajú :no: A za tie 2 týždne zmeniť banku s celou hypotékou a samozrejme s vysokými poplatkami naozaj nestihnem. Aká je to spravodlivosť???
Ja viem, že peniaze nie sú všetko, ale tak ma to nasralo. Vedieme taký účet, taký, tam platíme poplatky, tam ešte vyššie a keď ich o niečo žiadam, tak sa nad mojou žiadosťou len uškŕňajú :oops:
Ejka3

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: hypotéka po novom

Odoslaťod mravcek »

Ejka, tak toto hneva aj mna. Banky chcu len zarobit co najviac a nalakat dalsich ludi na ktorych mozu pekne bohatnut. Oni len potrebuju nove ovecky , preto tie reklamy a sluby. No a tie stare ovce najlepsie keby hned skapali, aby ich majetok prepadol pekne banke. :(
mravcek

pokročilý

Obrázky: 0

Odoslaťod Effka »

Ak mas VUBcku tak mas datum fixacie. a na vypovedanie zmluvy mas 30dni odo dna fixacie, do toho datumu to mozes!!! nemusis splatit, ak by vam to nevyslo, nestihli ste a pod.
Effka
expert

Odoslaťod lastom »

v kazdej banke maju povinnost vam dat 30 dni pred a 30 dni po konci fixacie cas na akukolvek zmenu bez poplatku za predcasne splatenie
lastom

Odoslaťod Monikam »

Ejka, moc sa v tom nevyznam, ale prave toto teraz riesime. Fixacia nam konci az na jesen, ale urobilli sme to tak, ze sme vyplatili uver, zaplatili pokutu za predcasne splatenie a presli do inej banky. Je to trochu papierovacky ale okrem toho, ze mame poriadne nizsi urok a znizila sa nam mesacna splatka, tak sme par EUR usetrili aj so zaplatenou pokutou. Este by som to nevzdavala. Informacie casto zavisia od toho, na koho natrafis v banke. Povodne sme tiez odchadzali s info, ze musime cakat .... a ked sme sa zacali pytat, tak sme castu nasli. Skus sa opytat u konkurencie, co ti ponuknu, ak tu hypoteku prevedies k nim. ;)
Monikam
expert

Odoslaťod patusa_11 »

Tak to sa ti ani veru nečudujem že ťa to rozčúlilo
patusa_11

Odoslaťod ludka_82 »

s hypo je to beh na dlhé trate. My sme riešili rok dozadu a celé zle...
ludka_82

Odoslaťod janka112 »

Ejka, je to už teraz horšie a bude ešte viac :) Zhoršovanie podmienok hypoték bude postupné, takže stále je lepšie neváhať si vziať hypotéku ako čakať, kým sa zhoršia podmienky. Skúste pozrieť hypotekárnu kalkulačku https://www.fingo.sk/hypotekarna-kalkulacka/kupa, ktorá vám ukáže aktuálne podmienky u jednotlivých bánk.
janka112

Odoslaťod zuzincek »

ludka_82 píše:s hypo je to beh na dlhé trate. My sme riešili rok dozadu a celé zle...

akoze cele zle? to vam ju nedali??
zuzincek

Odoslaťod airana »

comu ja ale nerozumiem, ze teraz bude este tazsie dostat tu hypoteku hej, respektive uz nesmie prekrocit nejaku sumu toho 8 nasobku rocneho platu alebo ako to je. ale minule davali v telke, ze nehnutelnosti pojdu zase hore. ako je to mozne? budu nizsie pozicky a s horsimi podmienkami, respktive uz ich nebudu davat tak lahko a ceny este porastu? to si kto bude moc dovolit potom vlastne byvanie?
airana
začiatočník

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

Používaním stránok rodinka.sk súhlasíte s používaním cookies, vďaka ktorým je možné individuálne nastavenie stránok, ako aj pre používanie na analytické a štatistické účely. Viac informácií...