cheesecake

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: cheesecake

Odoslaťod Mischa: »

Ja som dnes robila, ale z keksov. Ved pravy cheesecake sa robi z keksov. Ja som dala celozrnne keksy s 3 lyzicami cukru a roztopenym maslom.
Plnka 5 balickov philadelphie rozmixovanych s asi 3 lyzicami cukru, do toho 4 vajcia, upecene na tych keksoch na 150' hodinku. Ked to vychladlo, tak som na to dala rozmixovane mrazene jahody, zohriate, v nich roztopila 12 platkov zelatiny a cele do chladnicky na 3 hodiny. Super sa kraja a vsetko drzi.
Manzelovi to chutilo. (Ja neviem ake to bolo, ja to nejem)
Mischa:
expert
 
Príspevky: 1778

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: cheesecake

Odoslaťod sikin »

Mischa, a kde sa da kupit ten syr Philadelphia?
sikin

 
Príspevky: 6

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: cheesecake

Odoslaťod Mischa: »

Uz tam davam len 3 vajcia (velke) a 4 balicky Philadelphie (jeden je 175g tusim).
Do rozmixovanych jahod som minule este hodila cucoriedky, to vyzeralo dobre, ked sa krajali - vnutri zelene.
Tej zelatiny davajte od oka - podla toho, kolko je tekutiny/jahod, aby to nebolo ako kost zase.
Mischa:
expert
 
Príspevky: 1778

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: cheesecake

Odoslaťod Malvinka »

Ja miesto tej Philadelphie (ktoru tu nezozeniem) chcem dať obyčajný tvaroh mäkký, mam tri kocky po 250g a prave meditujem, ci to nie je príliš veľa? Tie jahody na to chcem dať urcite a keksy mam celozrnne Bebe.
Malvinka

:)

expert
 
Príspevky: 4476

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: cheesecake

Odoslaťod Mischa: »

Malvinka píše:Ja miesto tej Philadelphie (ktoru tu nezozeniem) chcem dať obyčajný tvaroh mäkký, mam tri kocky po 250g a prave meditujem, ci to nie je príliš veľa? Tie jahody na to chcem dať urcite a keksy mam celozrnne Bebe.


Hm, tak s tym tvarohom to bude urcite ine - nebude to take lahke a kremove. Nemozes dat 300g tvaroh a 300 Mascarpone?
Mischa:
expert
 
Príspevky: 1778

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: cheesecake

Odoslaťod Malvinka »

Mischa, dik za tip, rada by dala som mascarpone, ale nemam ho a nechce sa mi kvoli tomu v tejto zime do Tesca. Inac nevadi mi, ked to bude tazké, čisto tvarohové, popravde mam na take teraz chuť :-) A s tými jahôdkami ako si to robila ty, tak sa na to uplne az trasiem:-D
Malvinka

:)

expert
 
Príspevky: 4476

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron