rocne dieta - 8 dni vysoke teploty ??

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

rocne dieta - 8 dni vysoke teploty ??

Odoslaťod suny »

ahojte,

potrebujem zistit, ci mal niekto podobny problem a ako ste to riesili, resp. co sa nakoniec zistilo. rocny syn ma uz 8 dni teploty splhajuce sa ku 40tkam. kazdu noc mu musime davat ochladzujuce sprchy, podavame nurofen ako len casto sa da. panadol nezabera, cipky nemozeme davat.
no ale v skratke od zaciatku: manzel dostal zapal priedusiek a nejaku komplikovanu chripku, atb mu zabrali az po 4 dnoch, kedy mu konecne klesli teploty. syn sa zjavne nakazil, sla som s nim na pohotovost, na to nas hospitalizovali. z nemocnice sme po jednom dni odisli na reverz (nejden vysvetlovat, je to na dlhsie). robili mu vsetky mozne odbery a testy a vysledky boli vsetky v poriadku. nasa lekarka nam nasadila ATB - Klacid. uz presli 4 dni uzivania a mame stale skoro 40 teplotu. neviem uz, co mam robit. drobec melie uz z posledneho.
nezda sa mi normalne mat takto velmi dlho teplotu. stalo sa vam to uz?
suny
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: rocne dieta - 8 dni vysoke teploty ??

Odoslaťod Lentilka »

ahoj, moj syn ma sice 5 rokov, no mali sme teraz to iste , az na 9- ty den to bolo okolo 37.7 - 38 , dovtedy v kuse skoro 40 . a neslo to vobec zrazit , maXIMALNE o stupen. teraz su take virozy, myslim, ze atb v tomto pripade zbytocne. z okolia viem, ze viac ludi malo presne toto iste , plus zimnica , syn horel, drkotali mu zuby, kde su tie virozy, ked horucky boli 3 dni ? drzim palce , aby to islo dole aj vam. panadol tiez nezaberal, ja som davala brufen a paralen detsky tbl. ten zaberal najlepsie. inak zhodou okolnosti , ked mal syn 8 mesiacov, tiez nas okamzite hospitalizovali so 40 teplotami, to som doma spanikarila , potom som to lutovala , pretoze lezat mohol aj doma a kompletne vsetky deti tam dostali crevnu virozu :(
Naposledy upravil Lentilka dňa , celkovo upravené 1 krát.
Lentilka

začiatočník

Odoslaťod Andrea »

suny píše:ahojte,

potrebujem zistit, ci mal niekto podobny problem a ako ste to riesili, resp. co sa nakoniec zistilo. rocny syn ma uz 8 dni teploty splhajuce sa ku 40tkam. kazdu noc mu musime davat ochladzujuce sprchy, podavame nurofen ako len casto sa da. panadol nezabera, cipky nemozeme davat.
no ale v skratke od zaciatku: manzel dostal zapal priedusiek a nejaku komplikovanu chripku, atb mu zabrali az po 4 dnoch, kedy mu konecne klesli teploty. syn sa zjavne nakazil, sla som s nim na pohotovost, na to nas hospitalizovali. z nemocnice sme po jednom dni odisli na reverz (nejden vysvetlovat, je to na dlhsie). robili mu vsetky mozne odbery a testy a vysledky boli vsetky v poriadku. nasa lekarka nam nasadila ATB - Klacid. uz presli 4 dni uzivania a mame stale skoro 40 teplotu. neviem uz, co mam robit. drobec melie uz z posledneho.

nestalo, ale tak dlho to nie je dobre...ATB zaberaju len na bakterialne komplikacie, navyse na bakteriu, ktora je na ne citliva. Ak to sposobuje virus, tam ATB nepomoze... pri tak malom dietati by som ozaj zvazila nemocnicu... infuziu, pripadne vnutrozilove ATB, lebo tie lepsie zaberaju, pokial ide o niektore vnutorne organy a sirup nemusi zabrat...v pripade chripky al virozy existuju antivirotika a tie musi posudit lekar.... nie je nutne, ze ma syn to iste ako manzel, mohol sa nakazit od neho a oslabeny organizmus bol napadnuty aj niecim inym. Po 1 dni v nemocnici mu nemohli nic zistit....na zapal sa nedava panadol, ten je len na teplotu, protizapalove ucinky ma iba nurofen..... skus radsej zvazit odbornu pomoc
Andrea
expert

Pozvania odoslané: 1

Odoslaťod suny »

Andrea, vdaka za reakciu. ja len pre vysvetlenie, my sme sice boli jeden den v nemocnici, ale robili mu vsetky mozne odbery a RTG pluc. na vysledky sme sa informovali nasledne o par dni a taktiez nasa lekarka volala do laboratoria. v krvi ziaden zapal, ani virusy, na ktore robili testy. odoberali aj vytery, stolicu, moc.
suny
začiatočník

Odoslaťod finesse »

Suny,teraz je nieco hnusne vo vzduchu, nam zabrali na vysoke horucky len zabaly z tvarohu na chodidla a na dlane, nic ine nezaberalo.
finesse

jediny kto ta dokaze vzdy podrzat je tvoja podprsenka

expert

Mood: Sad

Odoslaťod Andrea »

suny píše:Andrea, vdaka za reakciu. ja len pre vysvetlenie, my sme sice boli jeden den v nemocnici, ale robili mu vsetky mozne odbery a RTG pluc. na vysledky sme sa informovali nasledne o par dni a taktiez nasa lekarka volala do laboratoria. v krvi ziaden zapal, ani virusy, na ktore robili testy. odoberali aj vytery, stolicu, moc.

preco potom uziva celkove ATB? skus dat zopakovat odbery, minimalne krv, moc, crp... niektore neduhy sa ukazu az neskor po opakovanych odberoch...nech ho lieky zbytocne nezatazuju
drzte sa :4:
Andrea
expert

Pozvania odoslané: 1

Odoslaťod Dot »

Suny, neviem, co by som robila...skus aspon tie prirodne metody, ako pise Finesse...kazdopadne drzim paste, tie teploty su velmi vysoke, rozumiem tvojmu strachu. :4: :4:
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Odoslaťod slniecko »

Andrea píše:
suny píše:Andrea, vdaka za reakciu. ja len pre vysvetlenie, my sme sice boli jeden den v nemocnici, ale robili mu vsetky mozne odbery a RTG pluc. na vysledky sme sa informovali nasledne o par dni a taktiez nasa lekarka volala do laboratoria. v krvi ziaden zapal, ani virusy, na ktore robili testy. odoberali aj vytery, stolicu, moc.

preco potom uziva celkove ATB? skus dat zopakovat odbery, minimalne krv, moc, crp... niektore neduhy sa ukazu az neskor po opakovanych odberoch...nech ho lieky zbytocne nezatazuju
drzte sa :4:

tiez si myslim....pripadne, nemate v okoli inu nemocnicu?
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Odoslaťod corky »

no vieš ... kamoškina dcerka mala zapal pluc a rano bola u DR., spravila jej testy a všetko vyzeralo relatívne OK, dala jej nejake lieky, sirpy ... a do večera sa stav zhoršil, išli na pohotovosť a dieťa malo zapal pluc, ale taky, že tam primar povedal, že taký dávno nevidel! Proste ste tam išli možno ešte v čase, ked choroba nebola ešte plne rozbehnutá.
Ja by som nečakala a išla s dieťaťom inde.
Može to byť len viroza, ako píšu dievčatá, je to ho vela (mne v piatok chýbala v škole skoro polovica žiakov, keby neboli prázdniny, asi mame chrípkové) ... ale na druhej strane. ked to trva takto dlho, normálne to nie je :unsure:
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod Mischa: »

suny píše:manzel dostal zapal priedusiek a nejaku komplikovanu chripku, atb mu zabrali az po 4 dnoch, kedy mu konecne klesli teploty. syn sa zjavne nakazil, sla som s nim na pohotovost, na to nas hospitalizovali. z nemocnice sme po jednom dni odisli na reverz (nejden vysvetlovat, je to na dlhsie). robili mu vsetky mozne odbery a testy a vysledky boli vsetky v poriadku. nasa lekarka nam nasadila ATB - Klacid. uz presli 4 dni uzivania a mame stale skoro 40 teplotu. neviem uz, co mam robit. drobec melie uz z posledneho.

Klacid bola blbost ak nemal bakterialnu infekciu. Urcite by som s nim isla znovu na pohotovost a ak odporucia tak hospitalizovat, to sa moze zvrtnut vazne - vyzera to na chripku a tato chripka moze rychlo postihnut pluca, oblicky. Takisto u mladych ludi srdce. To nie je sranda ani miesto na reverz ist domov, chod naspat do nemocnice kym je cas.
Mischa:
expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.