Pôrodnica Trstená

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Pôrodnica Trstená

Odoslaťod nananka »

Ahojte, druhý pôrod som absolvovala v tejto pôrodnici, bol cisársky, v spinálke čo bolo super, lebo bábo som hneď videla, no a k pôrodnici, najskôr napíšem čo sa mi nepáčilo a mala som z toho divné pocity. Poprvé keď ma prijali tak som šla ležať na pôrdonícke oddelenie a nie na gynek. a to sa mi vôbec nepáčilo, boli tam matky s detičkami a pri nich sme ležali matky bez detičiek. Oddelenie bolo napratané, že keď ma po operácii dali na pooperačnú izbu tak mi tam dali jednu tehotnú, keďže ju nemali kde dať :( , bábo mi doniesli až na večer a o nejakom priložení k prsníku môžem len snívať :( , a hlavne čo mi vadilo keď mala prísť vizita, to ako keby mal prísť sám "prezident", sestričky v strese, my sme sa nemohli z izby pohnúť, všetky ležať , no a vizita prišla niekedy aj za dobrú hodinu, no kto bol v Trstenej vie o čom hovorím :) :( , a čo sa mi páčilo: pani doktorka z novorodeneckého chodila každý deň povedať ako je s bábom, či priberá, či je v poriadku..., sestričky bábo doniesli aj na požiadanie, a ako ja keďže som ešte nemala mliečko /supstilo sa mi až doma/ tak mi ho nenosili ani v noci, ale oni mu dali papať...na stravu nemôžem nič zlé povedať, keďže ja som tak dokopy ani nič nejedla :) , a ešte jedna výhrada, je na "pseudo" návštevnú miestnosť, no ja som rodila v zime, tak som manželovi povedala, že nech ani za mnou s dcérou nechodia, lebo by sme museli byť na chodbe /von bolo -15/, myslím, že to by mali zmeniť, lebo dnes je to bežná vec, že za matkou príde návšteva, no ale je pravda, ak by som mala ísť ešte raz rodiť, tak by som určite išla radšej tu ako do Dolného Kubína
nananka
 
Príspevky: 45

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Pôrodnica Trstená

Odoslaťod dogicka »

nananka píše:Ahojte, druhý pôrod som absolvovala v tejto pôrodnici, bol cisársky, v spinálke čo bolo super, lebo bábo som hneď videla, no a k pôrodnici, najskôr napíšem čo sa mi nepáčilo a mala som z toho divné pocity. Poprvé keď ma prijali tak som šla ležať na pôrdonícke oddelenie a nie na gynek. a to sa mi vôbec nepáčilo, boli tam matky s detičkami a pri nich sme ležali matky bez detičiek. Oddelenie bolo napratané, že keď ma po operácii dali na pooperačnú izbu tak mi tam dali jednu tehotnú, keďže ju nemali kde dať :( , bábo mi doniesli až na večer a o nejakom priložení k prsníku môžem len snívať :( , a hlavne čo mi vadilo keď mala prísť vizita, to ako keby mal prísť sám "prezident", sestričky v strese, my sme sa nemohli z izby pohnúť, všetky ležať , no a vizita prišla niekedy aj za dobrú hodinu, no kto bol v Trstenej vie o čom hovorím :) :( , a čo sa mi páčilo: pani doktorka z novorodeneckého chodila každý deň povedať ako je s bábom, či priberá, či je v poriadku..., sestričky bábo doniesli aj na požiadanie, a ako ja keďže som ešte nemala mliečko /supstilo sa mi až doma/ tak mi ho nenosili ani v noci, ale oni mu dali papať...na stravu nemôžem nič zlé povedať, keďže ja som tak dokopy ani nič nejedla :) , a ešte jedna výhrada, je na "pseudo" návštevnú miestnosť, no ja som rodila v zime, tak som manželovi povedala, že nech ani za mnou s dcérou nechodia, lebo by sme museli byť na chodbe /von bolo -15/, myslím, že to by mali zmeniť, lebo dnes je to bežná vec, že za matkou príde návšteva, no ale je pravda, ak by som mala ísť ešte raz rodiť, tak by som určite išla radšej tu ako do Dolného Kubína


Je zaujímavé, aké rozdielne máme skúsenosti. Ja som prvú dcérku rodila v Trstenej, druhú v Dolnom kubíne, keby som šla rodiť 3x určite idem do DK. Čo sa týka ochoty personálu nemôžem sa na nič sťažovať ani v Trstenej ani v Dolnom Kubíne. Musím ale povedať, že naozaj v Trstenej bolo super, že pani primárka z novorodeneckého chodila každý deň za každou a informovala nás o zdravotnom stave dieťatka. V Kubíne som to nezažila, ale je pravda, že som rodila v čase, keď primárka z novorodeneckého bola na dovolenke, takže neviem..... Súhlasím aj s priebehom vizity v Trstenej, prebiehala ako vojenské cvičenie, sestričky pred vizitou nútili ženy pár hodín po pôrode aby si upratali všetky veci, na nočnom stolíku sme nesmeli mať ani pohár z vodou! Mne v Trstenej vadila najviac jedna pôrodná miestnosť, kde bežne rodia dve ženy súbežne. Myslím si, že na pôrodnicu, kde sa uvádza snáď najväčší počet pôrodov na Slovensku je to hanba. Taktiež uvádzajú, že pri pôrode môže byť prítomný partner. Prax je však taká, že keď ma manžel doviezol do pôrodnice, poslali ho preč s tým, že na pôrod ho zavolajú. Mohol byť teda len pri samotnom pôrode, teda cca 15-20 minút, potom musel znova odísť. A žena vlastne najhoršie hodiny 1.doby pôrodnej strávi úplne sama "na vzdychárni". Taktiež 2 hodiny po pôrode môže o prítomnosti partnera iba snívať. V tomto smere bola v Dolnom Kubíne taká "domácka" atmosféra, s manželom sme boli spolu celý čas. Asi každá pôrodnica má niečo dobré, niečo zlé. Ja si ale myslím, že je to vždy hlavne o ľuďoch. Ak je príjemný a ochotný personál, veľa iných "nedostatkov" sa dá prehliadnuť.
dogicka
začiatočník
 
Príspevky: 163

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Pôrodnica Trstená

Odoslaťod MiriamLucia »

Ja som tam rodila v 12/2006 prvú dcérku. Bola zima ale babenko mi dovolili ukázať vo vyšetrovacej miestnosti so slovami "predsa vás nepošleme na tú studenú chodbu". :yes: Hospitalizovali ma 15 dní pred pôrodom, lebo som nechcela rodiť v Čadci. Mala som problémy s tlakom a nepostupujúcim pôrodom. Takže bola indikovaná akútna sekcia, pre ten tlak. Bola som uspatá a malú po prvých vyšetreniach dali do inkubátora pre stabilizáciu teploty. A hneď k nej pustili manžela ktorý si ju tam nerušene vyše hodiny vychutnával. Kamera a foťák boli v strehu. Potom ho pustili na pooperačnú izbu za mnou, aby ma videl že je všetko OK. Tvrdí, že som bola šťastná a stále som opakovala "bolí , bolí". Ten kto mal cisársky si určite spomenie na stláčanie brucha po operácii :scared: . Ale vcelku sa mi veľmi páčil prístup primára, vždy ma informoval čo sa deje a prečo sa to deje. Prečo indikoval hneď po rannej vizite cisársky rez, kedy mám volať manžela. A podotýkam, muž tam prišiel a nič sme nikomu neplatili. Žiadne poplatky za to , že tam bol a pohyboval sa po oddelení. Malú mi prvý raz priniesli večer, pretože som bola stále na infúziách. Bolo to tam super. Odchádzala som so slovami, že sa rada vrátim. Akurát som nemala šťastie na dojčenie a mliečko. Povzbudzovali ma, lieky dali a nič. Sestričky mi pomáhali a nedarilo sa. Ale s umelým mliečkom som to zvládla.
A keďže ma v júni 2011 čaká druhý pôrod, verím že budem rovnako spokojná. A že kam idem rodiť?
No ak stihnem, tak určite do Trstenej.
Vďaka.
MiriamLucia
 
Príspevky: 5

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Pôrodnica Trstená

Odoslaťod janka9898 »

miriam lucia a preco nejdes do cadce rodit ak sa smiem spytat
je to tam novucicke perfektne ziadne obmedzenia uz sa toho veeela zmenilo
janka9898
expert
 
Príspevky: 1527

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Pôrodnica Trstená

Odoslaťod MiriamLucia »

Ja osobne nemam nic proti nikomu, no aj ked nasu porodnicu prerobili moje srdce si neziskali.
Neviem cim to je, ale osobne poznam asi dvoch porodnikov. Mladych chlapcov, bola som s nimi
cez gymo viac krat na akcii a bolo by mi divne keby ma rodil chalan s ktorym som predtym bola
na Krysar muzikal :ashamed: hanbila by som sa.
A Trstena mi zanechala v srdci dobry pocit a preto chcem ist tam.
Ja nechodim ani na gyndu do Cadce. Je to asi o tom ze mojej mamine velmi nepomohli, ked
to potrebovala a tie historky co poznam... rodit v Cadci asi nie.
Samozrejme, keby som uz nestihala tak radsej Zilina. Ja Vam neviem, Cadca nie.
Nepresvedcili ma nove farby izieb a preferovany novy pristup. Nemam to vyskusane, takze
asi preto nie.
Pocula som ze sa to dost zmenilo, ale aj tak som pocula aj negativne info. Ale to je asi
v kazdej porodnici. Co sa paci mne, nemusi sa pacit Vam.
Takze asi takto...
MiriamLucia
 
Príspevky: 5

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Pôrodnica Trstená

Odoslaťod MiriamLucia »

Takze to mam uspesne za sebou - dcerka Saška sa narodila 15.6.2011 sekciou v Trstenej.
A bolo to tam super. Starostlivosť lekárov a sestier so zlatými rukami. Naozaj, všetka česť!
Pán primár skvelý to človek a má super tím ľudí. Nechcem prechváliť, no naozaj sme si to užili.
Aj keď to musel byť cisársky rez pre moje problémy ako matky, neprišli sme o nič.
Stále tam je skvele! :D
MiriamLucia
 
Príspevky: 5

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Pôrodnice Žilinský kraj

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.