maminky v Kanade

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: maminky v Kanade

Odoslaťod alicaz »

Mt: hihi, no my sme nakoniec ostali v Ontariu.. ale stahovat sme sa stahovali sme sa aj tak.. najprv sme totiz predali dom a potom sme sa rozhodli ze tu este aspon rok zostaneme.. tak sme si hladali dom na prenajom a stahovali sme sa tam :)
Uz sme v "novom"2 tyzdne, vsetky krabice su vybalene (huraaa), vsetok nabytok poskladany, sofia zacala skolu (SK)..takze zivot zas nabieha do starych kolaji..

Blahozelam k malinkej..ako sa ma "velka" sestricka? Neziarli? Ako prebehol porod? Ziadne komplikacie? Pohoda?

Rodny list? nepamatam si presne kolko to trvalo, ale mozno tak zo 2 mesiace..
a mozno ho uz aj mate.. odkedy si pisala do fora :)
Tak sa zatial drzte a hlavne nech ste vsetci zdravi
alicaz
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod mirulik »

Ahojte z Kanady,

ja som sa nejako stratila :roll: ale uz som zase tu.
Jooj, svadba prebehla super, az na to, ze v ten den vypadol prud v celom nasom okoli a tym padom neisiel ani vytah a my byvame na 17. poschodi..... :oops: , tak to si neviete ani predstavit ze som skoro dostala infarkt. Ale nakoniec vsetko dobre dopadlo, kazdy a citil dobre a posledni hostia odchadzali rano o tretej, takze vcelku uspech.
Len uz ziadne dalsie "akcie". Vycerpalo ma to dostatocne na dlhu dobu :lol:
Medzicasom som si nasla novu pracu, tak sa snazim zadaptovat (od augusta), som zatial spokojna.
mirulik

Odoslaťod Mt »

Jej, Mirulik, esteze si tu napisala, ved ja som uuuplne zabudla, ze tu mam resty :oops: Super, ze si spokojna s novou pracou :) A co fazulka, neusadila sa? Babatka si obcas vyberaju uplne neocakavany cas, ked zavitaju napokon medzi nas :wink:

Alica, dakujeme za blahozelanie 8) Je to neuveritelne ako cas rychlo leti, onedlho bude mat Yvett 4 mesiace :) Porod bol fajn, o hodinku kratsi ako pri Majke, len mohol byt asi este o hodinku kratsi, lebo moja rodinna lekarka prisla o 7 a uz od 6 som bola tusim dostatocne otvorena. Lenze oni stale cakali, ci mi neodide plodova voda, no napokon mi ju museli pustit. Komplikacie neboli ziadne, takze napokon celkom fajn porod. Majka zo zaciatku trosku ziarlila, ale teraz je uz v pohodicke a tesi sa, ze je velka sestra :lol:

Ako sa Sofii paci v skole? Majku som zatial este stale nedala do preschool, ale chodievame nadalej teraz uz v trojici medzi deti do centra a na story time reading a na parent and tot gym drop-in.
Mt
pokročilý

Odoslaťod alicaz »

Mt píše:Ako sa Sofii paci v skole? Majku som zatial este stale nedala do preschool, ale chodievame nadalej teraz uz v trojici medzi deti do centra a na story time reading a na parent and tot gym drop-in.

No my sme akurat na Slovensku na predlzene prazdniny - 2 mesiace a tak si tu lebedime :) Inak Sofia je v skole ako doma, chodila by aj kazdy den, ale ona je uz velka dievka :) Teraz na slovensku sme ju zapisali do slovenskej skolky a nejako sa tu nudi... tu sa v skolke moc neucia, len sa furt hraju

Ozaj, neviete niektora kde sa vybavuje slovenske obcianstvo pre deticky narodene v zahranici?
alicaz
začiatočník

Odoslaťod Mt »

Alica a dali ste si pre deti overit kanadsky rodny list na velvyslanectve v Ottawe? Aby ste mohli zacat vybavovat slovenske obcianstvo, musite mat tzv. superlegalizaciu kanadskeho dokladu. A potom mozete požiadať o vystavenie slovenského matričného dokladu na miestnom matričnom úrade, podľa miesta trvalého bydliska v SR, nie však priamo na Osobitnej matrike, ktorá registráciu vykonáva. Každopádne, musite mat pred tym vybavene to vyššie overenie (superlegalizaciu), pretože žiadna matrika doklad bez príslušného overenia neakceptuje.
Mt
pokročilý

Odoslaťod Mt »

Ahojte, vsetkym prajem stastny novy rok 2008, vela zdravia, lasky a maminkam radost z deticiek :D !

Ako sa mate? Alica, este ste na Slovensku? Ako sa Vam tam paci(lo)?

Trinitty, Ty si sa uz davno neozvala, chodis uz do prace? S dvojickami to mas urcite v kazdom obdobi vesele :D

Stromceky ste uz zbalili? My sme minuly rok ten nas ozdobovali az 23., no tento rok sme nevydrzali a ozdobili sme ho dva tyzdne pred Vianocami (ako je to tusim zvykom tu - mat stromcek uz od zaciatku decembra), ale este stale ho mame vystaveny. Obvykle ho davame dole az 14. januara, ked ma moj muz meniny (jeho zvyk z detstva :) ) A Majka sa stale rada popod nim a okolo neho hra ... 8)
Mt
pokročilý

Odoslaťod alicaz »

Ahojte,

Mt, sme este na slovensku, presne o tyzden letime naspat... uz sa aj tesime naspat domov. Ale este si dam aspon raz bryndzove halusky kym pojdeme :roll:

To obcianstvo sme nakoniec nevybavovali, lebo sme nemali tie rodne listy superlegalizovane... nevedeli sme ze to treba.. tak sme sa na to vykaslali a skusime to spravit cez ambasadu...

Co Vam prinesiem zo SK? :)
alicaz
začiatočník

Odoslaťod mirina »

Ahoj Alica, nevedela som, ze ste na Slovensku. Uz som sa divila, ze si sa neozvala, ked ja som si dala tu "namahu" ;-) po tolkom case. Tak si to este uzite a potom hor sa naspat do tejto kosy. Dufam, ze sa este pred mojim porodom uvidime.
mirina
začiatočník

Odoslaťod mia »

este to tu aktualne bezi? ziadny prispevok od januara....
mia
expert

Odoslaťod Stanili »

jeeeeeej, zase som nieco objavila neskoro, zda sa, ze sem uz nik nechodi, skoda...
zuzkacalgary aj ja som z calgary :lol: , ty si tu bola pred rokom, hmmmm , dufam, ze sem sem-tam kuknes :cry:
Stanili
pokročilý

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Mamičky zo zahraničia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

Používaním stránok rodinka.sk súhlasíte s používaním cookies, vďaka ktorým je možné individuálne nastavenie stránok, ako aj pre používanie na analytické a štatistické účely. Viac informácií...