chuťovky na silvestra

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

chuťovky na silvestra

Odoslaťod megyna9 »

Čo fajne zvyknete robiť na silvestra, sem s receptikmi :)
megyna9

50% teenagerov vidí svoju buducnosť pozitívne, zvyšok nemá peniaze na drogy :)

začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: chuťovky na silvestra

Odoslaťod Malvinka »

Terezka,tak my klasika chlebíčky a jednohubky, ale tento rok chcem vyskúšať slivky v slaninovom kabátiku. Dneska robim pokusne pár kúskov, tak uvidime :-)
Naposledy upravil Malvinka dňa , celkovo upravené 1 krát.
Malvinka

:)

expert

Odoslaťod corky »

očka klasicke aj cesnekové (syrokrem + maslo + roztlačený cesnek sa vymieča, nastrieka na kolieska rožka a navrch podla chuti vlašský orech, oliva, klobaska)
bananove jednohubky - piškota-banan-piškota, to cele namočíš do čokopolevy, treba tak rano už urobiť, aby to stihlo odležať
no a manžel robí ovocne bowle na popíjanie do polnoci
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod aanka »

okrem klasických chlebíčkov a jednohubiek ešte robím pizzové slimáčiky z lístkového cesta (cesto rozvalkám, natriem zmesou kečup cesnak oregano olej, poukladám plátky šunky a posypem syrom. Cesto zviniem ako závin, nakrájam na kolieska, potriem vajíčkom a dám upiecť.
A ešte ma napadajú očká kocky tvrdého syra (najlepšie s cesnakom) s hroznom. mňam :adore:
aanka
pokročilý

Odoslaťod gombicek »

krabi salat ten je tradicny robim ho len na silvestra, palicky syrove a pre deti asi urobim to co pisal corky tie piskotky,tym sa im asi zavdacim najviac.
gombicek

..Ide to nejde to, nechame to na leto....

expert

Mood: Happy

Odoslaťod megyna9 »

Anka tie slimáky idem robit aj ja . Urobím este cestovinový salat s brokolicou , a druhý z cinskej kapusty s mrkvou + sa urobi studená misa a kazdý nech sa samoobsluhu:))) . Rozmýslala som este ze urobim kuraciu roládu a nakrája sa na studeno, ked sa zvýši urobia sa prvého k tomu opekané zemiaky a doje sa to teplé.
Mávate nejakú slavnostnú večeru so sviatočným menu na nový rok?
megyna9

50% teenagerov vidí svoju buducnosť pozitívne, zvyšok nemá peniaze na drogy :)

začiatočník

Odoslaťod aanka »

My máme slávnostnú večeru na Silvestra tak ako na Vianoce, ale iné menu. Každý rok varím niečo iné, nejakú náročnejšiu špecialitku, ale fakt neviem, čo budem robiť zajtra. Po minulé roky bola sviečkovica, či čína, medailóniky s ryžou a hranolkami... teraz nemám žiadny nápad. :rolll:
aanka
pokročilý

Odoslaťod ducci »

sice je jul :)) ale kludne by som prijala nejake dobre tipy na slane chutovky :).. ja mam rada napr. pagaciky - kde ide 1 hera, 1 kysla smotana a muka (tak aby bolo cesto z toho :)) a upeceme a mnam super su :))
ducci

Odoslaťod Trencanka »

Uz jed su vytiahla ten Silvester :lol:
Moje oblubene, robime aj teraz v lete, ked je dobra bryndza:

250 g bryndze, 250g masla, 250g polohrubej muky, trosku soli. Zmiesat cesto, nechat v chladnicke odlezat cca hodinu, moze byt aj viac, nevadi. Rozvalkat, potriet vajickom, posypat rascou alebo sezamom, vykrojit lubovolne tvary - pracliky, kolieska, tycinky a upiect. Su vyborne.
Trencanka
expert

Odoslaťod Maira »

Dievčata nebláznite, už??? :rolll: :?!?: Veď ešte máme jeden mesiac letných prázdnin. Ale uteká to...
Maira
expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

Používaním stránok rodinka.sk súhlasíte s používaním cookies, vďaka ktorým je možné individuálne nastavenie stránok, ako aj pre používanie na analytické a štatistické účely. Viac informácií...