TEPLOMER - aky typ je ten naj??

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

TEPLOMER - aky typ je ten naj??

Odoslaťod Fibca »

Ahojte maminky!

Prosim vas o radu. Chcem kupit kvalitny teplomer na meranie telesnej teploty. Stale vsak nemam jasno aky je ten NAJ. Momentalne pouzivam obycajny digitalny, ale je to dost neprakticke ked chcem 4m. babatku len tak premerat teplotu napr. v noci, aby som ho celeho vyzliekala... ved to poznate ;)
Pocula som vsak, ze dotykove digitalne na celo alebo do uska su velmi nepresne... A este su na trhu take co sa s nimi len namieri na merane miesto... ten sa mi zda fajn.
Budem rada ak napisete vase skusenosti a tipy na spolahlivy teplomer!!!
Dakujem!
Fibca

ale da sa ;)

expert
 
Príspevky: 1042

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: TEPLOMER - aky typ je ten naj??

Odoslaťod keziah »

Naj je ortutovy- ale to ti asi moc nepomoze.
keziah
expert
 
Príspevky: 1019

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: TEPLOMER - aky typ je ten naj??

Odoslaťod Fibca »

keziah píše:Naj je ortutovy- ale to ti asi moc nepomoze.


no to veru nie :no: chcem sa vyhnut nocnemu budeniu babatka :sleepy:
Fibca

ale da sa ;)

expert
 
Príspevky: 1042

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: TEPLOMER - aky typ je ten naj??

Odoslaťod ivanita30 »

fibca - ale to chces len skontrolovat ci ma alebo nema teplotu? bez toho ze by bolo babo chore?
ivanita30
expert
 
Príspevky: 1692

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: TEPLOMER - aky typ je ten naj??

Odoslaťod ivanita30 »

lebo ja pokial chcem len zistit ci ma zvysenu teplotu tak jej prilozim pery na celo - vtedy uz urcite zistim ci ma teplotu alebo nie a ak ma teplotu aj tak ju vzdy zvleciem z pyzamka aby sa zacala chladit takze vtedy mi uz je jedno ci jej strkam ten teplomer pod pazuchu alebo nie lebo zvycajne ostava aj tak pocas celej tej horuckovej epizody max v bodycku a prikryta nejakou tenkou dekou ak je zima
ivanita30
expert
 
Príspevky: 1692

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: TEPLOMER - aky typ je ten naj??

Odoslaťod Fibca »

Ivi - no napriklad po ockovani, pri zubkoch a tak. Ja tiez sem tam odhadnem ci ma alebo nema teplotu. Ale bola by som kludnejsia keby som mu ju premerala. Lenze ked spi, tak ho nebudem len tak vyzliekat. Ja meriam malemu teplotu v zadocku. Proste si to chcem ulahcit teplomerom ktory by sa nemusel nikam strkat :whist:
Fibca

ale da sa ;)

expert
 
Príspevky: 1042

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: TEPLOMER - aky typ je ten naj??

Odoslaťod ivanita30 »

na taku orientaciu ti stacia aj tie dotykove alebo sa mi vidi ze existuju aj take co sa strcia trochu do uska - ale poviem ti jedno niet nad matersku intuiciu :angel: vacsinou tie pery su najspolahlivejsi teplomer a najsetrnejsi :4:
ivanita30
expert
 
Príspevky: 1692

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: TEPLOMER - aky typ je ten naj??

Odoslaťod eva_a »

tie bezdotykove su zbytocne drahe a u deti clovek musi pocitat aj s tym, ze mu to chtiac i nechtiac smari o zem...
Ale ak nemas zabrany do toho investovat... minule v nasej lekarni to nejaka dilerka predvadzala a ponukala, ale magistra to odmietla, ze jej to nikto nekupi take drahe. Ten teplomer mal aj dalsie dve moznosti merania (tusim pokrmy, teda meral aj vysoke teploty aj predmety, teda aj nizke teploty, nie len rozsah ako maju lekarske). Ale vyrobcu nepamatam. Vyzeral super ale bol naozaj drahy (tusim v prepocte okolo 2500 korun).

Ja pouzivam dotykovy celovy, z tych lacnejsich (Sencor). Mozno nie je taky presny ako spominany ortutovy, ale ja to uz mam zabehnute. Viem kolko meria, ked su deti zdrave a aj hned po merani, ked sa mi zda, ze haluz, vzdy ho viem odskusat na sebe. Aj meranie opakujem ak treba, lebo aj mne sa nie vzdy podari. Cize ked mam po odskusani rukou ci pusou na celo podozrenie na teplotu, popuzijem teplomer a staci aj na to aby som zistila ci teplota stupa, alebo nie. A casto aj ked dieta spi. (Oj kolko sme sa namerali.) Aj na zem padol uz asi 3x, zatial zije. Ked ho celkom roztrepu, budu uz velki a mame uz v zalohe aj obyc digitalny, ktory moze ist pod pazuchu.

Takze moja odpoved je: Naj je ten teplomer, na ktory si zvyknes a mas ho poruke ked nedajboze treba ;--)
eva_a

expert
 
Príspevky: 3032

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: TEPLOMER - aky typ je ten naj??

Odoslaťod Fibca »

frida - to je dotykovy? ci infra? kupovala si ho v lekarni?
Fibca

ale da sa ;)

expert
 
Príspevky: 1042

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron