Date sa ockovat proti chripke v tehotenstve?

Keď rastie bruško, nič nie je banálne. Je to o novom svete, novom človiečikovi, nových vzťahoch, istotách i neistotách. Nič neprežívame tak intenzívne, ako toto obdobie.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Date sa ockovat proti chripke v tehotenstve?

Odoslaťod miika2 »

Ahojte, pocula som v spravach ze sa lekari velmi pozitivne vyjadruju k vyhodam ockovania proti chripke uz aj v pripade tehotnych zien, vraj dietatko je po porode min. 6 mesiacov chranene proti chripke spolu s maminou.
Doteraz sa ockovanie u tehotnych nerobilo, preto chcem vediet - ak ste tehotne, pojdete sa dat zaockovat?
Ja o tom uvazujem, bola som zaockovana minuly rok a chripka ma obisla...ale to som nebola tehotna, len som kojila.
miika2

začiatočník

Obrázky: 16

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Date sa ockovat proti chripke v tehotenstve?

Odoslaťod magdal »

v tehotenstve, tak citlivom obdobi by som sa urcite nedala ockovat http://www.slobodavockovani.sk/news/pra ... i-chripke/
magdal

Odoslaťod prasiatko katka »

ockovanie proti chripke povazujem u seba za zbytocne, kedze chripku som este nikdy nemala, takze nie, nedam, a v tehotenstve uz vobec nie, ziadnemu ockovaniu nedoverujem natolko aby som riskovala co to spravi s babom.
prasiatko katka
expert

Odoslaťod DuPre »

bola som tehu pred rokom a vtedy bola ta afera s prasacou chripkou, dokonca som bola ako tehotna aj predvolana na ockovanie, ale som odmietla...

u mna ockovanie v tehu - akekolvek, pokial nejde vyslovene o zivot - v ziadnom pripade nie, nakolko som horuckovy typ a mavam vysoku teplotu, cize samotna reakcia na vakcinu by mohla byt v mojom pripade horucka, a ta je sama o sebe teratogen, v prvom trimestri skodi, v tretom moze vyvolat porod atd.
DuPre

Optimista je len nedostatocne informovany pesimista

expert

Odoslaťod Mischa: »

miika2 píše:Ahojte, pocula som v spravach ze sa lekari velmi pozitivne vyjadruju k vyhodam ockovania proti chripke uz aj v pripade tehotnych zien, vraj dietatko je po porode min. 6 mesiacov chranene proti chripke spolu s maminou.
Doteraz sa ockovanie u tehotnych nerobilo, preto chcem vediet - ak ste tehotne, pojdete sa dat zaockovat?
Ja o tom uvazujem, bola som zaockovana minuly rok a chripka ma obisla...ale to som nebola tehotna, len som kojila.

Ano, dala by som sa, keby som bola v druhom trimestri ako ukazuje tvoj ticker. Pocas tehotenstva je imunitny system prirodzene oslabeny a chripka je nebezpecna pre ako matku tak dieta.

(Upozornujem dopredu, ze nebudem reagovat na ziadne reakcie tzv. "odporcov ockovania", nakolko mna zaujima len skutocna veda a nazory lekarskych komor a nie uletene pseudo a konspiracne teorie paranoidnych indiviui.)
Mischa:
expert

Odoslaťod Zuz ana »

Nie, v ziadnom pripade! :no:
Zuz ana

Tak sme sa dockali :)

expert

Odoslaťod Kristii »

Nie nedala.Dieta v brusku by mi bolo prednejsie ako nejaka vakcina proti chripke...A asi ked dostanete tu chripku tak dostanete ATB. A tiez tie lieky mozu ublizit babetku v brusku... Neviem... Radeji by som sa poradila s gynekologom. Mam 35r. a zatial som este nemala ani raz chripku.....a to som nebola zaockovana...
Ale kamaratka sa zaockovala a aj tak ju dostala???
Kristii
expert

Obrázky: 0

Odoslaťod miika2 »

Kristii píše:Nie nedala.Dieta v brusku by mi bolo prednejsie ako nejaka vakcina proti chripke...A asi ked dostanete tu chripku tak dostanete ATB.

dik za nazor - lenze ja mam doma uz dve deti, z toho jeden je skolak, ktory moze doniest chripku domov kedykolvek a nakazit mna, aj druhorodeneho aj male babatko, tak ako nakazil maleho minulu zimu ked chodil este do skolky. Keby som cakala prve dietatko, tak to neriesim. Prvorodeny bol chory prvy krat ako 13.mesacny. Druhorodeny bol prvy krat chory ako 5-mesacny, takze medzi detmi sa tie choroby hrozne rychlo prenasaju.
A na chripku sa predsa ATB nedavaju, ockovanie ma v podstate len zmiernit priebeh choroby, nie ze neochoriem vobec. Taky optimista nie som. Co sa tyka mna a chripky, skor mavam v zime anginu - zapalene hrdlo, kasel a tak. Chripku skor ojedinele...takze tiez nad tym rozmyslam ci to v mojom pripade ma zmysel.

Alebo zaockujem len mojho skolacika?
miika2

začiatočník

Obrázky: 16

Odoslaťod Kristii »

Miika a nebojis sa toho ze ta vakcina moze ublizit tak malemu dietatu??? Ja ta chapem ze cakas tretie babetko a bojis sa ze to male moze tiez ochoriet a aj druhorodeny... Porad sa s lekarkou to bude asi to naj co spravis....A ona ti urcite poradi dobre...
Kristii
expert

Obrázky: 0

Odoslaťod Ludka »

V tehotenstve nikdy by som sa nedala zaockovat!
Tie co si myslia, ze je to nejaky vymysel ludi, a pseudo neviem co...farmaceuticky priemysel, je najvacsi biznis, aky len moze byt po zbrojnom priemysle :guns: ...a ked sa vyjadri Bill Gates, podporovatel potratovych klinik, na jednej z jeho konferencii, ze je vela ludi a dosiahnut znizenie populacie, mozme vdaka vakcinacii, :ham: tak dakujem pekne neprosim :no: ...(nikto sa dnes nezamysla, preco tak vela ludi ma alergie, ekzemy v dospelom veku?, pred 30.rokmi nemohli vediet ake dosledky bude mat vakcinacia,... plus neplodnost...ved je problem normalne pocat dieta!!!)) :nuke:

ale dobre...nebudem sa viac rozpisovat pridavam len link z fora kde mamicky po ockovani v tehotenstve potratili
http://www.prisonplanet.com/shocking-h1 ... t-mix.html
plus vyznamny americky neurochirurg-neurolog, upozornuje pred vakcinaciou v tehotenstve a aj mimo neho, davam do pozornosti Newsletter
http://www.russellblaylockmd.com/ a tento nie je ziaden pseudolekar, ani laik!
Ludka

:)

expert

Mood: Happy

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Tehotenstvo a pôrod

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.