POMOZTE MI-skolka a hygiena

Deti medzi inými deťmi, s náhradnými "mamami" - učiteľkami. Zvládajú? Nezvládajú? Alebo nezvládame my?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

POMOZTE MI-skolka a hygiena

Odoslaťod viera1978 »

Dobry
obraciam sa na vsetkych, viete mi poradit ako a kde si mozem prestudovat hygienu co sa tyka pitia v materskych skolkach, ze ci moze mat falsu,preco, co musi mat skolka zariadene aby dieta mohlo pit, co ma pit a bla bla. Dakujem velmi pekne.Jedna sa mi o to, ze syn chodi do skolky a pripada mi uderene ze nemoze mat v skolke flasu..Namiesto toho maju v triede pohariky/nie naplnene-nemozu mat!/.Chodia si napustat vodu do umyvarky kde sa napiju a donesu suchy pohar do triedy...Chcem vediet ci je toto normalne ak nie chcem to napadnut...Pretoze ani v tomto nevidim hygienu, ked mi tvrdia ze nosit flasu je nehygienicke, pretoze ine dieta ju obchyta, rozleje sa a pod...Beriem, ze sa to moze stat a stava...Maly je zvyknuty pit velke mnozstva tekutin...To ma stale behat z triedy do umyvarky...Som nemilo prekvapena a sokovana...Fakt toto som netusila do predoslej skolky co sme chodili s tym vobec nebol problem.Preto si chcem nastudovat ci toto moze odmietnut...Flasu...Ma pravo nato? :oops:
viera1978
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: POMOZTE MI-skolka a hygiena

Odoslaťod DuPre »

u nas v skolke je to este prisnejsie ako to co popisujes a dovod povedali na rodicku - minuly rok bola salmonela, po takej epidemii pride hygienicka kontrola a daju presne pokyny ktore musia dodrziavat.
DuPre

Optimista je len nedostatocne informovany pesimista

expert

Odoslaťod Džusa »

u nas si nosia deti flase. kazda musi byt podpisana, maju na to miesto, kde si ich odkladaju, ked idu von, ucitelky to vynesu... ked boli horucavy, tak im kazdu chvilu pripominali, aby sa napili.
odhlasovali sme si to na rodicku, nikto nebol proti. takto to robia uz viac rokov a nemali zatial ziadne problemy...
a bola som milo prekvapena, ze dospeli k nazoru, ze detom nebudu zarabat sirup, ale nech si deti po vypiti pitia z domu nalievaju vodu. minuly rok som bola obcas zhrozena, ake farebne sirupy mala dcera vo flaske, ja som sa snazila doniest vzdy sirup bez konzervacnych latok a umelych farbiv. dcera je uz celkom rozumna a tu vodu prijala ako fakt a nema problem ju pit, aj ked ju tymi sladkymi sirupmi trosku pokazili...

neviem vsak, ci to hygiena vyslovene povoluje alebo zakazuje... v inej skolke sa nesmelo nosit nic, tak som nechavala flasku v skrinke a dieta sa napilo, ked isli napr. von, alebo ked sme isli domov, alebo som si v praci pripravila pitie pre deti, aby to mali cerstve...
Džusa
pokročilý

Odoslaťod viera1978 »

Džusa píše:u nas si nosia deti flase. kazda musi byt podpisana, maju na to miesto, kde si ich odkladaju, ked idu von, ucitelky to vynesu... ked boli horucavy, tak im kazdu chvilu pripominali, aby sa napili.
odhlasovali sme si to na rodicku, nikto nebol proti. takto to robia uz viac rokov a nemali zatial ziadne problemy...
a bola som milo prekvapena, ze dospeli k nazoru, ze detom nebudu zarabat sirup, ale nech si deti po vypiti pitia z domu nalievaju vodu. minuly rok som bola obcas zhrozena, ake farebne sirupy mala dcera vo flaske, ja som sa snazila doniest vzdy sirup bez konzervacnych latok a umelych farbiv. dcera je uz celkom rozumna a tu vodu prijala ako fakt a nema problem ju pit, aj ked ju tymi sladkymi sirupmi trosku pokazili...

neviem vsak, ci to hygiena vyslovene povoluje alebo zakazuje... v inej skolke sa nesmelo nosit nic, tak som nechavala flasku v skrinke a dieta sa napilo, ked isli napr. von, alebo ked sme isli domov, alebo som si v praci pripravila pitie pre deti, aby to mali cerstve...

Lenze ja to ani do skrinky nemozem dat....Pitie...Ja tej logike nerozumiem...ja osobne nikdy dietatu nedavam sladky caj a ziadne sirupy a pod.Je to cisto vyluhovany sipkovy caj..ktory mu urobim rano a davala som do flase.....Viem ze vela deti nosi sirupove alebo sladene alebo jupik...Ako pochopim, ale nepochopim ked si zoberiem ze v pohari moze byt 100ml..150ml vody...A nabera si to z umyvadla...v inej miestnosti?kolkokrat doobeda musi vyliezt z miestnosti do miestnosti aby bolo NAPITE?....Ved je to nelogicke..Z pohara sa ti to moze vyliat a neviem ci maju keramicke pohare...musim kuknut...dokonca aj rozbit....Podla mna toto nemoze byt podla hygieny..Flasa je uzavreta a polozi ju iba na dane miesto...A co taki mensi...ktori si nevie povedat ze som smadny.Oni na to seru kolko vypije .A to dieta nie je samostatne a zodpovedne aby vedelo kolko ma vypit..To si ani nezapyta ani za cely den pokial bude mat nejaku zabavnu cinnost...Ved tekutiny su dolezita vec... :no:
viera1978
začiatočník

Odoslaťod viera1978 »

Takze mala som pravdu....mat.skolka ma mat zabezpeceny pitny rezim.V miestnostiach kde sa nachadzaju deti ma byt dzban alebo nieco podobne tomu kde je caj alebo voda...Ma to obsluhovat pani ucitelka.Osobne pitie sa moze nosit iba zo zdrav.dovodov...Ked som sa rozpravala s pani z Min.Skols...Tak mi hovori...co taky diabetik, ktory potrebuje prisun tekutiny...dokazu sa deti samoobsluzne obsluzit?A ist z miestnosti do miestnosti/umyvarka/kde je klzko padne a posmykne sa......a su na to vyhlasky 330 zr. 2009,zakon o ochrane 355 z roku 2007,z min.zdravotnictva 527 z r.2007 a skolsky zakon 245 z roku 2008.Ak to takto nie je ako som napisala treba ist na regionalny urad verejneho zdravotnictva alebo popripade skolske inspekcne centrum.HOUGH maju sa naco tesit zajtra... :vyplaz:
viera1978
začiatočník

Odoslaťod mravcek »

U nás v škôlke je to tak, že deti majú v triede čerstvú vodu a plastové poháriky. Obsluhuje p. učiteľka. Pitie majú k raňajkám aj k obedu a aj k olovrantu samoarejme a medzi tým ešte učiteľka ponúka tú vodu. A keď je niekto smädný hocikedz si môže vypýtať. Keď chodili v lete na dvor, vždy tam mali aj vodu v džbániku s čistými plastovými pohárikmi.( myslim že sú to tie farebné z Ikea). Použité sa potom v kuchyni poumývajú.
mravcek

pokročilý

Obrázky: 0

Odoslaťod hergie »

U nas v skolke maju v herni stolik s poharikmi a krcahmi s vodou alebo cajom. Ci by dovolili flasu to neviem, nepytala som sa, ale myslim, ze pitie z pohara by mal zvladnut kazdy skolkar. Chodit ale do umyvarky napustat si z vodovodu mi pride divne, ved to tam tie deti furt pobehuju, nie?
hergie

Odoslaťod viera1978 »

Pobehuju a nie jeden krat sa obleje....
viera1978
začiatočník

Odoslaťod angua »

ahojki,
teda, zdá sa mi divné a aj nebezpečné, že deti odbiehajú na pitie do kúpeľne. fakt môže byť klzko a a a...
u nás sú flašky zakázané. dôvod: trojročné deti by mali vedieť piť z pohárika, takže si to počas celého dňa trénujú (to okrem iného). majú plastové poháriky, ktoré sa niekoľkokrát denne umývajú v kuchyni. každý má svoj pohárik so značkou, akú má na skrinke, pri hrebeni, uteráčiku,... pitie majú čajík, alebo zriedený džús, vodu. obmieňajú to. a majú to v džbáne, ktorý obsluhuje pani učiteľka, alebo pani upratovačka-pomocníčka. teraz v prvých mesiacoch, chodia deti piť hromadne, každú hodinu, jasko, že ak si dieťa vypýta aj mimo tohto intervalu, pitie dostane. plus majú ku každému jedlu mliečko, alebo kakao, alebo bielu kávu, alebo malinovku, alebo čaj. môj syn sa od nástupu do škôlky celkom slušne rozpil.
angua
expert

Odoslaťod RomanaX »

U nas sa tiez flase nesmu. Maju plastove farebne pohariky, v triede dzban na tacke a piju. Nosia si to aj vonku na piesok. A musim povedat, ze piju slusne, moja pije priam ukazkovo.
RomanaX

expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Škôlkari

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.