Druha, odvratena strana kojenia

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Druha, odvratena strana kojenia

Odoslaťod maru »

Ahoj baby. Nechcem provokovat. Chcem sa s Vami len poradit. Vsade sa pise len o samych vyhodach kojenia, ale nikto nespomenie jeho odvratene tvare. Som si vedoma toho, ze pre dieta je najlepsie materske mlieko. Ale za aku cenu?
Opisem situaciu u nas doma. Syn ma 9 mesiacov. Posledne 2 mesiace neprospieva,ma zly krvny obraz, odmieta jest cokolvek ine, ako MM. Minuly tyzden sme takmer skoncili v nemocnici na infuziach. Mojho mlieka je uz pomenej a krpcovi uz nestaci. Skusala som ho vyhladovat, ale nepomohlo. Keby dcera nerobila pred 5 rokmi to iste, tak si poviem, ze je to nahoda, ale po potvrdeni gastroenerologicky, ze "ano, s kojenymi detmi taketo problemy byvaju" zacinam byt presvedcena, ze keby som ho tak dlho nekojila, tak by normalne jedol.
Podotykam, ze dceru som kojila takmer dva roky a chcela by som aj jeho, ale v tejto situacii neviem, neviem...
Noci su u nas strasne. Pochybujem, ci vazni na Guantaname boli v noci castejsie budeni, ako som ja. Ja uz proste nevladzem, som zufala, zacinam byt na svoje deti nevrla, aj manzel si chudak odbije svoje...
So synovym jedenim to vyzera tak, ze do neho nasilu vopcham aspon 2-3 lyzicky, ktore dosledne vypluje. Koncime vzdy pri placi. V den ked synovi hrozila nemocnica, nasilu, brutalne (manzel ho za strasneho revu drzal) sme do neho vopchali par striekaciek jedla a konecne sa zobudil v noci len 2 krat. Lenze brutalita pri krmeni nikam nevedie. Pouzili sme ju raz a povedali sme si, ze nikdy viac...
Co s tym? Ake mate vy skusenosti s kojenymi detmi a zavadzanim prikrmov?
maru

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Druha, odvratena strana kojenia

Odoslaťod neznama »

nebude to len nedostatočnou informovanosťou určitých lekárov o dojčení ? potom sa asi ľahšie ako dôvod problémov uvádza práve dojčenie.
poznám viacero detí, ktoré mamičky takmer výlučne kojili do 1 roka aj viac(lebo dieťa nechcelo príkrmy) a deti nemali zdravotné problémy. A takisto je aj na tejto stránke dosť prípadov mamičiek ktoré kojili a normálne zavádzali príkrmy.
neznama
začiatočník

Odoslaťod maru »

neznama píše:nebude to len nedostatočnou informovanosťou určitých lekárov o dojčení ? potom sa asi ľahšie ako dôvod problémov uvádza práve dojčenie.
poznám viacero detí, ktoré mamičky takmer výlučne kojili do 1 roka aj viac(lebo dieťa nechcelo príkrmy) a deti nemali zdravotné problémy. A takisto je aj na tejto stránke dosť prípadov mamičiek ktoré kojili a normálne zavádzali príkrmy.

Ano, ale ako sa mam pozerat na to, ze moje dieta chudne, je anemicke, nespi a to len vdaka tomu, ze odmieta jest? Ked sme do neho nasilu narvali jedlo, bol konecne kludny...
maru

Odoslaťod Laa-Laa »

moje ksusenosti vobec nie su take hrozostrane a naislu drzat dieta a pchat donho jedlo by som nedokazala, je to priserne. a moze ho to zablokovat a neotvori vam usta uz vobec.
Dcera ma rok, este sa koji, ale uz malo...prirodzene to postupne samovolen skonci...teraz sa koji pred spanim - na obed aj vecer a este zvykne 1xv nopci. Uz boli dni, ked sajej mlieko ani nespustilo,tak nervacila a needela zaspat, teraz zase po chvili tahania tecie ....niekedy sa nezobudi v noci vobec a obcas sa stane, ze aj 3x (ale vynimocne). Prikrmy sme zacali po 6, mesiaci, papa velmi pekne, vsetko, nevybera. Jedava spolu s kazdym clenom nasej rodiny :) vecne do seba pcha len tzak jablko ci broskynu, uhorku, rozok, aj cerealne gulky ci piskoty.

V 9 toch mesiacoch este stale je jadrom stravy mlieko, prikrmy stacia 2 denne, ajked len 2-3 lyzicky, nevadi, casom bude viac. Moja dcera mala rpoblem s pitim, nechcela pit nic okrem MM, v lete to bol des....pomaly atazko smeju naucili pit vodu, aj tak vypijla len 1 pohar denne...teraz uz vypije aj 2, tak sme radi. Ale nepchala som jej nasilu, prosteked chcela mlieko, bolo mlieko, aj ked som z toho bola vystavena, mala som pocit, ze vyschnem.
Ak mas mlieka malo, nevypil by nanoc z flase? proste plnu flasu umeleho a mozno byspal lepsie. (moja nezobrala umele do ust, takze ani toto nemusi byt cesta)
Ja nemylsim, ze spal lepsie kvoli 2-3 lyzickam nasilu strcenym do pusy, skorod unavy z toho placua stresu, co pri tom mal. Mohol sa aj povracat pri takomto krmeni.
Vecer som dlho davala dcere sunarku kasu - jahodovo-jogurtovu a ryzovo bananovu, normalne lyzickou z taniera, dlho to bol jej naoblubenejsi prikrm a spala pekne, kojili sme sa len 2-3 x v noci.
Ono sa to zlepsi, neboj :4:

a este ma napada - ak je maly anemicky, moze to byt preto, ze ty si anemicka, robili Tebe krvny obraz? A mierna anemiuia je u kojenyhc deti uplne normalna
Laa-Laa

expert

Odoslaťod Dot »

Maru, skusala si rozne typy prikrmov? Rozne kase? Hipky?

MOje mladsie dieta bolo velmi vyberave, dlho trvalo, kym sme prisli na to, co mu chuti a az potom sme zavadzali ostatne jedla.
Priznam sa, zatial som nepocula o tom, ze by kojene deti mali s prikrmami problem (pre info, kojila som 2 roky a druheho 1 rok).

Kym sa dieta nauci jest prikrm, trva to dlhsie, vypluvanie stravy je prirodzena reakcia ochrany na to, aby sa nezadusilo (kedze vieme, ze deti vocpu do ust vsetko, co najdu)...takze niekedy to moze vyzerat, ze dieta nechce a ono vlastne nevie...este ma napadlo, ci sa akosi podvedome nebrani prikrmom, ktore by u neho mohli vyvolat alergiu (ak napr obsahuju bielkoviny kravskeho mlieka - dceru mojej sestry pri niektorych takychto potravinach napina)...

Rada by som poradila, neviem, chce to niekoho s podobnou skusenostou.

Teraz som si precitala Laa-lin tip - ta flasa na noc by mozno stala za to. Ked je unaveny, nemal by silu odmietnut.
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Odoslaťod maru »

No ja si myslim, ze je lepsie nasilu nakrmit dieta, ako ist do nemocnice a nechat, aby ho ta niekolko dni krmili sondou..Flasu, ani cumel nechce a ako som napisala, nic okrem MM nevezme do ust. Je to proste psychicka zavislost na jednom druhu jedla...
maru

Odoslaťod Dot »

maru píše:No ja si myslim, ze je lepsie nasilu nakrmit dieta, ako ist do nemocnice a nechat, aby ho ta niekolko dni krmili sondou..Flasu, ani cumel nechce a ako som napisala, nic okrem MM nevezme do ust. Je to proste psychicka zavislost na jednom druhu jedla...

Hm, neskusis si odstriekat mlieko a dat ho do flase, ako sposob "navykania"?
A skusala si mu dat flasu v noci v polospanku?

Kazdopadne drzim paste, musi to byt narocne :4:
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Odoslaťod maru »

Dievcata, ja by som mohla otvorit predajnu s prikrmamy. Mam doma mnozstvo znaciek s roznymi druhmi jedal. Idem rad za radom. HIPP, Hame, Alnatura, Babylove....Syn ma uz 9 mesiacov a este sme nenarazili na jeden druh, co by mu chutil :rolll:
Vyskusam mozno tu flasu v polospanku. Mozno sa chyti, lebo ak sa podari a zaspi, tak si cely cas dudluje len tak naprazdno bez cumla. On o tom MM este aj sniva..
maru

Odoslaťod keziah »

Maru, co popisujes mi pride ako dost tazky a neprijemny problem. Ale neviem, ci by som si to trufla hodit na dojcenie. Moj syn ma takmer 27 mesiacov a je strasny zavislak na dojceni, ale popri tom sa naucil jest aj prikrmy. Inak tiez bol po porode dost anemicky (hrozili transfuzky) a podozrievali mna, ze som anemicka. Prikrmy tiez spociatky vypluval (a tvaril sa pri tom hrozne :lol: ) ale zvykol si, nenutili sme ho (ale my sme ani nemuseli). Ked mu das pocas hry do ruky kusok ovocia, prip. peciva, zahodi ho?
Heh, prave citam, ze tvoj maly dudluje pocas spanku- moj robi obcas to iste :lol:
keziah
expert

Odoslaťod maru »

Ked mu dam do ruk, rozok, alebo ovocie, tak sa s tym hra, ale neda si to do ust. On si vo vseobecnosti nedava veci do ust...
maru

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.