Ako sa stat ITckou

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Ako sa stat ITckou

Odoslaťod COSTA »

Zistujem, ze casto na nejakom IT odbore, ci uz v bankach alebo napr. u mobil. operatorov baby ITcky, ktore nestudovali absolutne skolu s tym suvisiacu a zarabaju celkom slusne. Mam kamosku, co je IT cka v banke a nevie ani napalit CDcko :) No ale ide mi hlavne o to, co tam tito ludia robia ? Co maju na starosti ? Moze sa na IT oddeleni uchytit aj clovek, ktory ovlada pocitac len uzivatelsky ? Mate niektora z Vas kamosky, alebo vlastnu skusenost na IT oddeleni ?
COSTA
pokročilý
 
Príspevky: 760

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Ako sa stat ITckou

Odoslaťod Andrea »

IT je velmi siroky obor a zahrna neskutocne vela...co ja viem, niekto kto dviha telefon nie je automaticky IT

Ja osobne som pracovala v IT firme ako konzultantka, mam ekonomicku VS a robila som support pre kontrolingovy softver a tiez som na vysokej nestudovala IT....faktom je, ze v IT je kopec blbych, co ani CDcko nevedia napalit, ale z druhej strany vedia ekonomicke, technicke informacie, ci pracovat s databzou, ovladaju kopec inych znalosti...ja osobne som musela vediet o com ta problematika je, nie iba klikat s mysou a tukat do kalvesnice, ci dvihat telefon.

je vela pozicii, ktore sa ponukaju pre absolventov, takze tam niekde je zaciatok, kde sa zacina s nizsim platom a firmy si zaskolia ludi...dobre plateni su ti, co naozaj nieco vedia
Andrea
expert
 
Príspevky: 3665

Pozvania odoslané: 1
Registrovaní priatelia: 0

Re: Ako sa stat ITckou

Odoslaťod palinka »

kamoska, matikarka, dlhe roky ucila, a teraz pracuej v banke. myslim,ze absolvovala taky IT kurz, co zadara robi accenture.
ale muz robi IT a maju tam baby, co vedia ucto a podobne, potrebovali pri tvorbe programu :)
palinka

univerzalna upratovacka. zas a znova. milujem ten film :)

expert
 
Príspevky: 1665

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Ako sa stat ITckou

Odoslaťod inka2 »

COSTA píše: Mam kamosku, co je IT cka v banke a nevie ani napalit CDcko :) No ale ide mi hlavne o to, co tam tito ludia robia ? Co maju na starosti ?


Bankovníctvo je tak špecifická oblasť, že veľa IT operácií, ktoré sa automaticky a denne vykonávajú v bankovníctve sa nikde inde nerobí a naopak čo sa bežne robí inde, je v bankovníctve prísne zakázané. Veľa IT odborníkov pracujúcich v bankovníctve nepovažuje bankovníctvo práve za oblasť, v ktorej môžu uplatniť všetky svoje odborné znalosti a schopnosti a dlho v takomto zamestnaní nevydržia. V bankovníctve je obrovské naozaj obrovské množstvo takej tej mravčej netvorivej tímovej IT práce. Napriek tomu je to IT práca, ktorá si vyžaduje veľmi dobré logické analytické myslenie. Takže nečudo, že práve matematici tento druh pracovnej činnosti úspešne zvládajú a dokonca aj z nej majú potešenie. Niekoho môže to obrovské množstvo tímovej netvorivej jednotvárnej mravčej práce v bankovníctve /denno-denne-sviatky-nesviatky-noc-deň-noc/ aj ubíjať, dokonca až znervózňovať. Naozaj nie každý sa na takýto typ práce hodí. Nepoznajú Silvestre s rodinou a prvé dni roka netrávia s rodinou. Často pracujú aj v noci a cez víkendy. Nie je to zase až taký ideálny job. Samozrejme dobre platení sú tí, čo sa vyznajú v oblasti, odvádzajú špičkovú prácu a samozrejme nesú aj veľmi vysokú zodpovednosť. Keďže je to oblasť, kde sa pracuje predovšetkým tímovo, tak tam blbec by ani nemal čo robiť.
Takže možno kamoška nevie napáliť CDcko, ale denne musí špičkovo zvládať veľké množstvo činností, o ktorých bežne IT vzdelaní ľudia nemajú ani poňatia. A často sú to také činnosti, pri ktorých ani nemôžu telefón zodvihnúť.
inka2
expert
 
Príspevky: 1385

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Ako sa stat ITckou

Odoslaťod ZuzkaR »

Ja pracujem v IT firme, ktora robi softver a napriklad na pozicie testerov (preklikavacov) IT vzdelanie nutne nie je, ale pritom je to stale velmi dolezita, potrebna a zodpovedna praca. Neviem ako je to v bankach alebo u mobilnych operatorov, ale mozno aj tam nejakych testerov potrebuju.
ZuzkaR
expert
 
Príspevky: 1567
Obrázky: 1

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Ako sa stat ITckou

Odoslaťod inka2 »

Bankovníctvo má svojich vlastných testerov - vlastných bankových úradníkov, ktorí pracujú s bankovým softwerom. Často sa práve vlastní skúsení bankoví úradníci zúčasťnujú aj pri tvorbe nového bankového sofweru.
inka2
expert
 
Príspevky: 1385

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Ako sa stat ITckou

Odoslaťod COSTA »

ANDREA ano, kamoska ma ekonomicke vzdelanie, takze asi preto robi ITcku :) Bohuzial ja som sa dala cestou chemie a teda zamestnat sa s tym je dost velky problem :( Takze hladam nieco technicke, mam k tomu sklon.
CUCHRE, zaujal ma ten kurz zadara v accenture. Este to funguje ? Ako sa k tomu dostat ? Fakt by som sa na to dala :)
ZUZKA R no mozno cestou testera by som sa mohla dat, ale asi to nie je moc zabavne, ze ?
COSTA
pokročilý
 
Príspevky: 760

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Ako sa stat ITckou

Odoslaťod františka »

Myslím, že druh vzdelania nemusí až tak rozhodovať, doležité je asi skor logicke myslenie... kamarat vyštudoval environmentalistiku- ochranu žp a kedže neskor zistil, že s tym rodinu priliš neuživí, tiež robí už par rokov v IT, dokonca programuje, bez hocijakej vš na to orientovanej...
františka

Nehovor Bohu o tom, aký veľký je tvoj problém. Hovor svojmu problému o tom, aký veľký je tvoj Boh.

expert
 
Príspevky: 6872

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Ako sa stat ITckou

Odoslaťod Zuz ana »

ZuzkaR píše:Ja pracujem v IT firme, ktora robi softver a napriklad na pozicie testerov (preklikavacov) IT vzdelanie nutne nie je, ale pritom je to stale velmi dolezita, potrebna a zodpovedna praca. Neviem ako je to v bankach alebo u mobilnych operatorov, ale mozno aj tam nejakych testerov potrebuju.


testerov potrebuju vsade tam, kde sa vyvyja softwer.
Zuz ana

Tak sme sa dockali :)

expert
 
Príspevky: 5361

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Ako sa stat ITckou

Odoslaťod palinka »

http://podnikanie.etrend.sk/podnikanie- ... ercia.html

taky starsi clanok, teraz ale asi nefunguju, treba pozerat castejsie, je tam nejaky link :)
palinka

univerzalna upratovacka. zas a znova. milujem ten film :)

expert
 
Príspevky: 1665

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.