Zmeny v poberani RP a prispevkov pri narodeni dietata

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Zmeny v poberani RP a prispevkov pri narodeni dietata

Odoslaťod zlaticko »

Precitala som si a som velmi rada ze som SAS nevolila...

http://spravy.pravda.sk/mihal-zacal-skr ... nomika_p01
zlaticko
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Zmeny v poberani RP a prispevkov pri narodeni dietata

Odoslaťod dzudy »

je to svinstvo som to pozerala teraz v spravach ....uz fakt nam rodicom lepsie povedane matkam co chceme byt doma s dietatom az do troch rokov uz zoberu vsetko ....predosla vlada zvysila tym co predtym pracovali do dvoch rokov aspon na tych 256eur alebo tak nejak a som sa tesila ze teraz pri druhom dietati to bude lepsie ze v pohode mozem byt doma....
a teraz zas nove vymysli....

a este aj zlucia RP na jeden a to len na necelych 200eur a este vziat aj ten prispevok pri narodeni dietata

:rolll:
dzudy
expert

Odoslaťod renattas »

Pridam sa, aj ja som videla spravodajstvo. Mna stve to, ze preco maju zeny, ktore pred porodom pracovali a v sucasnosti poberaju zvyseny RP poberat RP v takej vyske, ako tie,co nepracovali, je to diskriminacia. Poberam zvyseny RP do prace ist nemozem, nakolko by som on prisla. Ak zostane RP na jednotnej urovni a vlada umozni jeho poberanie sucasne so zarobkovou cinnostou - mozem ist do prace. Co je lepsie? Pre dieta asi to, ked zostane s matkou co najdlhsie. Ale bohuzial nas nasi mudri politici nutia k niecomu inemu. :drop:
renattas
začiatočník

Odoslaťod dzudy »

nez píše:ja si myslím, že to dopadne ako všetky ich doteraz nepopulárne návrhy - neprejde to koaličnou radou.
tak na matky na RD si trúfajú, ale aspoň bohatším dôchodcom 13. dôchodok vziať, to sa ani neodvážia povedať. Darmo, škoda že deti nemajú voličské právo.

no neviem ale bola by som rada keby to nepreslo ale podla mna to prejde lebo sa vyhovaraju ze nemaju peniaze a ze vlada musis setrit tak podla mna to prejde :x
dzudy
expert

Odoslaťod dzudy »

renattas píše:Pridam sa, aj ja som videla spravodajstvo. Mna stve to, ze preco maju zeny, ktore pred porodom pracovali a v sucasnosti poberaju zvyseny RP poberat RP v takej vyske, ako tie,co nepracovali, je to diskriminacia. Poberam zvyseny RP do prace ist nemozem, nakolko by som on prisla. Ak zostane RP na jednotnej urovni a vlada umozni jeho poberanie sucasne so zarobkovou cinnostou - mozem ist do prace. Co je lepsie? Pre dieta asi to, ked zostane s matkou co najdlhsie. Ale bohuzial nas nasi mudri politici nutia k niecomu inemu. :drop:

presne tak s tebou suhlasim ked som robila a mam narok na MD a potom aj narok aj na RP ten vyssi a teraz to chcu zlucit a dat vsetkym ale nizsie ( aj tym co predtym nerobili a aj ty co robili a aj tym co popri RD robia ) este aj tym co budu robit popri RD a poberat aj RP tak dostanu tak isto ako tie co su s detmi doma uplne naplno...
napr ja nemam taku pracu co by sa dala robit popri RD :ZZ:
Naposledy upravil dzudy dňa , celkovo upravené 1 krát.
dzudy
expert

Odoslaťod corky »

ženám, ktoré zvýšený RP už poberajú, mal by im zostať aj po zmene zákona (ktorý je zatial len v štádiu návrhu a bohvie kedy a v akej forme sa schváli - podla mna len zasa bulvár nafukuje info a straší ludí)

a renattas, ťažko súdiť, čo je v danej chvíli pre konkretnu matku a konkretne dieťa lepšie ... Možno je pre dieťa lepšia síce pracujúca ale spokojná matka, ako matka vynervovaná, sediaca doma, lebo sa nesmie realizovať ani na par hodín týždenne, lebo by prišla o peniaze. Nie každá totiž chce ísť pracovať naplno, su ženy, ktoré dokážu oboje sklbiť a dieťa nepríde k žoiadnej ujme. Aj ja som od obidvoch išla do práce skor a pri obidvoch som prišla o peniaze od štátu. Ja považujem toto za diskriminačné a od štátu v určitom smere donucovacie. Pripadá mi to, že som sa preto, lebo som šla pracovať prestala starať o deti, ked nemám nárok ani na časť RP ... navyše vobec nerozlišovali, či šla žena pracovať na každy den na 8,5h alebo šla pracovať na pár hodín týždenne ... a to je podstatný rozdiel.
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod Kirkuša »

Teraz budem v tazkom podozreni ze pisem v duchu hesla: "Ked skapala koza mne, nech skape aj susedovi!", nakolko ma vsetky zvysenia v poslednej dobe minuli, ako som sa zvysovali davky tak to prve zvysenie bolo az po prveho syna 3r.a podobne tak aj dcera neschytala ten stedry prispevok po narodeni, bol schvaleny az potom, a ani tieto terajsie zvysene davky nemam, nakolko mala viac nez 2r. ked to vstupilo do platnosti..proste na mna vysiel "chudobinec" v tomto..

Ale je mi jasne ze skrty ako take bude treba a to omnoho zasadnejsie a razantnejsie a v mnohych oblastiach.
Vzdy sa bude citit postihnuta ta skupina ktorej sa dana vyhoda bude rusit.
Zial, podla mna skrtit fakt treba, a teraz sa mozme pobit kde je to namieste a kde nie, ale myslim ze casom dojde temer na kazdeho.

Ja som deti nemala kvoi nejakym davkam a prispevkom, ked su - fajn, ked nie v tazkych casoch, do krcmy buchat pastou do stola nepojdem (prenesene). Alebo strajkovat ako Greci, ved nech nam len skusia siahnut na to co je pravom nase!

S Corky 2. odstavcom suhlas.

Zlaticko - ad. 1. prispevok, treba volit Fica, ten len rozdava, tak to bolo myslene?
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.