marec 2007

bábätká narodené v roku 2007
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: marec 2007

Odoslaťod Ivka31 »

Peti ...... ten matrac aj zavinovacku mam napisane. Objednavat budem asi v pondelok 11.12. Ak by si si este nieco rozmyslela napis.
Pises o tych nepremokavych podlozkach. Spytaj sa maminy, kde ich nakupili, ci v lekarni alebo v zdravotnickych potrebach. Ja som kukala v lekarni a vychadzali cca 13 Sk za kus. V DM drogerii maju akesi Babylove a stoja 145 Sk za 10 kusov. Ale nemohla som si ich ohmatat, boli zabalene. V tej lekarni boli take divne pokrcene, ale snad sa to vyrovna.
A to by si dala pod plachtu do postielky ? Alebo na vrch ?
Ivka31
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Ivka31 »

Ozaj Peti ...... ty si uz rozhodnuta pouzivat Pampersky ? Ja asi tiez budem nejako kombinovat. Asi Pampersku a navrch bavlnenu s postolkovymi nohavickami. Keby to babetku nevyhovovalo, skusim nieco ine. Ale asi tie Pampersky dost usetria cas aj moje nervy pri zehleni. Fuj neznasam zehlenie.
Ivka31
expert

Odoslaťod zizu »

Caute kocky,
konecne som si nasla kusok casu Vam aj napisat a nielen Vas citat.

Zuzka MT - musim povedat, ze s tym Zakonnikom prace si sa fakt dobre popasovala, dobra praca :wink:

Baby, som z Vas hotova - vsetky riesite kopec babatkovskych veci - nakupovanie postielky, plienky, oblecenie.
Musim sa priznat, ze ja som sa zatial nad tym vsetkym velmi nezamyslala - stale si hovorim, ze mam dost casu (som v 24. tt). Oblecenie pre babatko sme zatial vobec neriesili - dufam, ze vsetko zdedim po sesternici, ktora ma trojrocnu dcerku. Jedine, co mame doma je kocik - v sobotu sme skocili do Prostejova do predajne Beruska (neuveritelna predajna plne vselijakych uzitocnych veci pre mimi), kde sme kupili trojkolku Bebecar Icon - velka vanicka, polohovatelna, sportova verzia sa da uplne vyrovnat a otocit po/proti smeru jazdy, autosedacka sice nema isofix, ale mala vyborne hodnotenie v testoch detskych sedaciek a cena bola taka- (vseliaka) 19.000,- ceskych. Tak aspon nieco... :)
ale tym, ze Vas citam, sa aspon dozviem vela veci, co este zadovazit a tak.
zatial sa majte. Pekny (aj ked uprsany) dnik.
zizu
expert

Mood: Cool

Odoslaťod ritta »

Ahojte kocky,

no konecne to tu ozilo :D
Jajka - my sa budeme stahovat az v januari, ale to nam az tak nevadi, lebo byvame sami aj teraz, len si platime prenajom... :? pekne sa vytesuj z noveho domceka, u nas aj to co je uz pekne vynovene je tak zaprasene... to bude potom fuska to upratat, hadam bude dost pomocnikov :wink:
Vcera mi kolegyna povedala ze "funim" tak si viete predstavit co bude v januari :D no hadam to prezijem!
Ivka, Petulka - prijemne nakupovanie v Renka - my mame postielku Iva 02 buk stahovaci bok a matrac Lux a aj tu nepriepustnu podlozku - frote - do postielky, vsetko z Renka. Ale naozaj neviem ci sme vybrali spravne 8)
Zizu - nestresuj sa, vsetko si pomalicky zadovazis... my ale nemame po kom zdedit - VOBEC NIC - tak uz zadovazujeme lebo potom budu zase ine veci - napr. to stahovanie...
Ale ved kocik uz mas a to mas velke rozhodovanie uz za sebou :D
ritta
expert

Odoslaťod jana v. »

Peťulka píše:Oplati sa kupit nepremokave plachty do postielok, alebo stacia tie nepriepustne podlozky, co si berieme aj do nemocnice?

petulka, ja osobne som ju zatial za 1,5 roka nepotrebovala. zvycajne ked som isla prebalovat, tak som dala obycajnu stvorcovku (myslim plienku) pod zadok, pre istotu, aby som nezababrala plachtu, ak by bola mala velmi pokakana. a odkedy stoji, tak plienky z ritky, ak je pokakana, ide dole az vo vani. ale planujem, ze asi nejaku podlozku kupim, ked ju budem oducat od plienky v noci. zatial sa snazim oducat len cez den :)
jana v.
expert

Odoslaťod Peťulka »

Ivka - ja budem urcite pouzivat "pampersky" a zo zaciatku spolu aj s klasickymi bavlnenymi plienkami (koli bedierkam). Jo, a takisto neznasam zehlenie. Si mi pripomenula, ze doma ma caka kopec neozehlenej bielizne :? :wink:

Tie podlozky sa predavaju v lekarni na ks, stoja tak do 30,- (nevedela to presne) Su to vlastne take vacsie nepremokave podlozky - spodok je s nepremokavej latky a na vrchu je saci pasik z naskladaneho papiera. Pouzivaju sa pre dospelych, ked su chori (alebo stari) a len lezia.
Ja ich budem pouzivat len na noc (keby cosi) na plachtu. Cez den aj tak stale budeme prebalovat..... :D
Peťulka
expert

Mood: Happy

Odoslaťod jana v. »

Ivka31 píše:Ozaj Peti ...... ty si uz rozhodnuta pouzivat Pampersky ? Ja asi tiez budem nejako kombinovat. Asi Pampersku a navrch bavlnenu s postolkovymi nohavickami. Keby to babetku nevyhovovalo, skusim nieco ine. Ale asi tie Pampersky dost usetria cas aj moje nervy pri zehleni. Fuj neznasam zehlenie.

tie latkovky, co pouzivam ja, sa nesmu zehlit! a su site do tvaru jednorazoviek a ked sa pouzivaju s vlozkou, vraj netreba ani siroke balenie. nemam odskusane, lebo som ich objavila az po 4. mesiaci, ked sme uz na siroko nemuseli balit. mimochodom, teraz som sa stretla dost s mamickami, ktore upustaju od sirokeho balenia, vraj na zapade sa to nikde nerobi, tak preco by sa to malo tu. tu ale vraj bolo statisticky viac chyb vo vyvine klbikov, kym sa to nepouzivalo, preto sa s tym zacalo. tak si vyberte, ako chcete, pripadne "ponurajte" po nazoroch inych.
jana v.
expert

Odoslaťod Ivka31 »

To som bola ja.
Ivka31
expert

Odoslaťod jana v. »

mam 3 ks popoliniek a kazda je ina - na odskusanie. ostatnych ti nepoviem presne, ale asi po 10 hamiko z 3 velkosti (to som si nedavno dokupovala, lebo uz vypredavali sklad a koncili s vyrobou, tak aby som mala aj vacsie a aj malicke, lebo pri petke som pouzivala na zaciatku stvorcovky) a 5 ci 6 babylucy na terajsiu velkost.
momentalne mam v obehu 19 ks (pre pohodlie som vytiahla aj z tych o cislo vacsich, lebo nosit ich uz moze a nemusim tak casto prat ani do pracky zhanat dalsie...). teraz na radiatoroch vyschnu do rana, takze ziaden problem. v prechodnom obd., kym sa nekuri a vonku je vlhko, tak to trva cca den.
samozrejme, ze su hrube, popo v tomto vedu. hlavne tie frote. ale bio frote a flanelove su dost podobne tym hamiko a babylucy. jednoznacne najrychlejsie schnu flanelove popo a babylucy. ale najmenej vydrzia-nasaju babylucy. s popo mam momentalne trosku problem, lebo ci ich mam na najvacsiu velkost, alebo zapnute o cislo menej, mam problem udrzat zapnute tie suche zipsy na mojej dcere, kym jej nezapnem vrchne nohavicky, nejako nam ten strih momentalne nesedi a moja dcera je pri prebalovani ako z divych vajec... u ostatnych tento problem nemam.
hamiko zase postupne uz rocnym pranim (tato velkost nam tolko vydrzala) najviac stvrdli, ale zase nie je to nejake hrozne, len to nie je ten prijemny makky flanel.

ked citam tu tvoju otazku, tak sa mi zda, ze by som ti mala povedat toto - existuje plienka, ktora je sita tvarovo podobne ako jednorazovka. to nej sa vklada vlozka z rovnakeho materialu na zvysenie nasiakavosti. to doteraz, co som pisala, bolo vlastne o plienkach a vlozkach do nich. a na vrch sa davaju nepresiakave nohavicky.

mne sa najviac osvedcili prave tie popolinkove, lebo na nich ani ten pasik latky, ktory je na gumickach okolo noziciek neprepusta vlhkost. (nohavicky od hamiko a babylucy su fajn, ale pouzivam len doma, ked periem tie popo, lebo latka na gumkach okolo noziciek "vedie" vlhkost aj na teplaciky). nohavicky pravam s bledym na 40ke 1-2 razy do tyzdna, lebo my ich mavame vlastne len od mocu, pokakane neboli davno. ale daju sa prat az do 60 (plienky do 90 alebo 95). a na radiatore su suche odhadom do pol hodiny, ak ich peries v pracke, nie rucne (rucne treba opatrnejsie zmykat).

neviem, ci som napisala vsetko, co ta zaujima. kludne sa spytaj. mozem pridat aj nejake fotky. a teoreticky by si ich mohla prist pozriet, ak by si chcela, ale byvam v bb.
jana v.
expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2007

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.