marec 2007

bábätká narodené v roku 2007
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: marec 2007

Odoslaťod jana v. »

ja tiez pouzivam latkove doteraz, ale od popoliny mam len 3, ostatne su hamiko a babylucy (vyrabaju na slovensku). prakticke skusenosti vam napisem v nedelu vecer, alebo v pondelok, lebo teraz uz musim kmitat, dat malinkej jest a zbalit na vikend k dedovi. alebo skuste pozriet nejake diskusie tu - boli v castiach babatka, co nas pali a ostatne (teda ak sa nemylim). zda sa mi to lacnejsie (meg, prasok sa pouziva, avivaz nie!!!!), ani ma to nezatazuje (nezehlia sa), aj som si zvykla prat bez avivaze, len s octom, atd... napisem
jana v.
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod katy22 »

. :wink:
Naposledy upravil katy22 dňa , celkovo upravené 1 krát.
katy22
expert

Odoslaťod jana v. »

popri inom som stihla najst aj diskusie na tie plienky. pisala som do nich aj ja, tak asi uz nebudem sa opakovat a pre vas je to o to lepsie, ze su tam aj ine nazory a ine plienky (tusim este bambinomio sa tu pouzivaju)

http://www.babetko.sk/forum/viewtopic.p ... ht=#351215
http://www.babetko.sk/forum/viewtopic.p ... sc&start=0
http://www.babetko.sk/forum/viewtopic.p ... sc&start=0
jana v.
expert

Odoslaťod miriamka »

Dobre ranko maminky,

kde ste vsetky? manzelik vari, tak si surfujem. dnes robi rybu na bylinkach a v solnom obale. mnam
vieden je dnes zamracena,ale je trosku chladnejsie, tak pojdeme na vianocny trh do parku pri nas. uz mi tie detske punce neberu, ale co uz. varene vinko bude az o rok...
ale dnes idem (okrem ucenia) robit adventne vence a mozno upeciem pernicky. vzdy robim 2 chalupky.
pripajam fotecku z vlani na navodenie adventnej nalady.

pekny den
Prílohy
117_1739.JPG
(27 KiB) Stiahnutá 692 krát
117_1737.JPG
(26.44 KiB) Stiahnutá 690 krát
miriamka
expert

Odoslaťod jarus »

Ahojte babule,
tiež sa po dlhšom čase ozívam, síce si čítam priebežne diskusiu ale pravdupovediac niekedy sa mi písať nechce. Dnes šiel malý k babke tak prispejem aj ja svojím názorom k niektorým veciam o ktorých tu bola reč.
Plne súhlasím s babami, ktoré písali o odsávačke AVENT a tým pohárikom. Baba ktoré už majú dieťatko mi dajú za pravdu že sa nemusí všetko preháňať. Ja som mala odsávačku z lekárne MEDEA alebo MEDELA neviem presne názov stála okolo 1000 Sk a poviem vám že je super. Tiež si nemyslím že je všetko nutné kupovať dopredu a preplácať, ale ani jedna z vás nevie či vôbec bude kojiť (samo každému to želám) či bude mať dosť mliečka či vôbec bude treba odsávať. Poznám baby, ktoré odsávačku využili akurát tak na pôrodnici a mesiac doma. Myslím že sú to zbytočne vyhodené peniaze. O tých pohárikoch si tiež myslím svoje, ale je to každého osobná vec. A vyvariť fľaštičku sa dá aj v hrnci to znova sú vyhodené peniaze za sterilizátory. TIe skôr využijú maminy, ktoré dieťatko nekoja ale využívajú "sunary". Veľmi nejde dokopy kojiť aj pridájať z fľase. Možno ste o tom nepočuli všetky hlavne maminy prvorodičky ale sú aj bábatka, ktoré ak sa raz napijú z fľase, odmietajú prsník. Myslím že aj už majú naše pilné mamičky prvorodičky názory rôzne určite sa ich názory na tieto veci zmenia ak budú čakať druhé dieťatko. Som si istá.
Matrac sme mali pri malom normálny molitánový. Je pravda, že dieťatko ktoré váži viac ako priemer a spí v postielke dlhšie čo 3 roky je podľa mňa v poriadku, ten matrac zleží. Čítala som niekde v MAMA a JA predčasom, že matrac by sa mal s každým dieťatkom určite vymeniť za nový. Práve kôli tomu zležaniu. Teraz sme pre druhé dieťatko kúpili ten tvrdší tiež molitanový ale je vyšší myslím asi 1O cm a je kvalitnejší. Niektorá z vás tu písala že má byť pod hlavičkou vyššie naša pediatrička nám to potvrdila ale je to namieste len vtedy, keď má dieťatko nádchu aby sa mu lepšie dýchalo tak treba dať pod matrac pod hlavičku hrubšiu osušku zloženú. Nám sa vôbec ten molitanový neprehol keď sme to tam dali. Nemusíte sa obávať.
Baby neviete ako je to teraz s poradňou? Doteraz som chodila raz za 4 týždne teraz by sa malo chodiť až do 9 mesiaca raz za 2 týždne?
jarus
začiatočník

Odoslaťod jarus »

Miriamka - no klobúk dole, tie chalúpky sú úžasné, nezmýlila si sa v povolaní?
jarus
začiatočník

Odoslaťod karolka »

Ahojte maminy,
teda Miriamka, peknucke vypekas, to ich potom aj spapkate? Mne by bolo hadam aj luto...

Ja sa musim pochvalit, vcera som dostala od kamaratky z Irska balik s detskymi vecickami a da sa povedat, ze potrebujem dokupit asi 4 veci a mam na prve 3 mesiace pokoj. Taka som rada, esteze som nekupovala vela dopradu, lebo by som to mohla rozdavat... Nieco pofotim a poslem :D

Inak, ako sa dnes citite? Ja pomaly zistujem, ze uz ma niektore veci rychlo unavia, napri. behanie po obchodoch...
Ozik, a robite si aj vy s babetkami morzeovku? Ja ked si zaklopkam na brusko, nase male mi skoro vzdy odbucha spat :D
karolka
expert

Odoslaťod karolka »

A este som zabudla,chcem sa zasa raz s vami poradit, tentokrat som na vazkach ohladom tehu vytaminkov, beriete ich vsetky? Ja som zatial zaradila len "céčko", lekarka mi povedala, ze vyslovene potrebne to nie je, tak neviem... Aby tomu babu nieco nechybalo...
karolka
expert

Odoslaťod miriamka »

dakujem za pochvalu. papame ich. robim medikove cesto, ziadny cukor, tak nam super chutia. uz sa hrozne tesim, ako to tu bude rozvoniavat.

vitaminy beriem od zaciatku, ani sa ma nepytala ci ich chcem.

pekny den vsetkym
miriamka
expert

Odoslaťod ritta »

Ahojte dievcata,

az teraz sme sa vratili z nasho bytiku co prerabame, zase mam poriadne narocny den za sebou... i ked fyzicky nepracujem, ale predsa len to nie je lebedenie si pred TV :wink: Ale veeela roboty sa spravilo a zase sme o krôcik blizsie k peknemu byvaniu!
Jarus - som rada, ze si sa nam ozvala :D
Do poradne idem vo stvrtok a myslim si, ze uz ma gynekologicka posle k pôrodnikovi a ze sa tam bude chodit kazde 2 tyzdne.
Ja som za posledny tyzden vela veciciek pre mimi poobjednavala cez mimibazar ale co sa tyka odsavacky a podobnych modernych pomôcok - tak v tom mam poriadny chaos :shock:
No a moja mamina sa zblaznila a kupila pre malicku nausnicky :!: Asi je na 100% presvedcena, ze bude mat vnucku, no hadam sa nemyli :D
Karolka - ja zatial ziadne vitaminy nepapam, zatial mame vsetko v norme tak sa mi to zda zbytocne, ale ked bude treba uz mam pripravene Calibrum Mami, ktore mi podarovala kamaratka. No a co sa tyka vybavovaciek a chodenia po obchodoch, po 2 hodinach som uplne grogy... boze baby, co bude o mesiac, dva... :roll:

Miriamka - krasne chalupky... ja sa priznam, ze sa nejako neviem zatial nadchnut vianocnou atmosferou, ale to hadam coskoro pride :D
Som sa nejako rozpislala tak uz idem - a rovno do postielky lebo mi nezostalo vela energie... pa pa a dzrkajte sa!
ritta
expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2007

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.