Dovolenka 2015 - 16 - 17 - 18 ... cestovanie nás neomrzí

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Dovolenka 2015 - 16 - 17 - 18 ... cestovanie nás neomrzí

Odoslaťod Kirkuša »

Noc literatury v strede prac. tyzdna zial nie je nic pre nas. Dcera ma treningy az do vecera, ja mam toho tiez nad hlavu, som rada ked v noci padam do postele aj to nestiham. To uz by musela byt jo akcia aby sme sa trhli.
Celkovo v poslednom case ma dost unavuje istym sposobom dost zviazany rezim, bolo by uz to leto treba, snad sa to uvolni.
Ale premyslame ze pojdeme na samozber jahod, snad do Rajky? Cena polovicna ako sa da zohnat v BA a este sa cela rodina moze zdarma napast pri zbere samotnom...
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Martina O. »

my mame tiez dni, ked by sme cez tyzden nemohli kvoli kruzkom, ale akurat streda je taka, ze nemame nic a deti ani nemavaju vela ucenia, tak sme si to vedeli zariadit. tym, ze byvame kusok od centra, bolo pre nas sikovne a rychle dostat sa tam aj spat.

inak v poslednom case stale pribudaju dobre akcie na letenky z viedne, az lutujem, ze sme si kupili zajazd.. ale tak co by clovek pre deti nespravil, ked sa chcu ist vyvalovat do rezortu.. ale sme si s muzom povedali, ze viac sa na ot nedame prehovorit.. kym boli deti male, ja sama som chela rezort a svaty pokoj, ale teraz chcem radsej cestovat :-)
Martina O.
začiatočník

Odoslaťod Kirkuša »

Ano, tento rok je - na pocudovanie, na rozdiel od minulych rokov - dost leteniek z Viedne na leto na prazdniny vselikade este aj o tomto case. Ja mam teda v hladaciku hlavne to Grecko a naozaj ponuky (stale) su. My sme radi ze mame ten Milos, nakolko ten som velmi chcela uz viac rokov a doteraz tam nijake schodne neboli, teraz ano a odvtedy sa uz neobjavil.
Ale skutocne by som nemala problem vyskladat si peknu grecku dovcu niekde inde stale, aj teraz. Jedine znevyhodnenie co moze byt ze vacsina ubytka uz je - pre individuanych cestovatelov (konieckoncov to plati aj pre ponuky cez CK) - prebrata (tie hlavne ponuky booking, airbnb a dalsie), ponuka uz je znatelne uzsia a ceny vyssie nez v dobe ked sme, fakticky este na jesen min.r.kupovali letenky my. To bolo ubytka na vyber vela do vole. Teraz sice letenky lacne aj su, ale s ubytkom uz moze byt problem. Jedine ze by niekto stornoval, cize o stasti.
Kirkuša

expert

Odoslaťod Martina O. »

dievcata, nadhadzujem taku temu, ako velmi si strazite veci na plazi. nemyslim v rezorte, tam nic cenne na lehatko nenosim. ale ked sa presuvate autom na ine plaze. nam sa totiz stala minily rok taka vec, boli sme na jednej malickej plazi, cely den sme tam boli sami a navecer dosiel jeden parik, zhodou okolnosti tiez slovaci. zlozili si veci a isli snorchlovat, asi hodinu ich vobec nebolo. pritom si na deke nechali vsetky veci, tak ja som dost zirala, ze si to takto nechaju a nestaraju sa. kedze prisli autom, museli tam mat vsetky doklady, aj od auta, kluce, peniaze, komplet vsetko. jasne, ze ak by dosli peso s uterakom v ruke, neriesim. ale toto mi prislo.. neviem.. nezodpovedne?

ja som v tomto velmi opatrna, vzdy si davame deku uplne k vode, sice aj z inych dovodov, ale predsa si aj dobre potom vidim z vody na veci. + ak chceme plavat dalej alebo niekam "za roh", vzdy niekto ostava na deke. tak neviem, ci som iba ja paranoidna. ako to riesite vy?
Martina O.
začiatočník

Odoslaťod Kirkuša »

Tak ono rady existuju vselijake. Poznam ludi ktori si na plazi daju cennosti do sklenenej zavaraninovej flase a ked sa nikto nevida, zahrabu ju do piesku po lehatko/uterak.
Potom su take tie klasicke finty, ako napr. do prazdnej tuby od opalovacieho kremu a pod.:
https://www.prozeny.cz/clanek/figle-pro ... obil-33214

Priznam sa ze to nejak moc neriesime. Este sme na greckych ostrovoch nezazili kradnutie ani my, ani nikto z ludi kto do tychto destinacii chodi a poznam ich vcelku hodne (ja viem, da sa namietat, dovtedy sa chodi s dzbanom po vodu...).
My ked ideme na plaz autom, mimo miesta kde byvame, nechame si niekedy mobily a drobne peniaze v aute, ale nie je to pravidlo, bezne su na spodu kupacej tasky kde su uteraky atd.. A na ostrovoch sa auta nekradnu, to vam potvrdi kazdy miestny, naco by komu boli, uzavreny mikrosvet ostrova spolahlivo prirodzene eliminute tento druh kriminality...a ani nevykradaju - aj v pozicovni nam potvrdili ze toto sa nestava, vobec. Fotak ma neprekavy obal kvoli foteniu pod vodou a ten si do vody berieme tak ci tak.

Ale myslim ze ked sa niekto obava, dobrou cestou je nepremokave puzdro zavesne na krk, kde sa akurat zmestia doklady, mobil, peniaze a klucik. Ako mame take, ale hlavne ked v BA ideme na Zlate piesky z neplatiacej strany a cez vodu preplavame na placiacu a tam potom sme a vratime sa k autu az nakoniec :-)
Kirkuša

expert

Odoslaťod elima »

my tiez osobne veci na plazi "strazime", ja by som mala zly pocit nechat to len tak. ak ideme dalej (prejst sa, do bufetu), niekto ostava na deke. veci davam do vnutorneho vrecka v batohu alebo na spodok batohu pod veci, aby to nebolo na ociach, ked sme vo vode tiez sledujem, hlavne ked je to plaz, kde korzuje kopec ludi hore dole. v aute nenechavame nic. ale zalezi od miesta, ine to bude na greckom ostrovceku a ine v obriom stredisku s milion ludmi. vacsinou co vidim na plazach, ine rodiny, ked odchadzaju vsetci, tak daju na kopu okolo slnecnika vsetky batohy a tasky a pozakryvaju uterakmi.
elima
začiatočník

Odoslaťod Martina O. »

nemyslela som uplne finty ako zakopat doklady do zeme :-) skor to, ci si veci strazite alebo nie. ci v klude nechate vsetko na deke a idete snorchlovat.

nam tiez este nikto nic neukradol, ani nikoho s takou skusenostou nepoznam. ale mam proste zly pocit nechat veci bez dozoru. no a v aute nenechavame nikdy nic :-)
Martina O.
začiatočník

Odoslaťod miladia »

Martina presne viem o com hovoris. Ja davam tiez velky pozor na veci! Kedze minuly rok v Taliansku nam vykradli auto a nebolo to prijemne. Odvtedy mam taky blok, ze vsetko strazim a kontrolujem aj sto krat!
miladia

Odoslaťod simila »

miladia to vazne vam vykradli auto? a co vam vsetko zobrali? to vam rozbili alebo ako si ho otvorili? ach, to je hrozne!!:-(
simila

Odoslaťod Kirkuša »

Vacsinou nestrazime. Teda skoro vobec. Skor tak nahodne hodime okom z vody niekedy, ale kedze strazenie ma zrejme vyznam bud dokladne alebo uz je to jedno..tak pustame...
Kirkuša

expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

Používaním stránok rodinka.sk súhlasíte s používaním cookies, vďaka ktorým je možné individuálne nastavenie stránok, ako aj pre používanie na analytické a štatistické účely. Viac informácií...