Dovolenka 2015 - 16 - 17 - 18 ... cestovanie nás neomrzí

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Dovolenka 2015 - 16 - 17 - 18 ... cestovanie nás neomrzí

Odoslaťod corky » Po 16.Apr. 2018 9:53

Martina O. píše:inak ani ja neratam na dni, len tak orientacne vzdy, ale pozeram teraz do kalendara, ze je 16teho a my 16.6. letime, cize od dnes presne za dva mesiace, juppiiii :-)
to ja budem mat najväčší frmol a ty už budeš oddychovať :-) 8)b
My ideme tento rok relatívne skoro na začiatku prázdnin, takze začínam riešiť, čo so zvyškom leta. Ešte by som rada niekam šla aj len cz - sk -at len sama so synom.
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 11:59

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Kirkuša » Ut 17.Apr. 2018 8:50

Len narychlo pripomienka, aj ked ludia z BA asi vedia ale mozno niekto pozabudol, alebo aj pre navstevnikov. Tento nadchadzajuci vikend - mmch ma byt priam ukazkove pocko podla predpovedi - sa kona dalsi rocnik BA mestskych dni, takze bude vela veci zadarmo.
Napr. muzea vsetky mozne napr. zbrani v Michalskej vezi ale aj dalsie, prakticky vsetky, myslim aj take co bezne nebyvaju napr. vstup do kostnice pod kaplnkou sv. Jakuba na nam. SNP - kopa lebiek huuu,.... plavarne&posilnovne, klziska atd. klasika ZOO, hrad BA aj Devin (+ specialne programy vramci neho), lanovka na Kolibu (toto nase decka miluju, chodime doobeda kym este nie je vela ludi a poprevazame sa hore - dole, hore - dole, hore - dole kyvadlovo, uz len jedno to hore-dole za normalnych okolnosti stoji rodinu 20,-) na Kolibe lanovy park tiez zdarma...na Partizanskej luke Lesnicke dni, pocitovy chodnik, prednasky pre deti o lese, trampoliny, sokoliari, sutaze, vatra...plavba po Dunaji na vyhiadkovej lodi..je toho mnoho, siroky program je na nete, napriek tomu ze mnohe byvaju chronicky natrieskane - typicky priklad ZOO, tam idu fat vsetci, takze len pre ludi so silnym socialnym citenim :-), tak napriek tomu sa da najist aj veci ktore su v pohode a clovek citelne usetri ked poobieha veci ktore ho zaujimaju a za normalnych okolnosti by za to platil...
Kirkuša + 2svište: siedmak a štvrtáčka
Obrázok používateľa
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Založený: Ut 07.Aug. 2007 7:44

Odoslaťod corky » Ut 17.Apr. 2018 13:36

:)b :)b :)b
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod Kirkuša » Ut 17.Apr. 2018 14:42

Vyrojili sa nejake lacne letenky na prazdniny

Vieden - Santoriny za 64,-/os/spiatocny
https://www.letenkyzababku.sk/mega-grec ... 18-za-64e/

Linz (AT) (teda skor pre ludi z JZ SK) - Mallorca za 40,-/os/spiatocny
https://www.cestujlevne.com/akcni-leten ... -jihocechy
terminy aj cez plne prazdniny, skusmo som pozerala koniec jula, lieta 3-4x tyzdenne takze moznost si nakombinovat rozne dlzky pobytu, nielen klasicke tyzdne
Obrázok používateľa
Kirkuša

expert

Odoslaťod Martina O. » St 18.Apr. 2018 14:05

na tu laudu som davala odkaz uz v pondelok, nie je tam len santorini, ale aj ine grecke ostrovy, spanielsko, cyprus... aspon vtedy to tak bolo, uz to bude z velkej casti rozchytane...

inac k tej bratislave pre vsetkych by som este chcela podotknut, pre tych, co to nepoznaju, jednak nech rataju ozaj s obrovskym navalom, napr. ta zoo, videla osm zabery v spravach, ze tam su davy ludi ako na demonstracii, podla mna sa clovek ani nedostane ku klietkam aby zvierata pozrel... a napr. listky na lod sa predavaju vopred, myslim, ze zrovna dnes alebo zajtra a su hned rozchytane.. na kaplnku sv. jakuba sa tiez stoji az niekolko hodin v rade, navyse, drviva vacsina aktivit je iba v sobotu, na to tiez pozor, prave ta lod aj kaplnka su pisane len na sobotu, aj akcie pre deti, smetiari na tyrsovom, letna citaren, hl. namestie, tu vsade su tie sprievodne program len v sobotu. pritom akcia je prezenovana ako "vikend", tak je to dost aj zavadzajuce. tak aby si to niekto nepredstavoval, ze ako vyborne vyuzije a bude nakoniec sklamany.
Martina O.
začiatočník

Založený: Ut 08.Nov. 2005 11:39

Odoslaťod Kalea » St 25.Apr. 2018 0:02

Pred rokmi sme boli počas spomínaných bratislavských dní v ZOO (strašný nátresk tam bol, nikdy viac :) , radšej si zaplatím a pozriem si v kľude), no a raz som skúšala objednať tie lístky na loď a nič, nejako som nevystihla kedy sa začnú presne predávať a v sekunde boli rozchytané, takže ja sa počas týchto dní Bratislave práve radšej vyhnem, nemusím tie davy :) a mám len zlé skúsenosti.
Obrázok používateľa
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Založený: Ne 02.Júl. 2006 16:33

Odoslaťod valinda » Po 07.Máj. 2018 14:05

a kolko za normalnych okolnosti stoje listky na tu lod?
Obrázok používateľa
valinda

Založený: St 14.Jún. 2017 10:22

Odoslaťod Kirkuša » Št 17.Máj. 2018 11:55

Ahojte dievcata po case, zucastnili ste na niektora nakoniec niecoho z tych BA mestskych dni co sme o nich naposledy hovorili?
Bolo to uz davnejsie, ale spominam este na ten vikend.
Najprv sme mali co to naplanovane, ale syn spustil ze - vzhladom na letne pockoco vtedy bolo - on by rad opat aqupark Senec. Ze odhaduje ze vsetci pojdu na BA dni a tam bude prazdno. Tak soboty su za tych 25.-/pre styroch, tak reku ideme. Baby, syn to trafil uplne presne! Cesty boli prazdne a tak sme dorazili skor nez sme planovali (9:50)hoci otvaraju az o 10. Tak reku nebudeme stat na (prazdnom) parkovisku, pojdeme sa uz postavit k pokladni. Normalne nas pustili dnu ze uz mozme...Ludia, tam vyse hodiny ani nohy! Normalne sme mali ale komplet areal cely pre sebe! Ako nejaka sukromna party! To sme este nezazili tusim.
Bublali sme sa s muzom vo vnutornych perlatoroch a decka zatial povymetali vsetky kuty. Dokonca okrem toho 1 vnutorneho boli otvorene a pustene aj dalsie 2 vonkajsie tobogany! Kedze bolo velmi teplo, prakticky ako v lete, normalne sme chodili po vonku po travicke, k toboganom, k hale kde je plavecky bazen...na pohodu...Prislo mi na um to prefukovanie co sa tu minule spominalo, ze pozriem stav ale nemala som ako zhodnotit, kedze bolo uplne bezvtrie a aj mne zmrzline hic uz rano. Potom sa zacali trusit ludia, ale pozvolna (asi boli fakt vsetci na BA dnoch), takze aj ked sme odchadzali tak to bolo v porovnani s letnymi natrepmi uplne skromne obsadene. Cestou sme sa este poobede stavili na Kolibe, reku pozrieme si su velke rady na lanovku a neboli! Takze opat uspech a poprevazali sme sa este aj zdarma na lanovke a potom decka vyuzili blizke lanove centrum, cakala som ze zdarma ako to bude v oblezeni ale opat uspech, dostali sme sa po kratkom cakani par ludi. Viac sme uz casovo nestihli, takze v meste sme tento rok nevyuzili nic.
V nedelu bolo tak krasne pocko ze sme dali nasu oblubenu vychadzku: odviezli sa do DNV a odtial peso cez Sandberg az do Devina cez Devinsku Kobylu a v Devine vyuzili hrad zdarma a kukli sa z hornej veze na jarnu krajinu dosiroda daleka.
Pripajam par fotie uplne prazdneho aquap.
Prílohy
a01.jpg
a02.jpg
a03.jpg
Obrázok používateľa
Kirkuša

expert

Odoslaťod Martina O. » Št 17.Máj. 2018 14:12

kirkusa, toto je dobry tip, ze su v ten vikend vsetci v BA, dobre ten tvoj syn rozmysla, mna by to vobec nenapadlo. aquapark senec stoji za to asi len v takyto vyludneny den, ak je to prepchate, je to o nicom. co sa tej veze tyka, pisala som o zime, ked je to jediny toboggan, na ktorom sa da smykat a ked je vonku chladno, nemusi ani fukat, proste je to tak zle utesnene, ze je v tej vezi zima a decka cely cas, co cakaju, drkocu zubami.
tak vy ste super vyuzili, to je fajn. sa inak cudujem, ze napr. na tej lanovke nikto nebol, lebo tam sa dost usetri. ze by vsetci sli len do muzei v centre?
my sme ten vikend stravili uplne mimo ba, syn mal v dunajskej luznej turnaj, 12.30 registracia a hrat isiel az 18.30, takze cely den zabity.. a kedze sa to cele natiahlo, stvorhru hrali az na druhy den, takze aj nedela zabita :-) no uz som si zvykla, nosim si knihu, lebo inak by ma tam asi porazilo :-)
my sme vcera vyuzili zadarmo akciu noc literatury. boli ste niekto? uz som sa davnejsie chystala a konecne mi to vyslo. no asi akcia medzicasom velmi spopularnela medi ludmi, lebo boli vsade take davy, ze na citania, ktore ma zaujimali, sme sa vobec nedostali.. skoda. ale inak pekna a zaujimava akcia.
Martina O.
začiatočník

Založený: Ut 08.Nov. 2005 11:39

Odoslaťod corky » Št 17.Máj. 2018 15:47

Dcéra bola na tej Noci literatúry, ale tu v ZA.
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: google [bot] a 6 hostí.

Používaním stránok rodinka.sk súhlasíte s používaním cookies, vďaka ktorým je možné individuálne nastavenie stránok, ako aj pre používanie na analytické a štatistické účely. Viac informácií...