Dovolenka 2015 - 16 - 17 - 18 ... cestovanie nás neomrzí

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Dovolenka 2015 - 16 - 17 - 18 ... cestovanie nás neomrzí

Odoslaťod corky »

Takže konečne mam foto v PC a podarilo sa mi ich zmenšiť, takže tu je report z našho VN-pobytu v Umagu.

Boli sme v hoteli Village Sol Garden Istra, je to vlastne depandanse hotela Sol Garden Istra v časti Umagu nazývaného Katoro, je to asi 4km od centra v rekreačnej oblasti, kde je viacero hotelov, apartmánov - taká turistická dedinka.
Depandance sú s hotelom prepojené cestičkami so zastrešením a nazaj blízko, nevidím dôvod priplácaž za hlavnú budovu, lebo depandanse vyzerajú super, izby veľké, zariadenie relatívne nové, kúpelňa veľká (to som žial zabudla fotiť). My sme si zaplatili výhlad na bazény, čo bolo zbytočné, lebo aj na druhú stranu bol výhlad do parku, žiadna cesta pod oknami. V lete by soms a práve smeru k bazénom vyhla, lebo je to určite podstatne hlučnejšia časť, keďže z tejto srany je aj malý aquapark a animačné priestory.
Prílohy
male27.jpg
(53.41 KiB) Stiahnutá 282 krát
male28.jpg
(30.64 KiB) Stiahnutá 283 krát
male15.jpg
(36.33 KiB) Stiahnutá 281 krát
corky

I choose to be happy...

expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod corky »

V celom okolí hotela je veľmi veľa zelene, je to raj pre cyklistov, sú tam chodníky, kde sa dá super korčuľovať a behať, ihriská na tenis aj futbal.
Do Umagu premáva turistický vláčik (2,50 jedna jazda 4km), využili sme raz.
Pláže sú sklanaté, ale dá sa ležať a na tráve ,,, pre malé deti absolútne táto časť nie je vhodná, prístup do mora je miestami dosť komplikovaný, miestami aj lepšie ... ale pre veľkáčov je to v pohode.
IMG_1053m.JPG
(33.27 KiB) Stiahnutá 284 krát

Umag ako mestečko je malý, ale my sme ho mali skoro ľudoprázdny, reštiky však už boli otvorené aj niektoré obchodíky. Je tu i malý prístav, odkiaľ jazdí veľa lodí na výlety, takže určite v lete je čo robiť.
Prílohy
male20.jpg
(17.32 KiB) Stiahnutá 283 krát
male11.jpg
(97.14 KiB) Stiahnutá 282 krát
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod corky »

Umag
Prílohy
male08.jpg
(55.92 KiB) Stiahnutá 282 krát
male14.jpg
(38 KiB) Stiahnutá 282 krát
male05.jpg
(74.42 KiB) Stiahnutá 281 krát
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod corky »

a ešte taká super vychytávka, také umelé mólo a siete na slnenie nad morom, čo si mladá riadne užila

a ako vidno, počko bolo parádne, len teplo mohlo byť aj viac
Prílohy
male26.jpg
(88.89 KiB) Stiahnutá 287 krát
male22.jpg
(32.7 KiB) Stiahnutá 282 krát
male21.jpg
(38.08 KiB) Stiahnutá 283 krát
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod Kirkuša »

Martina O.: my do Senca nechodime kvoli toboganu - ten jediny ktory je pristupny v zimnom rezime deti uz vcelku nudi - obohrana klasika, ale kvoli plavaniu pod holym nebom - z vody ide para, okolo zima a slnko svieti, je to dobry relax a pre nas hlavny bonus. Keby toho nebolo, nejdeme. Navyse to mame cestou k svokre, tak sa cesta "vcucne". Druhe co vyuzijeme klasicky plavecky bazen ten uz kryty v hale vedla, takze tam si dame tiez kondicne do tela. Tobogan sa par krat prevezu a tiez par krat si uziju tie vselijake virivky & vodne hriby, ale tam nie je tazisko.
K prefuknutiu sa vyjadrit neviem, ja sa spustat nechodim (skor sa vyhrievam v tej extra horucej vode) a obe deti su praveze dost otuzile a syn az extremne, ten si beha aj po vonku v zime, a nasledne do bazena, ciste ako hec.

Kreta v lete tie burky nebyvaju praveze! Urcite budete mat krasne, jun je tam perfektne pocko, uz ustalene a pritom nie tie najvacsie hice (aj ked - pred 2 r co sme boli koncom juna prave padli prave tie extremne tepla, ale nebyva to obvykle co nam domaci potvrdili, bez klimatizacie by sme asi skapali a to som jej velky odporca, ked nemusime, nepustame, ale fakt sa nedalo).
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Odoslaťod Kirkuša »

Corky: Krasne 8)b , deti evidentne spokojne a pocko urcite lepsie nez tu (tu veru kratky rukav nehrozil ani omylom). Urcite ste si perfektne oddychli, zmenili vzduch. Ach, normalne mam flashbacky vone mora...kus, este nieco malo nad 70 dni vydrzat!
Inak tie siete su fakt super vychytavka, niekedy ako mal staci, ak je to dobry napad - efekt stoji za to!
Kirkuša

expert

Odoslaťod corky »

To máš zratané na dni??? :-D :lol:
Ja na dni teda nie, ale mame to za necelé 3 mesiace znova
Počasie sme čakali asi aj horšie, ako nakoniec bolo. Naozaj sme boli spokojní, len v bazéne bola dosť chladná voda, jedine mínus. Vo welness sme boli sami s manželom, ten bol fajn. A strava super, aj vyber aj chuťovo.
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod Kirkuša »

Corky: neratam, ale som na jednom ceskom servri ktory sa venuje Grecku (http://recko.name/), su tam rozne cestopisy, diskusie a pod. daju sa nachytat typy rozne... a tam je moznost si nastavit pri registracii vramci osobnych udajov aj termin najblizsej dovolenky v GR a ked to clovek ma, vzdy ked prijde na tie stranky, nemusi byt ani prihlaseny, tak vlavo hore je take slniecko a vnutri neho svieti velke cervene cislo kolko dni je do dovci, ten system to rata sam. Ma to ludi motivovat v teseni ako sa im to uz blizi :-) A veruze je to prijemne, obcas tam zajdem len preto aby som videla o kolko sa uz cislo znizilo (hore je take male cislo ktore znaci odkedy sa zacalo odpocitavanie, kedy to tam clovek zadal a pod tym to velke cervene kolko este zostava....ja som zacinala na 253 dni do dovce a dnes mam uz len 73 dni :-) ) Nehladiac ze je tam aj jedna tema v diskusii specialne na tuto temu "Za kolik a kam to mate...." a ludia sa tam zveruju ked napr. im klesne cislo pod 100, pod 50...alebo nejake "okruhle cislo" kolko este celkovo a kam idu...(ja viem fanatizmus, chichi)
Kirkuša

expert

Odoslaťod Martina O. »

kirkusa, dakujem za info, praveze sme uz na krete boli a nic take sme tam nikdy nezazili, preto som sa teraz zlakla, ze co to ma byt. aj my radi chodime v juni, aj kvoli pocasiu, snad teda nevymakneme ziadne 40tky.

este k tomu sencu - no nase deti miluju tobogany, ani im nevadi, ze tam je len jeden, vedia sa na nom tocit donekonecna. plus aj tie bublinkove bazeny vselijake, ich samotne plavanie az tak nebavi. akoze ano, je to zaujimave plavat v zime vonku , ale len na chvilu a sup naspat jasit sa. takze my sme tam chodievali hlavne kvoli tomu a viem, ze synovi bola v tej vezi vzdy zima. ze vyslovene zle utesnene a prefukovalo tam, co mne prislo, ze mohli to spravit poriadne, skoro vsetky deti tam drkotali zubami.

inak, kto este nema poriesenu letnu dovolenku, lauda vcera vyhodila vela destinacii z viedne za uplne nizke ceny, a pritom aj cez prazdniny, az trochu lutujem, ze uz mame kupene listky na trajekt do danska, asi by som to zrusila a isla druhykrat k moru... aj ked aj do danska sa tesime, ale taky cyprus za 80 eur.. no na porazenie.
Martina O.
začiatočník

Odoslaťod Martina O. »

inak ani ja neratam na dni, len tak orientacne vzdy, ale pozeram teraz do kalendara, ze je 16teho a my 16.6. letime, cize od dnes presne za dva mesiace, juppiiii :-)
Martina O.
začiatočník

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

Používaním stránok rodinka.sk súhlasíte s používaním cookies, vďaka ktorým je možné individuálne nastavenie stránok, ako aj pre používanie na analytické a štatistické účely. Viac informácií...