Prvacikovia 2014/2015.

Veci čo sa "musia". Ako pri tom máme stáť my, a čo nechať na školáka samého. Voľný čas, aktivity. Ne/preháňame, alebo zanedbávame?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Prvacikovia 2014/2015.

Odoslaťod Rice » Po 11.Sep. 2017 18:48

Kočky ahoj!
Hľadám radu ohľadom štvrtáka, snáď sa neurazíte, že vám tu vpadnem, ale ocením akýkoľvek názor.
Mám syna štvrtáka, výsledky v škole v pohode, mal na konci tretiaku samé jednotky, žiaden neúmerne nadaný typ.
Mám problém s učiteľom, akože nie som sama v tej triede, ale každý sa asi bojí ozvať...aj ja.
Mala som problém už v tretiaku, pretože po druhom ročníku im ochorela učiteľka a musela odísť do predč. dôchodku, tak prišiel pán učiteľ.
Pán učiteľ je autorita, ktorá si veci vysvetľuje asi po svojom. Mám pocit, že pokiaľ sa môže zbaviť povinností, tak sa ich zbaví veľmi rád, neurobí nič navyše.
Konkrétne mám na mysli nejaké precvičovanie učiva, školský výlet a tak podobne.
Nejaké päťminútovky a precvičovanie látky, to musíme robiť s deľmi doma. Cvičné diktáty a tak podobne rovnako nehrozia. Viem to porovnať, pretože s predchádzajúcou učiteľkou písali na každej hodine rýchle testy, rýchle diktáty a päťminútovky.
Predchádzajúca učiteľka učila do štvrtého ročníka aj moju už teraz ôsmačku a ona išla na druhý stupeň náležite pripravená.
Syn mal v druhom polroku tretej triedy z každého predmetu maximálne štyri známky...čiže dve štvrťročné písomky, dva diktáty a dve odpovede z matiky, dve odpovede z prírodovedy a dva testy a vlastiveda detto.

toto mi vadilo už vlani . Na konci školského roka každé dieťa dostalo slovné hodnotenie ....synovi povedal, že je veľmi priemerný človek a keď nepridá, v ničom nevynikne. Synovi to neprekáža. Ja som dostala stručnú odpoveď, že toto je motivácia k lepším výkonom...
Môj syn nie je excelentný športovec a nikdy nebude, šport ho baví rekreačne, nebaví ho fotbal, ani hokejbal, čo hrajú do nemoty. On je typ, ktorý bude plávať a bicyklovať, ale kolektívne športovať nechce. Pán učiteľ je veľký športovec a deti, ktoré športovať v jeho medziach nechcú sú "ťažko priemerné a nesnažia sa". Na rodičovskom chváli deti, ktoré sú športovo zdatné. Síce školské výsledky slabšie, ale dôležitá je snaha....vraj.

V tomto roku pribudla ďalšia pikoška.
Z môjho syna pán učiteľ urobil pokladníka, nakoľko vlani bol problém so zbieraním peňazí...a zbieraním katalógov Albatrosu. Na rodičku nám pán učiteľ tvrdil, že deti peniaze nenosia a že on má s tým problém....tak to vyriešil preložením zodpovednosti na decko.

Syn vyberá peniaze za knihy z Albatrosu a zapisuje, kto si akú knihu objednal a peniaze vydáva. Peniaze nosí pri sebe, lebo pán učiteľ povedal, že si ich prevezme až po týždni. Problém je v tom, že spolužiaci peniaze hodia na stôl, nepočkajú, kým to zapíše, vzniká chaos. Dnes doniesol o desať € viac a nevie, komu patria.
Pán učiteľ ho označil za naprosto neschopného človeka. Tvrdil mu, že je už dosť veľký, aby zvládol vyzbierať a zapísať všetky obnosy, že čo chce v živote robiť, keď nič nedokáže. Dokonca ho obvinil, že si asi chcel tých 10€ nechať...syn sa rozplakal.... :blink: Ja som tam neobola, ale syn tvrdi, že učiteľovi doniesol 10€, nech vec nejako vyrieši, tak pán učiteľ vyriešil.
Ja mám dosť. Ja by som dieťa najradšej preložila, ale syn nechce.
Osobne si myslím, že na prvom stupni sa má decko v prvom rade venovať škole, pokiaľ je veľký športový talent, tak sa tomu treba venovať inak...Ja som športovala celý život, ale žeby som bola nejako športovo nadaná výrazne, to ee.

Dcéra takéto problémy nikdy nemala, učiteľka vo štvrtom ročníku u nich bazírovala na čítaní s porozumením, gramatike a na matike a nie na iných výkonoch, navyše peniaze zbierala sama a nikomu nepripomínala priemernosť.

Pls, napíšte, čo si myslíte...Či som ja taká zaujatá, neviem, možno už aj som. Potrebujem osvetliť priezor. :ashamed:
Rice
začiatočník

Založený: Ne 09.Apr. 2006 7:10

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Kirkuša » Ut 12.Sep. 2017 6:05

Nie si vobec zaujata, asi mate prvu skusenost ze si dieta tak silnejsie nesadlo s ucitelom/kou, to vzdy zaboli po kazdom jednom incidente, ktore nastavaju a zrejme aj budu nadelej sa vyskytovat.
Je dobre sa vyzalovat, ale v zasade s tym nejde moc co robit, su teda len tie dve moznosti: odist (co teda ako pises nechce) alebo vydrzat. Aj tym sa nieco uci, v zivote este bude takych obdobi ked bude docasne musiet vydrzat pod niekym s kym si evidetne nehrkuta...to uz je potom sa rodicovi ktoru cestu zvoli, ci ochrani radsej dieta alebo ho vystavi a necha to na nom samom. Ani jedno nemusi byt horsie lepsie...obe situacie ucia aj ked inym sposobom. Ide tu fakticky o jeden rok, ked to dobre chapem, chalan je stvrtak, na druhom stupni uz typka urcite mat nebude.
Nevidim v chovani ucitela ako je popisane nieco vyslovene devastacne,co by mohlo dietatu sposobit traumy, neviem samozrejme kratky popis. Nejake jedno obvinenie z tych penazi je sice neprijemne, ale je to jednorazovy incident (pokial sa to nebude opakovat a nabalovat), kde je dobre ze sa nauci ze aj takto nieco sa stava, ze ho niekto obvini uplne nepravom....napriek tomu ze si pri tom nebola a nevies ako to prebehlo, mozes na rodicku spomenut ze on nie je ten typ a ze to urcite nebolo tak myslene, sice jeho nazor neovplynis, ale aspon bude vidiet ze sa branite a stojite za nim.
No tak ho vidi ako priemerneho (co by som povedala ze len vzhladom na to ze mu nejde do noty s tym sportovanim je este pochvala, lebo keby aj sportoval bol by v jeho ociach vyborny, tam ide o to ze ked je napriek nesplnaniu ucitelov hlavnej modly priemerny, treba mu vysvetlit ze to je vlastne pochvala).
Podla mna dat doraz na laskave zazemie doma, komunikovat o tom, vysvetlovat si, a moze ho to este posilnit vo vysledku.
Mozno to nie je utecha ale su aj vacsi zakeraci ucitelia.
A aj na 2. stupni (a na dalsich typoch skol) tiez moze narazit na niekoho kto z tej plejady ucitelov potom neskor profakov, sa nezhodnu....da sa povedat ze ich nemozme chranit vecne...su typy deti, ktore sa temer vzdy zhodnu, take spolocenske, ich rodicia toto nezazivaju. Potom su v pohode deti, ktore len nahodou niekedy na nieco take narazia. A potom su typy, ktore su akoby provokujuce (bars nechtiac) vacsinu ucitelov a tieto typy vedia svoje. Ja mam napr. syna z tejto poslednej kategorie (vy zrejme spadate do tej druhej) a je fakt ze sa otukal. Ked rodic stoji za dietatom, pevne a veri mu, ono sa to odrazi.
Pekne nech sa len venuje skole, ide svojim sposobom a rytmom, bars mu skola skrze osobu ucitela hadze polena pod nohy, nech to berie ako posilnovanie. Bude musiet zapojit viac svojej snahy aby napredoval v ucive kedze ucitel na to doraz evidentne nedava, aj vy doma pomahat. Ale ako kazda burka, aj tato skonci.
Kirkuša + 2svište: siedmak a štvrtáčka
Obrázok používateľa
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Založený: Ut 07.Aug. 2007 6:44

Odoslaťod Kirkuša » Ut 12.Sep. 2017 6:12

No a my mame po rodicku, nic zasadne sme sa nedozvedeli, informacie o platbach (navysil sa triedy fond kvoli ziakovi ktoreho rodicia nemaju na doplnkove ucebnice a prac. zosity ktorych sa prave u nasej ucitelky kupuje hodne, tak sme sa mu na to ostatni zlozili) a kruzkoch (ponuka nie je bohvieaka - teraz myslim vyhradne tie ktore organizuje skola na poukazy a dcera si zrejme z tychto vyberie "pocitacovu grafiku a animacie"), potom info o roznych akciach - bicyklovy den, bezecky den...adt..no ani neviem co sa tolko preberalo ze sme domov dosli ani nie o predpokladanej 19tej ale az temer o 20tej! Teda tato ucitelka tychto stvrtakov to tahala najdlhsie z celej skoly, pred jej/nasou triediu uz stepoval skolnik, ze vsetci ostatni uz odisli a ze chce ist uz tiez domov a zavriet skolu :lool:
Obrázok používateľa
Kirkuša

expert

Odoslaťod slniecko » Ut 12.Sep. 2017 12:16

Rice píše:Kočky ahoj!
Hľadám radu ohľadom štvrtáka, snáď sa neurazíte, že vám tu vpadnem, ale ocením akýkoľvek názor.
Mám syna štvrtáka, výsledky v škole v pohode, mal na konci tretiaku samé jednotky, žiaden neúmerne nadaný typ.
Mám problém s učiteľom, akože nie som sama v tej triede, ale každý sa asi bojí ozvať...aj ja.

Treba sa ozvať, hoci aj sama. Ak učiteľ má pocit, že je rodičom všetko jedno / vyhovuje im to tak, nebude nič meniť.

Rice píše:Pán učiteľ je autorita, ktorá si veci vysvetľuje asi po svojom. Mám pocit, že pokiaľ sa môže zbaviť povinností, tak sa ich zbaví veľmi rád, neurobí nič navyše.
Konkrétne mám na mysli nejaké precvičovanie učiva, školský výlet a tak podobne.
Nejaké päťminútovky a precvičovanie látky, to musíme robiť s deľmi doma. Cvičné diktáty a tak podobne rovnako nehrozia. Viem to porovnať, pretože s predchádzajúcou učiteľkou písali na každej hodine rýchle testy, rýchle diktáty a päťminútovky.
Predchádzajúca učiteľka učila do štvrtého ročníka aj moju už teraz ôsmačku a ona išla na druhý stupeň náležite pripravená.
Syn mal v druhom polroku tretej triedy z každého predmetu maximálne štyri známky...čiže dve štvrťročné písomky, dva diktáty a dve odpovede z matiky, dve odpovede z prírodovedy a dva testy a vlastiveda detto.

Ak to tvojmu synovi na to, aby dané vedomosti mal stačí, tak nemá zmysel v jednom kuse precvičovať a precvičovať. Ak máš dojem, že bez vašej dobrovoľnej domácej prípravy by sa nenaučili nič, treba si sťažovať na vedení, prípadne na školskej inšpekcii.

Rice píše:toto mi vadilo už vlani . Na konci školského roka každé dieťa dostalo slovné hodnotenie ....synovi povedal, že je veľmi priemerný človek a keď nepridá, v ničom nevynikne. Synovi to neprekáža. Ja som dostala stručnú odpoveď, že toto je motivácia k lepším výkonom...
Môj syn nie je excelentný športovec a nikdy nebude, šport ho baví rekreačne, nebaví ho fotbal, ani hokejbal, čo hrajú do nemoty. On je typ, ktorý bude plávať a bicyklovať, ale kolektívne športovať nechce. Pán učiteľ je veľký športovec a deti, ktoré športovať v jeho medziach nechcú sú "ťažko priemerné a nesnažia sa". Na rodičovskom chváli deti, ktoré sú športovo zdatné. Síce školské výsledky slabšie, ale dôležitá je snaha....vraj.

Áno, je to cenzúrované bez pedagogického citu a treba to aj synovi primerane vysvetliť. Prípadne konfrontovať s nadriadenými.

Rice píše:Syn vyberá peniaze za knihy z Albatrosu a zapisuje, kto si akú knihu objednal a peniaze vydáva. Peniaze nosí pri sebe, lebo pán učiteľ povedal, že si ich prevezme až po týždni. Problém je v tom, že spolužiaci peniaze hodia na stôl, nepočkajú, kým to zapíše, vzniká chaos. Dnes doniesol o desať € viac a nevie, komu patria.
Pán učiteľ ho označil za naprosto neschopného človeka. Tvrdil mu, že je už dosť veľký, aby zvládol vyzbierať a zapísať všetky obnosy, že čo chce v živote robiť, keď nič nedokáže. Dokonca ho obvinil, že si asi chcel tých 10€ nechať...syn sa rozplakal.... :blink: Ja som tam neobola, ale syn tvrdi, že učiteľovi doniesol 10€, nech vec nejako vyrieši, tak pán učiteľ vyriešil.

Oznámiť oficiálne škole, že si neželáš, aby tvoj syn robil pokladníka a prípadne aj to, že máš podozrenie, že si pán učiteľ privyrába ako distribútor.

Rice píše:Ja mám dosť. Ja by som dieťa najradšej preložila, ale syn nechce.

Ak nechce a ide o jediný rok, a inak máš s danou školou dobré skúsenosti, a nepridá sa nič horšie ďalej, tak by som ho už nechala s tým, že by sme si vysvetľovali doma dôrazne a pravidelne, čo pán učiteľ môže a čo nemôže a že sú aj takí ľudia na svete a hlavne, že to nie je jeho (synova) chyba. A že nie je priemerný on, ale učiteľ zakomplexovaný blbec.
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod Rice » Ut 12.Sep. 2017 16:15

Kočky díky, ste zlaté!

Slniečko, to, že môže ísť o distribúciu ma ani nenapadlo, chodí to do školy, ten Albatros a zatiaľ som sa tým nezaoberala, ale tototo , uff ani neviem, či chcem vedieť. Poznám sa...pred očami tma a kill, kill. :uh:

Počkám, čo bude ďalej, syn si z toho nič nerobí, on je spokojný, aj keď ja mám občas pocit, že s ním treba zatriasť v zmysle "keď ťa nechcú, nevnucuj sa". Dcéra bola a je iná káva.
Ale stále mám pocit, že škola je v prvom rade na výuku a nie na podporu vedľajších aktivít, aj keď má na to dotácie.
Keby som chcela dať dieťa na športovú školu, urobím to, vadí mi toto nanucovanie iných aktivít.
Mám asi tú smolu, že rozoznám psychopata na diaľku, môj otec ma vyškolil na dlhé roky, a snažím sa dieťa ochrániť od týchto ľudí, aj keď psychopat vie byť veľmi úspešný pôsobením na ľudí, šarm nenormálny.

Naše rodičko: zber a šport, tá trieda na to má.
Ozvala som sa a protiargument bol ten, že deti šport potrebujú. Ja súhlasím a vediem ich k aktivitám na vzduchu a tak...ale je rozdiel radosť a výkon.
Sama som závodne plávala a viem, čo to obnáša a moje deti sa nikdy nejavili ako vrcholoví športovci a myslím, že ani pán učiteľ nie. Len má pocit, že v tomto dokáže vyniknúť, zatiaľ sa mu darí, ale myslím, že táto škola má v prvom rade slúžiť na výuku.
Rodičia na mňa pozerali ako na blázna, nie všetci, že chcem viac písomiek a tak... Že načo, veď majú dobré známky a vedia. No, neviem. Preto precvičujeme, aby som videla, či rozumie. V podstate robím medvediu službu učiteľovi, že nemusí nič navyše. Čiže ustupujem, ale ešte vydržíme.
Slniečko, školská inšpekcia už napadla aj mňa, na konci roka, keď pán učiteľ mesiac kvôli športovým aktivitám nechodil do školy a suplovali ho iné kolegyne, bolo vidieť o čom hovorím.
Rice
začiatočník

Odoslaťod slniecko » St 13.Sep. 2017 16:36

Rice píše:Slniečko, školská inšpekcia už napadla aj mňa, na konci roka, keď pán učiteľ mesiac kvôli športovým aktivitám nechodil do školy a suplovali ho iné kolegyne, bolo vidieť o čom hovorím.

Tak toto je sila. A to tým kolegyniam nevadí, že ťahajú za neho?

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
slniecko

expert

Odoslaťod Rice » St 13.Sep. 2017 19:23

Slniečko, nevadí, šak šarm ;--) A rodičom tiež niektorým nie, šak sú pochválení za zber, za nástenku, za vynikajúce výsledky vo futbale, hokejbale...skrátka vie si strhnúť kolektívne vedomie na svoju stranu....Je to typ chránenca na škole, lebo má výsledky vo veciach, ktoré sú na prvý pohľad pre školu prospešné /dotácie na šport, zbery, prezentácie pre oko/.
Málokto sa ku mne pridá, pretože sa bojí kolektívneho odsúdenia, ľudia majú radi pochvaly, aj neúprimné a nepodstatné :jaj:

Ale kašlem na to, ako píše Kirkuša vyššie, pôjdeme svojim tempom, ten mamin diktát ho nezabije, mňa tiež nie, už som sa upokojila, síce sa cítim na tom rodičku ako za socíku: nástenky, zber, reprezentácia školy, aktívne práce rodičov vrámci prípravy guláš party /niektorí o desiatej doobeda aj pracujeme/, ale prežijem.
Takto som vydržala aj päť rokov ZUŠ a tohto roku už pretiekol pohár a preložila som staršie dieťa. Bol tam výborný učiteľ, ktorý však nerád chodí do práce / milión aktivít/ a suplovala ho jeho sestra, ktorá nemá patričné vzdelanie, deti ju nerešpektovali a navyše tam často nebola ani ona a decká boli samé, lebo ona išla k lekárovi, na úrad atď.
Dcére vyhovoval voľný režim v ZUŠ, ale zase odtiaľ potiaľ...už som riešila.

V podstate ich už učiteľ nebude učiť ani prírodku a vlastivku, ani VV, takže pôjdeme tak, ako doteraz.
Majú už úlohy, aj sme doma diktát napísali..protesty boli, šak pán učiteľ nekázal, ale vysvetľujem...na moju stranu sa pridala aj dcéra, ktorá vysvetľuje so mnou, že teda škola je na učenie a hotovo :yes:
Poňala som to ako skúšku trpezlivosti.
Rice
začiatočník

Odoslaťod Kirkuša » Št 14.Sep. 2017 5:19

Rice píše:... syn si z toho nič nerobí, on je spokojný, aj keď ja mám občas pocit, že s ním treba zatriasť v zmysle "keď ťa nechcú, nevnucuj sa".

Niekedy my matky riesime vela veci viac nez nase deti, som tiez casto tento pripad :ashamed: ...ale tu vidno ze aj chalan to zvlada, ze je to mozno inym sposobom (zatial) nez by sme si my dospele predstavovali nie je podstatne. Uz sa blizi puberta a preberanie zodpovednosti za seba, on to da, ked mu budete verit a stat za nim. Este ho to aj posilni. Drzim palce!
Obrázok používateľa
Kirkuša

expert

Odoslaťod Rice » Pi 15.Sep. 2017 9:49

Kirkuša, díky.
Sama razím cestu, že tu nebudem celý ich život a že si budú musieť dať rady samé. Keď má byť dieťa samostatné, musí mať k veci prístup. Myslím to tak, že darmo od dieťaťa chceme, aby sa vedelo samé obliecť, ono by to aj dokázalo, keby malo prístup do skrine, ale nedočiahne, ono by sa aj samo najedlo, keby malo lyžicu...atď, také tie jednoduché princípy, ktoré treba nájsť. Ja si stále myslím, že princípy sú jednoduché, len sa to zložito javí. Rodičovské vedenie nemá byť realizácia...v podstate hladnému človeku pomôžeš viac, ak ho naučíš "chytať ryby", nie keď mu budeš denne dávať peniaze na jedlo... ;--)

Snažím sa, aby sa spoliehali na vlastné sily, ale nemáme ako rodičia takú silu, ako učitelia...myslím tým tie prvotné cudzie autority. A tu je dôležité, aby ich učiteľ mal rád...a toto mi vadí. Ten človek deti nemá rád. :jaj:
Aj doktora meníme, keď vidím, že ma nemá rád, neviem to inak vysvetliť. :uh: Proste keď je na prvý pohľad jasné, že moja prítomnosť v ambulancii je na prekážku, nejdem tam viac, pokiaľ si môžem vybrať. Na takej pohotovosti si nevyberieš, ale obvoďáka nechcem takého, čo nemá rád pacientov :lol: Ani zubára, ani gyndoša, ani pediatra, ani učiteľa.
Asi toto mi vadí, aj keď sa to javí inak. On tie deti zneužíva na vlastné ciele. .Ja si napríklad ani nemyslím, že treba byť najlepší, ja si myslím, že treba byť v kľude, že keď je človek vo svojom strede, v strede toho talentu, ktorý v sebe má, dokáže sa aj uživiť, aj byť samostatný a tým pádom spokojný. Ale to chce naučiť sa koncentrovať, 90 percent detí v tomto veku sú roztržié, známky majú horšie nie pre podstatné veci, ale kvôli dľžňom, bodkám, zle napísaný výsledok v matike, ruka píše iné, ako hlava chcela, lebo sa ponáhľajú, boja, sú v strese a podobné prkotiny, ktoré sa majú postupne odbúrať, keď sa zautomatizujú.

Tie päťminútovky, rýchle testy a hry, čo písali s predchádzajúcou učiteľkou denne boli práve o tom, že chcela, aby decká boli v kľude, keď prídu väčšie testy, keď to budú aplikovať neskôr....takto nám to vysvetlila a fungovalo to.
Decká mali kvantá známok, ktoré ja považujem za podradné, ale zbytočne to dieťaťu vysvetľuješ doma, ked je spoločenská realita iná. Jediný spôsob prípravy na to je zostať v pokoji, lebo to viem, som si istý.
Deti na prvom stupni nie sú za normálnych okolností úplne sebaisté, tomu sa učia. Istota vo veci sa dá iba normálnym tréningom dosiahnuť, postupne, pomaly, dráhy v mozgu sa formujú opakovaním.

Každý môže skonštatovať, som unavený, dnes na to nemám, odložíme to, ale tváriť sa ako supermann a bude po mojom, lebo som to povedal, to ja neberiem. Proste ten ľudský rozmer by mal byť vždy.
Deti učím od malička, že treba vydržať a prekonať aj nechuť, máme psov, tréningy v bazéne, denne prejdeme veľa kilometrov, tie psy to potrebujú a také, že nechce sa mi ja neberiem, pretože sa raz rozhodli, že psov chcú a chcú aj iné veci o ktoré sa treba postarať...chceli plávať, tak si musia veci nachystať, chcú ísť niekam, musia mať povinnosti splnené.

Ale mohli sa rozhodnúť už na začiatku.

Aj prácu berieš, alebo neberieš, skrátka nemám rada, keď mi niekto berie sväté právo môcť sa rozhodnúť štýlom bude to tak a hotovo....
Ale zase tréning robí majstra. 8s: Preto som to poňala ako tréning trpezlivosti, uvidím, koľko vydržím.
Rice
začiatočník

Odoslaťod slniecko » Pi 15.Sep. 2017 16:20

Rice, keby bol v inom ročníku, tak ti poviem, aby si ho preložila. Sama som hlboko presvedčená o tom, že dieťa má byť v škole šťastné, pretože tam jednoducho trávi veľmi veľa času. Aj prácu, v ktorej by som sa necítila dobre by som predsa menila.
Sama som sa vyhla tomu dať malého do triedy v mnou vybranej škole, len preto, že som videla, že pani učiteľka, ktorá ich v tej triede má, hoci je po "technickej" stránke výborná sa na deti - proste vôbec neusmieva. A prišlo mi, že človek, ktorý sa dokáže neusmievať na také malé deti, sa mi nepozdáva.
Ale keďže je to práve švrtý, t.j. bude s ním len rok, tak si myslím, že ak to nebude zachádzať ďalej, tak stojí za to malého nechať medzi kamošmi. V tej ambulancii si sama, ale v tej triede má kamarátov, vzťahy. Ale ak by to začalo prekračovať hranice, tak možno fakt preklad.
Apropó, ako u Vás riešia 2.stupeň? Budú sa triedy zlučovať, alebo nie? Lebo ak áno, tak možno by sa ho dalo uhovoriť, že je to jedno, že bude len vo vedľajšej triede.

A ako sa k tomu celému stavia vedenie?

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
slniecko

expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Školáci

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

Používame súbory cookie.