Dovolenka 2015 - 16 - 17 - 18 ... cestovanie nás neomrzí

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Dovolenka 2015 - 2016 - 2017 ... a cestujeme EŠTE ďalej

Odoslaťod corky » St 09.Aug. 2017 9:11

Našich to zasa bavilo, ale syn ma len 10 a dcéra vraj na to čakala 4 mesiace, podla jej slov, chcela to vidieť. Bola to predpremiéra, ale nič sa nekonalo, myslím sprievodné akcie..

My tiež priebežne opakujeme AJ, kupila som jeden pracovný zošit a každy den si robí 2 strany, nie je tam veľa písania, take rôzne úlohy, krúžkovanie, výber z možností a tak... Ale iné neopakujeme, dúfam, že matiku a SJ až tak nezabudne, vlastne ani nebude už kedy, sny sa vráti z toho Grécka 30.8. a to už je fakt nadoraz do školy.
Izby sme tiež už upratali, nábytok je OK, ale vyhádzali sme hračky, s ktorými sa syn už nehrá a tiež malé oblečenie.

Ešte by to chcelo nejkaý výlet, kým pôjde preč, to máme ešte asi týžden a pol času ... len akosi nemám s kým ísť a samým dvom sa nam až tak nechce. všetky kamošky pracujú...
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Martina O. » St 09.Aug. 2017 14:12

my uz sme dlhsie doma z dovolenky, ale nejak som nemala cas/ani sa mi nechcelo v tom teple za pocitac sadat a pisat.. boli sme tak ako som pisala, ze planujeme, slovinsko-chorvatsko-madarsko a bolo skvele. asi preto, ze som od toho nic neocakavala :-) uplne ani balit sa mi nechcelo, ani poistenie sme do posledneho dna nemali vybavene, stale som bola v stave, ze ja do chorvatska nechceeeeem... a dufala v zazrak, ktory ale neprisiel. no nakoniec som bola ozaj nadsena a to ja som teda z malocoho :-) slovinsko a madarsko sme cele tri dni travili pri bazene, nech si decka uziju, oni stale len skakat a potapat sa, toto je pre nich dovolenka... more pretrpeli, ale nakoniec sa vyjasili aj tam, kazdy vecer sme ich museli zhanat, ze uz domov ideme.... hoci napr. plavat moc sa im v mori nechce, potapanie ich tiez bavilo minimalne, aj ked bolo co pod vodou vidiet, vela sa hrali pri brehu, tak som si povedala, ze zdrave je to aj tak, nech si robia co chcu :-) syn mal niektore dni take svoje muchy, ze "ja dnes nejdem do mora a budem si len citat, ved si povedala ze aj vzduch je zdravy..." ale potom nakoniec vzdy isiel, to uz musia byt tie komenty okolo toho v jeho veku asi.

inac chorvatsko nie je uplne take lacne ako som sa tu docitala, ze misa pre dve osoby a styria sa najedia a ako sa to super oplati, vobec nemam taku skusenost. takuto misu sme nasli len raz v jednej restike a sice masa bolo dost, ale bolo treba doobjednat hranolky, chleba, salat... a to myi mame relativne male deti a ani nie su bohvieaki jedlici, s vacsimi by nam to vobec nestacilo. za jedlo v restike sme dali vzdy medzi 250 - 300 kun, co je cca 35 - 40 eur, co je podla mna dost. napr. 2x sme jedli len po ceste v takom bufete - privese, pani tam robila ryby, pleskavicu, cevabcii, akoze vyborne chutovo, ale cena takmer rovnaka ako v normalnej restike, pritom fakt, ze prives, aj som rozmyslala, aka tam je asi hygiena, ale nic nam nebolo, tak asi dobra :-)

potraviny zhruba ako u nas, nie je pravda, ze na krku je len miestny konzum, pribudli aj ine retazce, aj lidl. zdali sa mi potraviny cca 20% drahsie ako u nas, ale zas nesnorila som za najlacnejsim obchodom, nakupovali sme v tom, co sme mali po ceste, a myslim, ze bol zrovna najdrahsi (plodine), tak tu by sa dalo nieco usetrit, ak by sme spekulovali a chodili napr. do lidla, ktory bol dalej. ale zas benzin lacnejsi ako u nas.

inak nam vyslo skvele pocasie, stale tak okolo 30 stupnov, co mne uplne staci, more nebolo studene, ale ani teple ako caj, takze v pohode na kupanie, nedrkotali ani nase deti zubami, co oni inak skoro vsade drkocu. dva dni sme mali take veternejsie a doobeda bolo pod mrakom, to sme vyuzili na vylety a boli sme v meste krk a v meste vrbnik. bola som rada za take "chladnejsie" pocasie, lebo inak by sme nikam nesli a takto sme vela videli. tak sme mali dva dni take, ze doobeda mesto, poobede plaz, inak sme cele dni len na plazi boli a kupali sa. nasli sme aj dve pieskove plaze, asi ich tam je aj viac, no ako vravim, kedze som tam nechcela ist, aj priprava bola nulova a toto sme vzdy len rano narychlo pozreli, ze kam ist.

ludi pribudalo kazdym dnom, niektore plaze uplne masovka, presne co sa cloveku vybavi pri slove chorvatsko, davy ludi, deka na deke.. ale boli sme aj na plazi, na ktorej sme boli cely den uplne sami...

cesta v pohode, ani 5 minut sme nikde nestali, isli sme v stredu tam aj spat, asi preto.

co som bola pozitivne prekvapena bola cena, na ktoru sme sa za cele dva tyzdne dostali, spisovala som si kazdu polozku, kedze sme rozne meny pouzivali a ked som pripocitala aj benzin, poistne, dialnicne nalepky co sme este doma kupovali, proste uplne vsetky naklady, vyslo mi 1780 eur, co je za 14 dni skvela cena, na to, ze sme vsade mali krasne ubytovanie, vzdy apartman aby boli dve izby, klimatizaciu, terasu... a stravovali sme sa po restikach, takze ziadne varenie a mam pocit, ze sme si dopriali vsetko, co sme chceli, zmrzky, ladove trieste, suverniry, neobmedzovali sme sa nijako.

tak menim nazor na chorvatsko a ak by som tomu venovala viac casu a energie, ze by sme napr. hladali odlahlejsie miesta, aby sme sa vyhli davom a riesili to v predstihu a nasli napr. ubytko aj s bazenom, aby boli aj deti spokojne, mohla by to byt dokonala dovolenka :-)
Martina O.
začiatočník

Založený: Ut 08.Nov. 2005 10:39

Odoslaťod corky » St 09.Aug. 2017 20:04

Martina O., tak super, že vám to nakoniec vyšlo :-) A á cena je naozaj prijateľná za 2 týždne.
Ako vidím, pár vecí sa zmenilo, odkedy sme tam neboli (2 roky)... resp. boli v mimosezone, kedy su ceny asi predsa len nastavené inak.
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod Kirkuša » Št 10.Aug. 2017 5:42

Martina O. : dik za pekny popis, odkial clovek pochyti aj nejednu prakticku informaciu, dobre sa to cele cita.
a teda krasne vam to nakoniec vypalilo, najlepsie ked ma clovek najprv pochybnosti, to cele "pustit" presne ako pises ze si nemala ziadne ocakavania..a ako to vyslo!
takze hovoris ze vas to inspirovalo a dalsi rok opat Chorvatsko len s lepsou pripravou?!

cena vam vysla super, len kusok menej nas vyslo za 10 dni tento rok Grecko (co sme tiez radi nakolko Karpathos sa povazuje vseobecne napr. medzi grekmi samotnymi za drahsi spomedzi ostrovov, pre jeho odlahlost, teda aj palivo tak a pod.), tiez sme sa neobmedzovali nijako a jedli vyhradne taverny a spol. Ked si pisala o bufete-privese, hned sa mi vybavili karpathoske "Kantiny" zazili sme ich na viacerych miestach pri odlahlych plazach, kde nie su ine bufety, jedli sme v dvoch - pri Diakoftis a pri Michaliou Kipos. a mozme povedat ze chutovo boli uplne skvele, aj typci co v nich pracovali boli dobri kuchari a aj mili ludia na pokec. Zvlast detom sa to ratalo, to im utkvelo najviac co sa tyka jedla a doteraz spominaju. Ceny tam boli v pripade toho Grecka v tomto type stravovania menej nez v restikach a pritom skutocne chutne. Je to akoby koncept street food ktoryzto ako akasi lepsia alternativa fast foodu preraza a vyraza nezavisle v roznych podobach aj inde po Europe vratane Bratislavy.
Prílohy
ZK2017_025.jpg
Kantina na Karpathose
ZK2017_017.jpg
tato konkretna bola pri plazi pri letisku
ZK2017_018.jpg
a v druhu sme zazili pri Michaliou Kipos plazi
Kirkuša + 2svište: siedmak a štvrtáčka
Obrázok používateľa
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Založený: Ut 07.Aug. 2007 6:44

Odoslaťod Kirkuša » Št 10.Aug. 2017 5:45

Corky: juuuj, tak sa ale ma tvoj syn este Grecko ho caka, so starkymi ide, ci?
A kam konkretne ked sa mozem spytat (to vies, moja vysadenost na Grecko :-) ), kazdop. v dobrom zavidim, mate skvelych starkych ze takto beru deti, ak sa dobre pamatam aj minuly rok tusim vzali, vsak? No uzasni su, to ja by som mohla len snivat o takom...
(a to ucenie, no ved ani nasi to nebudu tahat do konca prazdnin, to som ani nedufala, no uz vcera bolo citit polavenie ked cely den po vonku, zrejme to nakoniec bola len velmi rychla inspiracia :lol: )
Obrázok používateľa
Kirkuša

expert

Odoslaťod Kirkuša » Št 10.Aug. 2017 5:53

Inak ked som uz zacala o Street food-e tak pre bratislavcanov, neviem ci poznate Polnu Kuchynu, ale vcera boli a este dnes budu pred Twin city v casoch medzi 11-14:30 s ich klasikou
Fish & chips /morská štuka v pivnom ceste, hranolky, pomarančová majonéza, hráškové pyré/
https://i.refresher.sk/public/samuel/co ... uchyna.jpg (foto z nejakeho blogu kde boli spomenuti)
a este budu mat aj
Trhané bravčové rebrá /rebrá marinované v galbi dresingu, tarhoňa, arašidy, koriander, mrkva, hliva, čili, nakladané sladko-kyslé cibuľky/
:D
Obrázok používateľa
Kirkuša

expert

Odoslaťod corky » Št 10.Aug. 2017 7:04

Kirkuša píše:Corky: juuuj, tak sa ale ma tvoj syn este Grecko ho caka, so starkymi ide, ci?
A kam konkretne ked sa mozem spytat (to vies, moja vysadenost na Grecko :-) ), kazdop. v dobrom zavidim, mate skvelych starkych ze takto beru deti, ak sa dobre pamatam aj minuly rok tusim vzali, vsak? No uzasni su, to ja by som mohla len snivat o takom...
(a to ucenie, no ved ani nasi to nebudu tahat do konca prazdnin, to som ani nedufala, no uz vcera bolo citit polavenie ked cely den po vonku, zrejme to nakoniec bola len velmi rychla inspiracia :lol: )

no hej, naši starkí si berú vždy vnúčatko na dovolenku, bez nich by sa nudili :lol:, asi by ani sami dvaja nešli... Niekoľko rokov brávali staršiu a teraz mladšieho (toť výhoda, že som jedináčik a iné vnúčatá nemajú)

idú sem http://www.satur.sk/hotel/grecko/kreta/ ... animator=1 na Krétu

Inak, či si dávala tie mobilné občerstvenia, v Albánsku takto fungujú zmrzlinárne a tiež všetky stánky, nie sú na jednom mieste, kedže prakticky neexistuje pobrežná promenáda, takže sa hýbu oni. Jedlo ale je normálne v reštauráciách.
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod Kirkuša » Št 10.Aug. 2017 9:06

Malia na Krete, tam to budu mat dobre rezorty su tam super, sice na ten "nas styl" daleke dochadzanie (povodne som sa pytala preto ze som chcela poradit nejake moznosti takych zaujimavych zasitych plazi, aj ked je mi jasne ze starki asi budu preferovat rezot ako taky), aspon vsak raz keby si chceli vyjst mimo neho, tak poznam co aj boli v Malii bez auta, chodi tam bus vychodnym smerom na Agios Nikolaos (40 min cesta) a kusok za nim je Istro, kde je krasna plaz. Istro beach - Voulisma beach. Poznam teda jednu maminu co tam bola sama s dietatom a dali to busom same a pochvalovali si, tak to len taky typ, ze keby nahodou...nechcem sa natiskat len dat do pozornosti typ
Volisma beach je pekna v tom ze je na nej krasny tyrkys:
http://www.allincrete.com/wp-content/up ... e.com_.jpg
https://www.rental-center-crete.com/blo ... ulisma.jpg
a na jej jednom boku je este taka bocna plaz kde sa sa tiez lahko zist z cesty a tam su zas taketo zaujimave kamene:chode
http://static1.simpsontravel.com/images ... ch_068.jpg
https://pellaagiosnikolaos.files.wordpr ... cn1591.jpg
Osobne nepoznam, neviem sa zarucit, ale uz viaceri ludia si pochvalovali.

A len 20 min busom zase na opacnu stranu na zapad maju zas CretAquarium v Heraklione.

A keby bola moznost fakultosu priamo z toho ich rezortu, tak palmova plaz Vai je sice casto plna ludi ale je to pojem, oplati sa vidiet/zazit, pekna exotika, co som pocula aj z tej oblasti Malie sa tam robia fakultose, to by som aj osobne brala, keby som tam bola.
Obrázok používateľa
Kirkuša

expert

Odoslaťod corky » Št 10.Aug. 2017 9:11

no pochybujem, že sa naši starkí niekam budu presúvať na vlastnú päsť. Ak niekam pôjdu, tak jedine na fakultatívny výlet, oni su dosť konzervatívni a tiež, už su vo vyššom veku...
inak, drahé to bolo ako šľak, idú na 11 dní a 2+1 ich to vyšlo skoro 3000 ... no až ma pot oblial
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod Kirkuša » Št 10.Aug. 2017 10:43

Cena fakt dost, ale tak to tam stoji take typy hotelov cez CK, je to pomerne "zodpovedajuca" cena na tu lokalitu...
Vsak jasne, to len tak nahodou, aj bez vychadzania si uziju, jaaaj, hned by som sla :yes:

...mmch vedeli ste ze dnes je Medzinarodny den lenivosti?
https://plus.sme.sk/c/20236915/lenosit- ... ezite.html
vramci moznosti sa budem snazit ho "oslavit" aspon ciastocne :whist:
Obrázok používateľa
Kirkuša

expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

Používame súbory cookie.