Znížená imunita dieťaťa

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Znížená imunita dieťaťa

Odoslaťod kaci923 »

Dobrý deň. Dlhodobo máme problém s imunitou našich 2 malých dcérok. Jedna má 2 (chodí do súkromných jasiel) a jedna 4 roky (chodí do škôlky). Pravidelne sú choré, kašlú, zelené soplíky, do škôlky chodia pár dní a 2 týždne sú doma. Našťastie väčšinou nemajú teploty, ale občas lekárka už musí predpísať antibiotiká. Ako tak čítam, vyzerá to na zníženú imunitu a ako tak čítam, tak mi to príde, ako keby znížená imunita u dnešných detí bola úplne bežnou praxou. Ako to vnímate vy? Dávate niečo užívať deťom (a aj sebe)? Alebo ich len otužujete (je to vôbec ok u malých detí)? Ďakujem za názory.
kaci923

Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Znížená imunita dieťaťa

Odoslaťod slniecko »

No, ono toto si asi do určitej miery musí preskákať každé dieťa.
Ak máš ale dojem, že je to horšie, ako u ostatných detí, najlepšie je návštíviť imunológa.
Mám dve deti so zníženou bunkovou imunitou (tiež to nemuseli po mne zdediť :? ), no a po všetkých možných druhoch preparátov nám osobne najviac pomáha raz do roka kúpeľný pobyt.
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Odoslaťod kaci923 »

Neviem posúdiť, či sú na tom vyslovene horšie ako iné deti, ale keď niektoré mesiace chodia 3 dni z mesiaca do škôlky a ostatok sú doma, tak ma ide poraziť. Staršia chodila do súkromnej škôlky, potom sme ju dali do štátnej, ale tam bola chorá prakticky nonstop, tak sme ju dali naspäť do súkromnej. Dlohodobo preventívne sa nám najlepšie osvedčili echinacea, kolostrum, ale keď sú choré, tak často nepotrebujú antibiotiká, stačí kalciový sirup, kaloba, cebion, sinupret.

Inak na byte sme mali dosť suchý vzduch a museli sme zvlhčovať, ak sme nezvhlčovali, bolo to horšie. Nedávno sme sa presťahovali do rodinného domu, kde je vlhkosť lepšia a už tak často choré nebývajú. Možno to vidím len moc čierne. Už mi pár ľudí povedalo, že sme na tom ešte ok, že sú ďaleko horšie veci...
Naposledy upravil kaci923 dňa , celkovo upravené 1 krát.
kaci923

Odoslaťod vrana80 »

V mojom okoli to tak ma vela rodin, ze deti z mesiaca su dva aj tri tyzdne doma...Ked sa nieco zacne v skolke sirit tak starsej dcere davam Draci sirup.
vrana80

Odoslaťod Kirkuša »

"niektoré mesiace chodia 3 dni z mesiaca do škôlky a ostatok sú doma, tak ma ide poraziť. Staršia chodila do súkromnej škôlky, potom sme ju dali do štátnej, ale tam bola chorá prakticky nonstop, tak sme ju dali naspäť do súkromnej."
takze v sukromnej bola zdrava 3 dni z mesiaca a v statnej 0 dni? :huh: Kazdop. musi byt na porazenie ked pri takom este musite platit skolne, snad aspon to odpustia, ci?
Ja co som vtedy ked to bolo u nas aktualne pocuvala prave skusenost okolitych mamiciek, ze tie co mali v sukromnych davali aj chore, minimlane bud predsacny nastup po chorobe alebo naopak na jej zaciatku tahali kym uplne zjavne nebolo decko kaput, prave preto ze im bolo luto penazi a zaroven zakaznik-pan, ucitelky si nedovolili neprevziat dieta, ktore je chore, ked predsa rodic plati.
V statnej su zase casto ucitelky viac deti viac stresuju a tak su chore z toho stresu, to si clovek nevyberie.

Ale chapem co chces povedat, uz tie 3 dni je moc. Jasne ze dieta v skolke testuje iminutu a prve roky je to od kaslika ku sopliku, nicmenej tie 3 dni su skutocne prilis. Zaroven vsak pises ze uz je to na dobrej ceste a uz sa to zlepsuje. Co je fajn a o to vlastne ide, aby si kazdy vychytal co funguje prave na to jeho dieta.
Na moje fungovali v tych casoch ked zacinali so skolkou - tiez boli casto chore, ale zdaleka nie ze vacsinu mesiaca a to boli v statnej - davala som kvalitny rybi tuk preventivne stale, potom sezonne pri prechodoch rocnych obdobi probiotika a Nutrolin B, nakolko silne sliznice a vystelka creva sa podielaju vyraznym podielom na imunite.
Osobne som proti otuzovaniu tak malych deti, zdielam "waldorfsky" nazor ze male deti maju byt naopak v teple, samozrejme nie preobliekavanie,ze sa potili, to nie, ale s vycvikom na chlad zacat az neskor. Vela sme chodili von, to chodime stale za kazdeho pocasia. Ale aj toto si kazdy musi zvazit podla seba.
Ziadne zazracne preparaty neexistuju, z vacsej casti si to dieta musi odzit a nie je to len zle, dieta rastie v chorobe a ked to nie je prilis, je to dobre na posilnenie imunity si tym naplno prejist.
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Odoslaťod kaci923 »

Ohľadom tej súkromnej škôlky - práveže naopak. V štátnej boli aj choré deti a učiteľky to ešte podporovali, že veď "má len sople a kašle, keď nemá teplotu, môže prísť". V súkromnej je to ok, nosia tam len zdravé deti a naše baby sú teraz častejšie v škôlke ako doma, čo ma teší. Inak ak nechodia, nezarátava sa im len za jedlo, školné sa platí stále (čo už). Ale viem, že názory na toto sa líšia od konkrétnej škôlky a učiteľky.

ďakujem za vaše postrehy
kaci923

Odoslaťod gabona1 »

Ahoj, ja som tiež riešila zníženú imunitu môjho syna. Dostal totiž na plavárni molusky a riešili sme to skoro pol roka, našťastie sme to zvládli a máme pokoj. Na imunitu som mu v dr.max kúpila Imunoglukan - veľký sirup, ešte aj lactobacily.. mám pocit, že fakt pomohlo, lebo už dlhho nebol ani chorý. Treba si nechať v lekárni poradiť.
gabona1
začiatočník

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.