Letná dovolenka Hory+More

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Letná dovolenka Hory+More

Odoslaťod suny »

ahojte, prosim, vedeli by ste mi dat tip na zaujimave miesto na letnu dovolenku v horach, ktore su vzdialene max. do 100 km k moru? hladame nieco mozno menej tradicne. velmi sa nam pacili rakuske alpy a chceli sme sa tam vratit, ale usudili sme, ze je skoda ist znova na to iste miesto a nevidiet opat nieco nove.
suny
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Letná dovolenka Hory+More

Odoslaťod františka »

kedysi dávno, ešte bez detí, som bola v Pyrenejách (my sme boli v Národnom parku cca medzi Lourdes- Francuzsko a Jaca- Španielsko, ale ony boli pekné v celej šírke), nádherné hory, veľmi priateľské a more bolo tiež vcelku blízko- my sme šli potom na západ, smer Biarritz ... na naše pomery je to riadne netradičné, lebo je to dosť daleko od Sk, ale určite to stojí za tú cestu
františka

Nehovor Bohu o tom, aký veľký je tvoj problém. Hovor svojmu problému o tom, aký veľký je tvoj Boh.

expert

Odoslaťod para »

Taliansko - hory, krasne vinice,more
para

spomienky na detstvo

expert

Odoslaťod Kirkuša »

Korzika :yu
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Odoslaťod corky »

Chorvátso - konkrétne okolie Zadar - Šibenik- Vodice, je to pod NP Slapova Krka, alebo sa daju pozrieť aj Plitvické jazerá

da sa aj južnejšie, ale to radšej mimosezonne na turistiku, lebo v lete to je o dušu, loziť v tom horku po kopcoch prakticky bez vegetácie.

My kombinujeme turistiku na SK + týžden more a máme dovolenky dve :D

Keby sme mali väčší rozpočet, tak asi tie Pyreneje a potom zbehnúť do Španielska :adore: alebo ostrov Madeira
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod suny »

cau kocky, dakujem vam za tipy. myslim, ze som nasla to spravne miesto. ostrov moorea, len jednu chybu to ma - je to vysoko nad nase financne moznosti, brutal palky. ale miesto prekrasne, nadvodne slamene domceky, biely piesok a plazi, total priezracna voda a v horach vodopady a vysoke skalne previsy. ach, no mozem snivat.
suny
začiatočník

Odoslaťod františka »

fíha, vygooglila som si Mooreu a fakt pekné... len mi napadlo, že sa to celkom podobá na Sardíniu, aj tam sú také krásne pláže s priezračnou vodou... tam sme boli raz v máji, hory fakt pekné (aj také cca dvojtísícovky) len more kapanek studené ... zas ked tam pojdeš v lete, v tych horach bude asi moc teplo...
františka

Nehovor Bohu o tom, aký veľký je tvoj problém. Hovor svojmu problému o tom, aký veľký je tvoj Boh.

expert

Odoslaťod para »

Ze chces exotiku si mala hned napisat, nieco ako AT Alpy teda Moorea nieje:-)
para

spomienky na detstvo

expert

Odoslaťod -dana- »

Ten ostrovcek Moorea ma najvyssi vrch 1200m, neviem, ci sa to da nazvat horami.

Ked tak rozmyslam vseobecne: ak ma byt more dost teple na kupanie (hoci nepises, ze je to podmienka), potom je teplota vzduchu tiez dost vysoka a na nejaku turu pod 2000m moze byt horuco - iba ak ju stihnes skoro rano.

Ja som napriklad - hoci uz pred 15 rokmi - bola na ostrove Réunion, to je dobra kombinacia: teple more, vysoke hory (vyse 3000m), rozne vodopady, krasne udolia, teple pramene, cinna sopka,.... a je dokonca v EU :) .
Alebo blizsie Tenerifa, La Palma

Ak nemusi byt more na kupanie, tak pekne tury sa daju robit aj na Islande alebo v Norsku :)
-dana-
začiatočník

Odoslaťod Kirkuša »

Nakoniec to vyzera ze aj nase tohtorocne leto bude kombinaciou hor a mora, teda Slovinske Julske Alpy a potom presun na Dugi Otok do Chorvatska. Ked mate niekto namety k jednemu ci druhemu, nejake typy, budem rada...davame prave dohromady plan co ako kedy pozriet...
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

Používaním stránok rodinka.sk súhlasíte s používaním cookies, vďaka ktorým je možné individuálne nastavenie stránok, ako aj pre používanie na analytické a štatistické účely. Viac informácií...