Krátky cyklus - ako ho riešiť bez hormónov?

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Krátky cyklus - ako ho riešiť bez hormónov?

Odoslaťod mimulik »

Ahoj :D

Idem si po radu :D
Mám skoro 8 mesiacov po druhom pôrode. Presne po pol roku od pôrodu sa mi vrátila menštruácia :evil: ale už ju mám tretí krát, cykly 20 dňové, čo mi ide riadne na nervy. Inak mi trvá cca.5 dní, intenzita OK, žiadne bolesti, sem-tam slabý kŕč. Vždy som mala cyklus kratší 22-24 dní, ak mi vyšiel na 26 dní, tak som oslavovala :mrgreen: Pred druhým tehotenstvom som tiež mala 19-20 dňové cykly, chcela som otehotnieť, tak som bola na prehliadke a lekár hovoril, že sa neuvoľňuje vajíčko, či čo, dostala som niečo jednorazovo a vraj urobí hormonálny profil, lebo že takto neotehotniem. Lenže potom som riešila iné veci a skúsila som užívať materskú kašičku a po druhom cykle som ostala tehotná, takže som krátky cyklus už nepotrebovala riešiť.

Tehotná už byť ale nechcem, aspoň zatiaľ rozhodne nie, hormónami to riešiť nechcem, aj čo som prešla diskusie a rady gynekológov, tak väčšinou sa to rieši hormónmi, kdesi som ešte čítala, že treba ísť na čistenie :scared:

Máte nejaké rady, ako by sa to dalo riešiť? Nejaké vitamíny či skúsiť piť alchemilku alebo inú bylinu alebo je ešte niečo? Chcem skúsiť niečo prírodné, bez hormónov, lebo inak sa cítim v pohode, nestrácam veľa krvi, netrpím a je mi jasné, že lekár mi bude pchať tabletky. Už po kontrole v šestonedelí mi ich podsúval. Ak sa to neupraví, asi nabehnem lekárovi.

Ďakujem
mimulik

Nemožné je len to, čo nikdy neskúsiš.

expert

Mood: Tired

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Krátky cyklus - ako ho riešiť bez hormónov?

Odoslaťod nea »

Mimulik, ale pises ze mas kratke cykly aj normalne.
Niektorym zenam na zharmonizovanie velmi pomaha Gynex, ale co sledujem, ucinok je vzdy tak 3 mesiace, potom musia kuru opakovat.
nea

Life is a music, God is the DJ, world is the dancefloor

expert

Mood: Cool

Odoslaťod mimulik »

nea píše:Mimulik, ale pises ze mas kratke cykly aj normalne.
Niektorym zenam na zharmonizovanie velmi pomaha Gynex, ale co sledujem, ucinok je vzdy tak 3 mesiace, potom musia kuru opakovat.

Hej, ale sa mi to akosi skracuje. Rada by som sa "vrátila" aspoň k tým 24 dňovým, lebo toto je tááááááák otravné. Kedysi som začínala pri 26 dňových cykloch, potom sa to ustálilo na tých 22-24, ak je dlhší tak jasám, ale pred posledným tehotenstvom a teda teraz opäť 19-20 dňový cyklus... niekde som čítala aj o Ascorutine, ale teda to nebude na nejaké dlhodobé užívanie....
mimulik

Nemožné je len to, čo nikdy neskúsiš.

expert

Mood: Tired

Odoslaťod lula »

mimulik, aj ja to mam tak po druhom porode. mala som cyklus 28 dnovy, teraz mam cca 24 - 26 dnovy, ale to uz maly bude mat skoro 5 rokov. zo zaciatku som mala aj po 14 - 16 dnoch a trvalo to aj 2 tyzdne. ked uz sa to dlho neupravovalo, bola som aj u lekara. mimo hormonov pre mna ziadnu radu nemal. no nepomohli ani hormony. a to som ich brala tusim az 9 mesiacov. moze trvat vraj aj 2 roky, kym sa cyklus po porode upravi.
ascorutin sa mi zda, ze mozes uzivat dlhodobo. ja som si dala len raz (nedavno mi cyklus zas zblbol a zacal po 14 dnoch, resp. skor to suviselo s ovulaciou) a prestalo to po cca 2 dnoch, predtym mi to uz plynulo prechadzalo do menzesu.

trochu sa mi predlzil cyklus, ked som zacala behavat. najskor som si hovorila, ze to nesuvisi, ale zda sa, ze ano. a snazim sa pravidelne pit caj gynastan.
lula
expert

Odoslaťod monica »

Mimulik, ja som mala pred tehotenstvami cca 30 dni, po dvoch retazovych porodoch a styroch rokoch bez menzesu mi nabehol kratsi cyklus, proste uplne iny typ - predtym skor bolesti v podbrusku a po porodoch zas castejsie bolesti hlavy a cyklus cca 24-26 dni. Viac menej som sa s tym zmierila, aj 5 rokov po porode to zostavalo rovnake. Teraz po 3. porode mi po 10tich mesiacoch prisiel cyklus a zatial to vyzera na interval 31 dni, dufam, ze to tak zostane :) Takze v tomto mi to tretie tehotenstvo prospelo :)
monica
pokročilý

Odoslaťod Kalea »

monica píše:Mimulik, ja som mala pred tehotenstvami cca 30 dni, po dvoch retazovych porodoch a styroch rokoch bez menzesu mi nabehol kratsi cyklus, proste uplne iny typ - predtym skor bolesti v podbrusku a po porodoch zas castejsie bolesti hlavy a cyklus cca 24-26 dni. Viac menej som sa s tym zmierila, aj 5 rokov po porode to zostavalo rovnake. Teraz po 3. porode mi po 10tich mesiacoch prisiel cyklus a zatial to vyzera na interval 31 dni, dufam, ze to tak zostane :) Takze v tomto mi to tretie tehotenstvo prospelo :)

Čiže riešením je tretie tehotenstvo :wink: .

Skúsila by som ten Gynex, Mimulik. Plus k tomu rôzne bylinkové ženské čaje.
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Odoslaťod alexandrinka »

Homeopatikum LUTEINUM CH 5 - 1 x denne 3 guličky 16 - 25 deň cyklu 3 až 6 mesiacov. Skús mne to poradila lekárka a že ak nezaberie skúsime niečo iné. Mne to moc nezabralo, ale možno trošku áno z 21 dní na 24. A už doktorka nerobí, tak " iné" som už nestihla vyskúšať. Držím palce možno tebe zaberie.
alexandrinka

začiatočník

Odoslaťod monica »

Kalea, ale tehotenstvo je fakt riesenim vela problemov - male prsia, vypadavanie vlasov, ochlpenie - to casto poriesi k spokojnosti tehotenstvo :) Ale teraz vazne, podla mna ten cyklus sa vyraznejsie ovplyvnit neda (samozrejme okrem nejakych hormonalnych pripravkov). Verim, ze je to neprijemne kazdych 20 dni, mne sa uz tych 24 zdalo strasne casto.
monica
pokročilý

Odoslaťod Ovka »

Neviem ci to plati vseobecne, ale moja osobna skusenost je taka, ze dlzka cyklu suvisi s hmotnostou.
V mladosti a ked som bola stihlejsia, boli cykly dlhsie (30-33 dni) , po prvom porode som pribrala asi 10-15 kg, cykly sa skratili na cca. 28-29 dni a ked som schudla, znova sa vratili k povodnej dlzke. Po druhom porode to iste, tiez som pribrala a tiez sa mi cyklus troska skratil.
A co mam kolegynu, ta za pol roka dost prudko schudla a tiez vravi, ze sa jej predlzil cyklus. Pokial si nejak vyraznejsie pribrala, myslim tym 10 kg a viac, nie ze mas o kole dve navyse, tak by to mohlo suvisiet aj s tym.

Inak ja som mala po druhom porode iny problem, kojila som skoro tri roky, asi po roku som dostala prvu menstruaciu a mala som vseliake cykly 40-60 dni, velmi silne krvacanie. Pytala som sa na to gynekologicky, povedala mi, ze po porode a hlavne pocas kojenia to nejaku dobu trva, kym sa tie cykly upravia do normalu. Odporucila mi pit caj z alchemilky a ze ked sa to neda po nejakom case do normalu, tak potom hormony. Nastastie sa to upravilo a nepotrebovala som tie hormony.
Ovka
expert

Mood: Happy

Odoslaťod Kalea »

Ovka - keď sa nad tým zamyslím, čo píšeš s tou hmotnosťou, tak aj u mňa to vlastne platí, že čím nižšia váha, tým dlhšie cykly. Ale zase si nemyslím, že by to platilo úplne všeobecne, určite nám to tu mnohé žienky vyvrátia.
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.