Ako by ste to riesili?

Partnerské vzťahy. Príchodom a výchovou detí sú posilňované alebo nabúravané. Deti túžobne očakávame alebo prijímame už neplánované...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Ako by ste to riesili?

Odoslaťod slniecko »

Pises, ze je to dobry muz, ktory doma pomaha, deti ma rad, vycleni si aj na ne cas, len ho to nebavi a nejako to s nimi nevie...ber to tak, ze nie kazdy je na vsetko...skus presvedcit niektoreho z vasich otcov, nech sa skusia vnucencom venovt tymto sposobom, aby mali aj take chlapskejsie aktivity, pripadne ich poslite obcas na vikend k starym rodicom (ak sa to da, samozrejme) a skuste si urobit nejaky zaujimavy vikend vy dvaja...ale skus ist na to tak, ze co by vas oboch bavilo, nie podla predstavy, co by mala spravna malomestska rodinka na vikend vykonat.
Inak, obcas taky vikend motkavo-lenivy mam tiez rada (asi nie uplne kazdy, ale obcas je to balzam na dusu).
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Mimka1 »

ja by som odporučila nejaku rodinnu vikednovu dovolenku napr. v tatrach alebo niekde v hoteli v prirode...tam by možno šiel s deťmi na prechazdku alebo do aquaparku.
Mimka1

a ideme na vec...

expert

Mood: Happy

Odoslaťod danirose »

..aprilka, ja asi neporadim, ale tiez by ma to velmi trapilo, autista neviem, ma empatiu s druhymi ludmi? ...kluc je mozno v jeho detstve, mozno jeho otec sa spraval tak isto k nemu ako malemu chlapcovi, tak iba automaticky kopiruje jeho spravanie... :?:
danirose
expert

Odoslaťod orsa »

Aprilka,
neviem, ci ti to nejak pomoze, ale nie si sama...
Dlho som sa tymto istym problemom umarala aj ja - muz, inak velmi starostlivy, milujuci manzel, jednoducho nevie, co s detmi. Ma svoj konicek, rovnako, ako pises ty, pre deti nezaujimavy (hra golf), a dokaze tam travit hodiny. Potom som sa zdoverila kamoske, a ta dostala zachvat takeho smutneho smiechu - mala doma to iste v bledomodrom...
Tak sme dali hlavy dokopy a spravili rozhodnutie - prihlasili sme spolu nase deti aj nas na kurz "zelenej karty". My o nasich muzov stojime, nechceme o nich prist, tak sme sa rozhodli "pricuchnut" k ich konicku. Neviem, co za sport robi tvoj muz, ale skus ho spoznat a zistit, co na nom tvojho muza bavi. Ak je to len trocha mozne, najdi si v tej komunite kamosku pre seba aj svoje deti, mozno zistis, ze to bavi aj teba a decka...
Su take exemplare muzov, ako mame my doma. Su to inteligentni jedinci, ale zial, chyba im nejake "socialne nadanie". A potom posobia - ako pises ty - ako autisti. Ale ak nas maju radi (a my ich tiez), ide skor o to, ako im pomoct, nez o to, ako ich zmenit...
orsa
začiatočník

Odoslaťod danirose »

..a maju chlapci aj nejakych kamaratovsusedov, ktori by ich chodili navstevovat cez vikend?
...dcera tu ma cez tyzden aspon tri susedovie deti, plus kamosky zo skoly takmer kazdy vikend a viem, ze definitivne uprednostnuje hranie sa s nimi ako s nami rodicmi ....
danirose
expert

Odoslaťod finesse »

Aprilka, nieco podobne ako orsa som tiez chcela napisat. Ci by ste s detmi nemohli chodit na nejaku aktivitu, ktora by bola prijatelna pre tvojho muza, ale obsmietali by ste sa okolo aj s detmi. Napriklad aj na ryby sa da ist tak, ze muz chyta ryby ( cita knihu), deti behaju okolo (hraju nejaku hru....) a manzelka chysta piknikove jedlo. Su spolu, aj ked je kazdy sam :uh:
Musi to byt zrejme nieco, kde sa da lenosit, ale byt pritomny. :4:
Ach, preco vsetko musia drzat pokope len zeny... :?: :idea:
finesse

jediny kto ta dokaze vzdy podrzat je tvoja podprsenka

expert

Mood: Sad

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Partneri

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.