pre rozvedené a "polorozvedené", príp. atyp. manželstvá

Partnerské vzťahy. Príchodom a výchovou detí sú posilňované alebo nabúravané. Deti túžobne očakávame alebo prijímame už neplánované...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: pre rozvedené a "polorozvedené", príp. atyp. manželstvá

Odoslaťod DuPre »

pravdu povediac neviem si predstavit z dlhodobeho hladiska (horizont niekolkych rokov), byvat spolu v jednom byte (keby aspon v dome, kde sa da spravit nejaka samostatna cast) v takejto situacii... kratkodobo ako docasne riesenie ok, ale dlhodobo.... je tam kopec situacii ktore sa mozu skomplikovat, napr. dlhsia pn ci nezamestnanost jedneho z exparu (bude sa vela poflakovat doma), alebo si jeden z vas najde noveho partnera a co potom? Tiez dieta dospie, odide na studia, intrak, byvat samo a zostanete tam dvaja cudzi ludia...
DuPre

Optimista je len nedostatocne informovany pesimista

expert
 
Príspevky: 4185

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: pre rozvedené a "polorozvedené", príp. atyp. manželstvá

Odoslaťod kravka »

Tetkabetka, ak by bola splnená podmienka, ktorú tu vyššie uvádzajú dievčatá, t.j. že by ste uzavreli dohodu a aj ju dodržiavali, že žiadny z vás si do spoločného bytu nebude vodiť svoje známosti, tak v tom nevidím problém - ja by som bola za, dieťa má oboch rodičov po ruke, v prípade choroby nie si na dieťa sama, ak ste zostali kamaráti, tak prečo nie.. Horšie by bolo, keby ťa jeho prítomnosť nejak zraňovala, napr. keby si ho stále ľúbila ale on teba už nie, resp. keby si k nemu cítila nenávisť a už len jeho prítomnosť v byte by ti zvyšovala tlak.
Ale ak to po emotívnej stránke máte v sebe vysporiadané, tak prečo nie.
A nezamýšľala by som sa nad tým, čo bude, až vyrastie dieťa - dovtedy sa situácia môže stokrát zmeniť, jeden z nich sa môže odsťahovať k novému partnerovi alebo sa môže stať aj to, že si k sebe ešte nájdu cestu, ktovie.
A k rozvodu - ja by som sa rozviedla, úplne chápem tvoje pocity a túžbu po slobode aj na papieri.
kravka

Človek, ktorý načúva rozumu, je stratený: rozum zotročuje všetkých tých, ktorých myseľ nie je dosť silná, aby mu vládla. G. B. Shaw

expert
 
Príspevky: 15228

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: pre rozvedené a "polorozvedené", príp. atyp. manželstvá

Odoslaťod LIBERTAS »

och jaj...ten tvoj román na pokračovanie... :oi
LIBERTAS

Happiness is not a state to arrive at, but a manner of traveling. ~Margaret Lee Runbeck

expert
 
Príspevky: 21677
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: pre rozvedené a "polorozvedené", príp. atyp. manželstvá

Odoslaťod malaeva »

myslím, že keď o tom píšeš, tak Ťa to celé niekde v hĺbke duše trápi, celý ten stav...aj keď budete žiť spolu a možno znova nájdete cestu k sebe, byť nezávislá od niekoho aj formálne je oslobodzujúce...rozvedená a slobodná, bez výčitiek
malaeva
 
Príspevky: 15

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0


vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Partneri

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.