Máte niekto podomietkovu sprchovu bateriu?

Materiál, remeselníci, firmy, ekologicky, ekonomicky, alebo ako?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Máte niekto podomietkovu sprchovu bateriu?

Odoslaťod hannah »

Ahojte,
mam taky problem s podomietkovou bateriou. Teda som z toho jelen inymi slovami. Mali sme mat sprchu tahanu nad kachlickami, tak som to nestudovala.
Ale vcul muz prisiel s tym, ze mu vodar dal teleso na podomietkovu bateriu a teda ze bude taka.
A teraz zistujem, co k tomu treba dokupit. Chcela by som hornu hlavicu na hlavovu sprchu a rucnu sprchu.
To potrebujem co?
Podomietkovu bateriu obycajnu, alebo taku "na vanu" aby som to vedela prepnut na tu hornu sprchu?
A rucna sprcha asi nestaci len taka s hadicou, to chce asi nejaku, co ma koniec, ktorym sa to uchyti do steny?

A ak mate, ako ste s tym spokojne?
Este som riesila, ci termostaticku ci nie. Ja sa totiz dost rada obaram, hlavne v zime :fl: . Je tych 38 dostatocne obaracich? :-?? lebo by ma porazilo, keby mi malo byt zima len kvoli supertermostatickej baterii;-)
hannah
pokročilý
 
Príspevky: 613

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Máte niekto podomietkovu sprchovu bateriu?

Odoslaťod slniecko »

Potrebujes prepinaciu bateriu, ak chces mat dva vystupy. Hadicu potrebujes sprchovu, aby mala taky ten uchyt na stenu, teda ak ju chces davat dole. Inak to som nepochopila, ty chces mat dve hadice :???: ?

Spokojni sme. Aj s termostatickou bateriou - mozes si pustit vodu, aku chces, len na to musis stlacit taky cudlik, ktory tvori zarazku pri 38 stupnoch...inymi slovami nemozes si horucesiu vodu pustit omylom (toto som chcela kvoli detom), ale mozes si ju pustit chcene.
slniecko

Luck is probability taken personally

expert
 
Príspevky: 23565
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Máte niekto podomietkovu sprchovu bateriu?

Odoslaťod hannah »

Ahoj Slniecko,

dik, tak to si ma ukludnila s tou teplou vodou, uz viem, ze mozem ist do toho.
No dve hadice som myslela ako jednu, ktora ide pod omietkou do hlavicovej sprchy - cize taky nejaky maly kvazi rain (rainy su drahe, ale tie horne sprchy som nasla od 30E) a jednu rucnu sprchu malu. Preto mi to vycchadzalo na dve hadice a na prepinanie. Ale prepinanie som videla len na bateriach, ktore sa nazyvaju vanove. Ale defacto to bude asi pouzitelne aj v tomto pripade.
Este teda musim zistit, ci existuje podomietkova bateria termostaticka.
ha existuje, ale teda nem moc lacna.
Muz mi to skomplikoval, lebo som mala vybrate take cosi ako pripajam, tym podomietnutim sa cele musi rozmysliet nanovo.

Som z toho hooodne zmatena;-)
Prílohy
grohe-esence-podomietkova-bateria-prepinacia.gif
a na taketo to asi musim zemnit, lebo podomietkove teleso je grohe...
(15.89 KiB) Stiahnutá 3301 krát
grohe-esentials.jpg
Takto som to povodne chcela
(9.19 KiB) Stiahnutá 3298 krát
hannah
pokročilý
 
Príspevky: 613

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Máte niekto podomietkovu sprchovu bateriu?

Odoslaťod slniecko »

Jeej, Grohe, aj my mame sprchovu hlavicu Grohe - ale dost skoro sa otlkla. No, my mame nieco podobne ako mas na obrazku v sprche od jiky, prepiname medzi sprchovou hadicou (mam ju len na drziaku na stene) a masaznymi tryskami, termostaticku mam na vani - tusim Alpi.
slniecko

Luck is probability taken personally

expert
 
Príspevky: 23565
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Máte niekto podomietkovu sprchovu bateriu?

Odoslaťod hannah »

Grohe - mna tiez dost prekvapilo, ze to je taky plastacik cele (za tie prachy som cakala, neviem, nieco odolnejsie, bola som to obzerat v prespore), preto tu malu sprchu chcem len taku tenku, ziadne obrovske kolecko.
Otlka sa to v akom zmysle, poskrabane alebo vylamane?

A masazne trisky vyuuzivate? ludia vravia, ez casto nie.
Ja som zazila rain raz v jednom hoteli a odvtedy mam maly sukromny snobsky sen :adore: . Predstava ako pridem z roboty a necham stiect vsetok stress prec.
hannah
pokročilý
 
Príspevky: 613

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Máte niekto podomietkovu sprchovu bateriu?

Odoslaťod slniecko »

no, casto nie :lol: , ale obcas ano.
oskriabalo sa to a uz z toho na kusku aj zlieza farba
slniecko

Luck is probability taken personally

expert
 
Príspevky: 23565
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Máte niekto podomietkovu sprchovu bateriu?

Odoslaťod para »

my mame vsetky podomietkove, slak ma triafal pri tych cenach, ale dosla som do baraku a tam nejake cuda uz namontovane-jasnacka grohe,takze uz aj vsetky baterie museli byt grohe.
ale inak som spokojna, aj ked ja "dazd" nepustam denne,kedze nechcem mat mokre vlasy a aj tak sa musim vzdy sprsit rucnou lebo ja sa ako chlapi osprchovat len hornou sprchou nedokazem. Takze pre mna je to dizanjnova vychytavka za velke prachy, sama by som si nevybrala podomietkove baterie. Termostaticke ano, za to som bola ochotna priplatit.
A ozaj pri vybere som bola za blbu v obchode - ale zasa predavac je tam odtoho aby mi poradil.
para

spomienky na detstvo

expert
 
Príspevky: 13470

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Máte niekto podomietkovu sprchovu bateriu?

Odoslaťod slniecko »

No to sa podla mna ziadna zena...
slniecko

Luck is probability taken personally

expert
 
Príspevky: 23565
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Máte niekto podomietkovu sprchovu bateriu?

Odoslaťod hannah »

para píše:A ozaj pri vybere som bola za blbu v obchode - ale zasa predavac je tam odtoho aby mi poradil.

:rol8: uz zo seba robim blba pri soferovani, to zvladnem;-))) inak mam pocit, ze som mohla VS na to studovat.
a mate teda podomietkovu bateriu kvazi vanovu s prepinanim teda?
dnes som bola mrknut stavbu, nie je to grohe, ale hansgrohe, aspon ze viem, by som este blbo vybrala... ;-) chlap moj uzasny, 100 veci riesi, take detaily nevnima
hannah
pokročilý
 
Príspevky: 613

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Staviame

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.