Školáci 2011/2012

Veci čo sa "musia". Ako pri tom máme stáť my, a čo nechať na školáka samého. Voľný čas, aktivity. Ne/preháňame, alebo zanedbávame?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Školáci 2011/2012

Odoslaťod Mimka1 »

Ja sa tiež velmi tešim na to že rano a poobede bude jednoduchší presun kedže obaja budu na jednom mieste :yes:
Mimka1

a ideme na vec...

expert
 
Príspevky: 4566
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Školáci 2011/2012

Odoslaťod mravcek »

MAREC malicka mala pred tromi dnami pat mesiacov.

DZUSA - vam este neprislo rozhodnutie? Lebo mi ho mame uz par tyzdnov doma. Myslim, ze kazda skola zohladnuje aj fakt, ze tam uz chodi starsi surodenec. Tak snad ho zoberu, drzim palce.
mravcek

pokročilý
 
Príspevky: 793
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Školáci 2011/2012

Odoslaťod simax »

Pod vplyvom tejto diskusie som sa rozhodla, ze uz nebudem pred pravdou zatvarat oci :no: Preto sme dnes boli s dcerou pozriet skolske tasky. Dievcata, moje esteticke citenie utrpelo znacne rany. Posledny uder mi zasadil vytvor neznameho vyrobcu- cukrikovoruzova taska s potlacou striebornych princezien /vsetky samozrejme s vyrazom nevinnej snehulienky/. Ceresnickou bol pas plastovych "peral", ktory sa vinul prednou castou a bolo ho mozne odopnut a....zrejme zavesit na krk. Strasne!!! Vidiac nadsenie v dcerinych ociach, ma oblial studeny pot. Toto bude dlhy boj.

Prosim vas, to su nejake zasady, ktore platia pre vyber tasky pre prvacku? Niektore tasky boli skor take sportove batohy /topgal/, ine zase skor ako aktovky, boli viac prepracovane, co sa tyka polstrovania a pod. Popruhy boli u niektorych nastavitelne len v dolbnej casti. Niektore tasky mali nastavenia aj v hornej casti- popruh sa dal lepsie prisposobit, sa mi zdalo. Normalne som z toho nestastna :lol:
simax
pokročilý
 
Príspevky: 917

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Školáci 2011/2012

Odoslaťod mravcek »

simax píše:Pod vplyvom tejto diskusie som sa rozhodla, ze uz nebudem pred pravdou zatvarat oci :no: Preto sme dnes boli s dcerou pozriet skolske tasky. Dievcata, moje esteticke citenie utrpelo znacne rany. Posledny uder mi zasadil vytvor neznameho vyrobcu- cukrikovoruzova taska s potlacou striebornych princezien /vsetky samozrejme s vyrazom nevinnej snehulienky/. Ceresnickou bol pas plastovych "peral", ktory sa vinul prednou castou a bolo ho mozne odopnut a....zrejme zavesit na krk. Strasne!!! Vidiac nadsenie v dcerinych ociach, ma oblial studeny pot. Toto bude dlhy boj.

Prosim vas, to su nejake zasady, ktore platia pre vyber tasky pre prvacku? Niektore tasky boli skor take sportove batohy /topgal/, ine zase skor ako aktovky, boli viac prepracovane, co sa tyka polstrovania a pod. Popruhy boli u niektorych nastavitelne len v dolbnej casti. Niektore tasky mali nastavenia aj v hornej casti- popruh sa dal lepsie prisposobit, sa mi zdalo. Normalne som z toho nestastna :lol:


Tak u mna ide esteticke citenie od kedy mam deti, pekne nabok :lol: lebo ja nechavam vyber farieb a nametov na detoch. Len ked je to uz skutocne moc "ujete", tak sa ich snazim velmi nenapadne nasmerovat inym smerom :lol: Ale oni sami maju nastastie celkom cit pre to co je uz nevkusne. Ale inak mne osobne nevadia princezne, jednorozce, draky a ani superhrdinovia. :whist: Ved su to deti a toto je ich svet. Vyrastu z toho. Starsia uz sama od seba upusta od rozpravkovych postaviciek snad okrem Kittinky, a zacinaju sa jej pacit aj veci bez obrazkov :)b Ale este som zabudla ze ona preferuje aj zvieratka. Hlavne maciatka a kone.
Simax, moja dcerka ma taku aktovkovu skolsku tasku. Je tak ako pises taka viac polstrovana a pevnejsia. Nevyhoda je, ze je velka a nevojde do pracky. Musim ju cistit kefou vo vani. Podla mna je upne neznicitelna. Niekde vyssie som dala aj link na nu.
Naposledy upravil mravcek dňa , celkovo upravené 1 krát.
mravcek

pokročilý
 
Príspevky: 793
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Školáci 2011/2012

Odoslaťod simax »

Dakujem dievcata. Este tento tyzden popozerame a vyskusame. Nejako nemam odvahu len tak kupit z netu nez toho, aby som ju videla. Dcera si jednu tasku skusala, pacila sa nam, bola aj vyborne sita. Akurat bola nejaka vysoka, v podstate skoro do pol hlavy. Dcera mala oblecenu bundu s kapucnou a bol to problem.
simax
pokročilý
 
Príspevky: 917

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Školáci 2011/2012

Odoslaťod RomanaX »

Zuzi,
hej, davam tu k nam do skoly, co je cez cestu.
A Ty?? Do Petrzky?
RomanaX

expert
 
Príspevky: 1741

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Školáci 2011/2012

Odoslaťod katinka »

ahojte, tak sa aj ja pridavam. nas matusko sa do skoly tesi, ale velmi ju este neriesi. tasku este tiez nemame, lebo sa snazim najst taku, ktora by sa nam pacila obom a problem je, ze on je velmi chuducky a nie velmi vysoky, ma len 116 cm, a vsetky tasky su obrovske. zaroven co sa motivu tyka, vacsina chalanskych tasiek sa orientuje na bojovnikov, auta a prisery a ani jedna z tychto veci ho nezaujima. on je taka jemna dusa a zaujima sa najviac o zvierata a zoologiu, lenze s takou tematikou som sa este nestretla. nasla som tasku s tigrom, ale je dievcenska. s ladovym medvedom, ktory samozrejme musi byt tiez hrozivo vyzerajuci, je zase velmi tazka. ma vyse 1,2 kg a ked som mu na chrbat dala 1 kg prazdnu tasku na skusku, pistal, ze je tazka. tak som zvedava, ci na nieco natrafime. ak mate v ba tip na kamennu predajnu, kde sa daju tasky skusit a maju ich viac ako dve, prosim napiste.

tu su moje tipy, ale ani jeden nie je to prave. neviem, ci tie batohy su vhodne na ich chrbatiky

http://www.topgal.cz/batohy/skolni/chi-165/?d---navy

http://www.skolske-tasky.sk/detail/494- ... batoh-Dog/

http://www.skolske-tasky.sk/detail/494- ... HI-149-D1/

http://www.skolske-tasky.sk/detail/494- ... CT-Tiger-/

http://www.bagmaster.cz/batoh/aktovka-baggy-st-2016

myslite, ze aktovka so zabou sa trebars tretiakovi bude zdat detinska?
katinka
expert
 
Príspevky: 2216

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Školáci

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron