PREMENOVANIE TÉMY: PAĽBA sa mení na OČKOVANIA

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: PREMENOVANIE TÉMY: PAĽBA sa mení na OČKOVANIA

Odoslaťod Nojaadka »

Baby, pán Dr. Mráz používa od môjho upozornenia (resp. žiadosti o výklad novej vyhlášky) tento link ako odpoveď mamičkám. 8) Už teraz je múdry... :evil:

Inak, teraz som tam našla dotaz jednej mamičky. Skopírujem to sem. Ale myslím, že to celkom dobre ilustruje "nevyhnutnosť" očkovania a preočkovávania... :? :x

Dobry den,
velmi rada by som sa opytala na zrusenie ockovania v 3rokoch. Mam syna, ktory bude mat 3roky 7.2. 2009 a mali sme ist na preockovanie. Vcera ma vsak nasa pani doktorka informovala,ze toto ockovanie bolo zrusene a ze bude preockovany az v 6rokoch.
Moja otazka teda znie...nebude mat nedostatocne protilatky bez preockovania? Ako je mozne, ze od januara uz deti preockovanie nepotrebuju?
Nasa doktorka sa ma opytala, ci mal v prvom roku vakciny (chodili sme predtym k inej doktorke,ale prestahovali sme sa) ..neviem zial nazov,ale ci mal len tu do jednej nozicky alebo tu bezbolestnu, ktorymi teraz ockuju deticky (mam 7mesacnu dcerku). Pri mojej odpovedi, ze mal zial tie starsie vakciny (do dvoch noziciek), ostala trochu zaskocena a skutocne ma jej odpoved nepresvedcila o spravnosti tohto rozhodnutia (nepreockovanie v 3rokoch).
Nojaadka

Tak sa zdá, že jar je tento rok celú zimu :-)

expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod alenka »

ahojte,
Marinka17 presne tak, nase deti su testovacie kraliky :evil: Rodicia, ktori veria ockovaniu si vacsinou myslia (aspon taka je moja skusenost) ze vakciny su ucinne a bezpecne, ved predsa by to len tak detom nepichali bez preskumania a preskusania. Ale treba si uvedomit jednu vec- pokusy na ludoch su zakazane. Preto sa robia na zvieratach. V mnohych veciach a vysledkoch pokusov by to bolo podobne keby sa to urobilo na ludoch, ale to v danej konkretnej veci nikto nemoze nikdy s istotou tvrdit. A ked sa teda vrazia peniaze na testovanie a vyvoj novej vakciny, odskusa sa to na urcitom pocte zvierat a nic zavazne sa nezisti (aj to je otazne podla toho kto to hodnoti a ake parametre su pre neho zavazne a ake nie :roll: ), tak sa to pusti do klinickej praxe. A az v praxi sa potom mozu zistit rozne skutocnosti........alebo aky vplyv je danej latky v dlhodobom meradle.
Podla mna niekto moze zodpovedne prehlasit ze vakcina je bezpecna a ucinna vtedy, ak by mohol porovnat, respektive posudit to podla zdravotneho stavu jednej generacie ludi zaockovanych danou vakcinou. No lenze ktory vyskumny ustav vrazi peniaze, vedci vyvinu a budu cakat cca 90 rokov aby sa im peniaze vratili ? A tak to ide za pochodu, zisti sa ze toto a toto- dobre, vyvinie sa nieco modernejsie, o 10-20 rokov zase nieco vylepsia...atd.
Dalsia vec je, ze vakciny sa vyrabaju na telacich embryach a kuracich zltkoch a embryach. Ako som sa najnovsie docitala tak v tychto sa mozu nachadzat rozne zvieracie virusy ktore tam nemaju co hladat a nemozeme vediet co mozu sposobit v nasich telach. Ak by boli naozaj tie vakciny take bezpecne a spickovej kvality (ako som minule citala v jednom casopise pre rodicov) tak by museli kazde a jedno embryo a kazde a jedno zltko otestovat ci neobsahuje ziadny virus- co by bolo financne neskutocne narocne a vlastne aj nemozne, lebo hoci by otestovali 30 virusov mohol by tam byt 31 druh virusu atd....
Takze tak.
alenka
pokročilý

Re: PREMENOVANIE TÉMY: PAĽBA sa mení na OČKOVANIARe: PREMENO

Odoslaťod Nojaadka »

marinka17 píše:Nojaadka, presne som sa minule nad tym zamyslala... ze ake to je fakt "zaujimave", ze zrazu prisli na to, ze preockovanie pre tie trojrocne deti uz netreba... hmmm, o par rokov pridu mozno na to, ze naozaj niektora vakcina je uplne moc skodliva (pisem ako "odbornik") a tak ju stiahnu a uplne v pohodicke sa bude ockovat mozno zas nejakou novou alebo inym sposobom, ktory je "zarucene" neskodny a lepsi. No jednoducho, nase deti su v podstate testovacie kraliky :( :evil:

Marinka, veď práve to je aj jeden z dôvodov, že tu o tom debatujeme. Ja tak tajne dúfam, že sa začne trošku viac rodičov zamýšľať a zvažovať pre a proti.
Nojaadka

Tak sa zdá, že jar je tento rok celú zimu :-)

expert

Odoslaťod vanish »

zulok, zaujímavá úvaha, ale potom napr. ak alkoholik bude mať nejakú chorobu z alkoholu, alebo fajčiar rakovinu pľúc (čiže si vedome poškodzujú zdravie), tak si liečbu budú hradiť sami? určite nie, tak prečo by sme si ju mali hradiť my?
vanish
začiatočník

Odoslaťod vanish »

Nojaadka píše:Baby, pán Dr. Mráz používa od môjho upozornenia (resp. žiadosti o výklad novej vyhlášky) tento link ako odpoveď mamičkám. 8) Už teraz je múdry... :evil:

Inak, teraz som tam našla dotaz jednej mamičky. Skopírujem to sem. Ale myslím, že to celkom dobre ilustruje "nevyhnutnosť" očkovania a preočkovávania... :? :x

Dobry den,
velmi rada by som sa opytala na zrusenie ockovania v 3rokoch. Mam syna, ktory bude mat 3roky 7.2. 2009 a mali sme ist na preockovanie. Vcera ma vsak nasa pani doktorka informovala,ze toto ockovanie bolo zrusene a ze bude preockovany az v 6rokoch.
Moja otazka teda znie...nebude mat nedostatocne protilatky bez preockovania? Ako je mozne, ze od januara uz deti preockovanie nepotrebuju?
Nasa doktorka sa ma opytala, ci mal v prvom roku vakciny (chodili sme predtym k inej doktorke,ale prestahovali sme sa) ..neviem zial nazov,ale ci mal len tu do jednej nozicky alebo tu bezbolestnu, ktorymi teraz ockuju deticky (mam 7mesacnu dcerku). Pri mojej odpovedi, ze mal zial tie starsie vakciny (do dvoch noziciek), ostala trochu zaskocena a skutocne ma jej odpoved nepresvedcila o spravnosti tohto rozhodnutia (nepreockovanie v 3rokoch).

Nojaadka, vidím, že máme rovnakú krvnú skupinu, lebo ten link v jeho odpovediach som si všimla tiež(fakt má asi veľa práce) a tento príspevok som sem chcela okopírovať, lebo som sa nad ním pozastavila, ale predbehla si ma
vanish
začiatočník

Odoslaťod zulok »

vanish píše:zulok, zaujímavá úvaha, ale potom napr. ak alkoholik bude mať nejakú chorobu z alkoholu, alebo fajčiar rakovinu pľúc (čiže si vedome poškodzujú zdravie), tak si liečbu budú hradiť sami? určite nie, tak prečo by sme si ju mali hradiť my?

ako je mi to jasneee.... ani neviem, ako ma to napadlo... tak som sa chcela pre istotu spytat.. ale ako tak vidim, nikoho nic podobne nenapadlo a ani nepocul,taks a tesiiim :D :D
zulok
pokročilý

Odoslaťod vanish »

len s tým rozdielom, že my sa to zdravie snažíme chrániť
vanish
začiatočník

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.