Chutne cesto na pizzu

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Chutne cesto na pizzu

Odoslaťod kvietok2 »

Ahoj Majlus, ta pizza vyzera super :wink: mozes napisat tvoj recept?
kvietok2
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod daniela »

Majlus, ja som si kúpila v Taliansku celú takú brožúrku s receptami na pizzu a tam cesto nechávajú kysnúť dve hodiny... :oops:

Dokonca aj keď si dáš do vyhľadávača Pasta per Pizza, nájdeš tam recepty a aj tam píšu - niekde treba nechať vykysnúť dve hodiny, niekde aj tri... tak teraz neviem....
daniela

expert

Odoslaťod Maira »

majlus, ja robim cesto tak ako ty, ale tiez ho necham vykysnut - v rychlokyske to trva takych max. 20 min. A potom to cesto vyzera tak ako tvoje. Ale je dobre vediet, ze kysnut ani nemusi, takze nabuduce, ked nebude cas na kysnutie, tak to urobim tak ako ty... :wink:

inac, ja rukolu zvyknem pridat uz priamo do paradajkoveho podkladu, nasekanu na drobnejsie...
Maira
expert

Odoslaťod daniela »

majlus píše:Danielka,
ja to robím na radu môjho kamaráta Taliana žijúceho u nás,(vždy mi u nich chutila pizza) mám to odskúšané a je pravda mňa by to nenapadlo nenechávať to podkysnúť....
ja by som si povedala- šak kysni, :wink:

vyskúšame, vďaka za radu... :wink: ... možno polovicu dám a druhú polovicu nedám vykysnúť...
daniela

expert

Odoslaťod betula-pendula134 »

Baby tak ja som dnes skusila tú pizzu ako Majlus.
Dala som cesto do chladničky a dokonca v chladničke nakyslo trocha, fakt. Inokedy na iné veci dávam k radiatoru, nech kysne a fakt v chladničke . Som nechápala.
Bolo to dobré :
- ale ked som ju nechala v rúre dlhšie, kraje boli tvrdé, ked kratšie boli bledé. Ale dalo sa.
- nemala som ju takú peknú lesklú - mastnú
- na spodok som dala pretlak zmiešaný s cesnakom, toho som dala málo
Chcela som dať ešte syr do okrajov, nestihla som.

Malá mi pomáhala na svojom stolíku. Dala som jej asi 1/4kg múky a vodu a 1/2 hod som upratovala po nej a vyťahovala jej cesto z vlasov, ale čo ked to robila aj 3 hodiny.
betula-pendula134
začiatočník

Odoslaťod suny »

cavte, u nas sa tiez pizza nenechava kysnut a do cesta sa dava len tak cca mala lyzicka kvasnic.
maca656, ked ju chces mat taku "mastnu", mozes si pizzu hned za horuca po upeceni potriet cesnakovym olejom (roztlaceny cesnak, olivovy olej,sol a troska horucej vody-rozmiesat). potom aj krasne vonia.
suny
začiatočník

Odoslaťod lulusik »

Jeej baby,
ale ste mi narobili chut na pizzu :D :D :D

Ja vyskusam tu bez kysnutia, aspon to budem mat rychlejsie hotove :wink:
Co sme my doma zvykli robit pizzu, tak mi moc nechutila, teda cesto, lebo to bolo ako kolacove a ja radsej take tenke cesto a chrumkave :wink:

Dakujem za tipy, ani za svet som na to nevedela prist, co to maju Taliani za origos cesto :D :D :D
lulusik
začiatočník

Odoslaťod nata_lia »

lulusik píše:Jeej baby,
ale ste mi narobili chut na pizzu :D :D :D

Ja vyskusam tu bez kysnutia, aspon to budem mat rychlejsie hotove :wink:
Co sme my doma zvykli robit pizzu, tak mi moc nechutila, teda cesto, lebo to bolo ako kolacove a ja radsej take tenke cesto a chrumkave :wink:

Dakujem za tipy, ani za svet som na to nevedela prist, co to maju Taliani za origos cesto :D :D :D

idem zajtra robit pizzu dakujem za rady a dobre napady :lol: a tiez vyskusam bez kysnutia :wink:
nata_lia
expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.