ekologia v domacnosti

Ekologicky, pekne, útulne, múdro a účelne
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: ekologia v domacnosti

Odoslaťod gombicek »

'hehe, mna napadla tak intimna otazka,
aky toaleltny papier ci papierove vreckovky pouzivate? hladala som nieco z recyklovaneho paiera le nie ako smrgel ale vyhovujuce aj jmenej prdelke. dajte tipy.
vsade je len uvedene ze z recyklovaneho ale vacsinou chyba udaj o podiele tej zlozky. jedien co som nasla je 20percent v tento economy ten velky kotuc, ten aj pouzivame, je ok.
gombicek

..Ide to nejde to, nechame to na leto....

expert

Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod gombicek »

ak kupujet neikto biopotraviny aj v Tescu maju teraz akciu
v Tescu so zľavou 20 %! Ponuka platí pre všetky obchody Tesco od 21. 4. do 4. 5. 2010.
ja tam moc nehcodim,ale neikto mozno vyuzije.
gombicek

..Ide to nejde to, nechame to na leto....

expert

Odoslaťod qixi3 »

:o :o :o Bóže ,prečo som tu tak dávno nebola????
qixi3

začiatočník

Odoslaťod Michal1985 »

My sme si zariadzovali bytik 2+KK a davali sme pozor hlavne na spotrebu vsetkych spotrebicov - chladnicka s 0,47kW bola sice drazsia asi o stvrtinu, LED tv, miesto PC mame nootebook a miesto elektrickeho sporaku mame plynovy - je dokonca omnoho lacnejsi ako elektricky (jedinou nevyhodou je, že nemáme v byte plyn, takze musime mat bombu - ta vsak vydrzi asi pol roka... varime kazdy den pre dvoch - cize naklad cca 30 EUR / rok) - naklady el. energie na takyto bytik je 8 EUR na mesiac - porovnanie s mojimi rodicmi - el. sporak, plazma tv, velka chladnicka, stolovy PC = 34 EUR / mes (tiez su dvaja v byte)... Byvame uz vyse dvoch rokov, takze cisla su celkom relevantne...

Co sa tyka domov, znamy sa zivi klimatizaciami a tvrdi, ze buducnost domacnosti je v technologiach THERMA V. Skuste mrknut, koho to zaujima - ide o cerpadlo vyuzivajuce energiu (chlad / teplo) zo vzduchu. Vyzera to urcite zaujimavo - hlavne tie cisla :-))
Michal1985

Odoslaťod cottoncandy »

...jéj, úžasná diskusia, teším sa, že som objavila toto fórum...
Aj ja sa snažím o eko domácnosť, ale u mňa sú to ešte len - povedala by som - začiatočnícke pokusy, tak skúsim prečítať túto diskusiu dozadu a niečo sa naučiť :)
Pred pár týždňami sme konečne začali separovať plasty a papier, sklo separujeme už dlhšie. Donedávna sme totiž v obci nemali smetiaky na separovaný odpad, mohli sme si na OU vypýtať iba také špeciálne vrecia, určite to mnohé poznáte...ale keďže bývame v bytovom dome, bolo to pre nás dosť komplikované, skladovať ich na balkóne kým sa nenaplnia a potom čakať na deň, kedy si ich smetiari vyzdvihnú a vtedy ich nezabudnúť vyložiť pred dom :?:
Na pranie som začala používať pracie prášky a aviváže zn. DEDRA, nahovorila ma známa, vraj sú ekologické, čítala som o nich veľa aj na internete, tak dúfam, že je to ok...zatiaľ som s nimi spokojná, netreba ich do prania veľa a výsledky sú rovnaké ako s Arielom...
Kozmetiku kupujem síce rôznu, nielen eko, ale vyhovuje mi zn, Alverde, hlavne ich šampóny a mydlá...no a o pár dní sa nám narodí bábo, tak už som rozhodnutá, že budem používať látkové plienky, už ich mám aj nakúpené a pripravené, dúfam, že ma nezlákajú tie jednorazovky, z ktorých je hora odpadu :!:
cottoncandy
začiatočník

Odoslaťod Leni »

Aj ja si to tu rada listujem, tiez triedim odpad, a my ho deta musime sami odvazat do skladky odpadu, tak to sporim na balkone, a potom to naraz odvezieme, no vyzera to vselijako, ale tak to robia vsetci ,tak nas nemaju za spindurov :lool:

Tiez sa mi obcas neotvoria take dvierka v umyvacke, a az ked spracem riad, si to vsimnem, ale riad je cisty :)b
Avivaz nepouzivam uz dva roky, mame ale dobru vodu, pri dvrdsej sa to asi neda, uteraky a postelne pradlo susim v susicke, tak je makkucke, ostatne pradlo sa tiez dobre sklada, je take pevnejsie, ale nie "naskrobene".

Len plienky pouzivam jednorazove :oops: , kupila som aj take eco jednorazovky, ale tie su strasne trvrde, ja nedam dopustit na papersky,vyskusala som vsetky znacky, ale pampy su naj.
Cottoncandy- kamaratky co pouzivali latkove, bravali na cesty a von jednorazove :wink: takze je asi tazke "sa nedat zlakat" , ale uvidis sama, co vam bude najviac vyhovovat.
Leni
pokročilý

Odoslaťod cottoncandy »

Cottoncandy- kamaratky co pouzivali latkove, bravali na cesty a von jednorazove :wink: takze je asi tazke "sa nedat zlakat" , ale uvidis sama, co vam bude najviac vyhovovat.[/quote]

Máš pravdu, určite je pohodlnejšie brať si na cesty plienky jednorazové ako látkové, sama som zvedavá, či podľahnem...závisí to od mnohých faktorov :?:
cottoncandy
začiatočník

Odoslaťod hypot »

Ahojte,
ja mam trik na nerezove plynaky a rury, prestahovali sme sa a bola to hruza ale manzel robi s reklamou a poradil :D tak ze na nerez handricka a RASTLINNY OLEJ , staci skutocne malo a je to uuzuasne vidiet tu krasu :clap: :clap: :clap:
hypot
expert

Odoslaťod cottoncandy »

...ja len k tým plienkam: asi som podľahla jednorázovým :ashamed: zatiaľ som sa k látkovým ani nedostala, požívam ich len okrajovo na odblinknutie napr., dávam malej stále jednorázovky a som spokojná...dokonca v nemocnici mi látkové neodporúčali, vraj je na ne príliš malá :D a mám dávať najmenšie číslo pampersiek, tak to aj robím...takže tak, mrzí ma tá hora odpadu denne, lebo malú prebaľujem často, ale ešte stále som nevzdala svoje plány a vravím si, že keď trošku podrastie, budem používať látkové aspoň doma :idea:
cottoncandy
začiatočník

Predchádzajúca

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Tipy, triky, inšpirácie...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.