ekologia v domacnosti

Ekologicky, pekne, útulne, múdro a účelne
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: ekologia v domacnosti

Odoslaťod slniecko »

Plesne su svinstvo, na to by som supla savo :blush: ..mala som kedysi jeden eko cistic na baze peroxidu vodika ale neviem, ci sa da u nas zohnat, mne sa nepodarilo.
http://www.seventhgeneration.com/Shower-Cleaner
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod beruskaea »

Ahojte,

davam link na stranku, kde sa daju objednat eko cistiace prostriedky, aj nejaka drogeria. je to pomerne lacne a hlavne su to koncentraty a vydrzia vraj dost dlho. mam info len od kamosky, ktora ich pouzivala, ale uz som si aj ja objednala tak som zvedava a dam vediet.

www.missiva.cz
beruskaea

Odoslaťod slniecko »

Cim su tie prostriedky eco? Som pozerala zlozenia a teda, hm :| ...
slniecko

expert

Odoslaťod beruskaea »

Slniecko, schvalne som si vyhladala zlozenie napriklad ecoveru a ja teda neviem, ani ecover neobsahuje len prirodne zlozky ale aj chemicke. Asi nie su chemikalie ako chemikalie, niektore su rychlejsie v prirode odburatelne ako ine aj hadam menej skodia. Nie som chemicka, ale aj by ma to zaujimalo, lebo nikde na nete som sa nedopatrala nejakych konkretnych informacii o tych chemickych latkach co su v ecoveri alebo aj v tych ceskych vyrobkoch, neviem kde by sa dalo najst presnejsie info. keby tu bola nejaka chemicka tak by nam mohla pomoct. :yes:
Aj mne ide samozrejme o to, aby som pouzivala prostriedky, ktore su naozaj eko, ked uz je to na nich napisane. :)
beruskaea

Odoslaťod slniecko »

No neviem ani ja, ked som si kedysi povyhladavala jednotlive zlozky toho ecover, tak som bola pomerne (netvrdim ze uplne) spokojna, tu ma mozno odradilo jednak mnozstvo tych ingrediencii (kto to bude guglit :mrgreen: ), jednak obsah optickych rozjasnovacov, parfem a enzymy.
http://www.missiva.cz/produkty/odkaz1.asp?l=s&p=1

ale ked tak pozeram aj u sa tie ingrediencie casom akosi rozmnozili, potvory, vcitane toho parfemu :?!?
http://www.ecover.com/cz/en/Products/La ... LQW+UK.htm

no nic, ked ma niekto presvedci, nasa rodinna kasa mu bude prudko vdacna :yes:

Ano, ta chemicka by sa velmi zisla
slniecko

expert

.

Odoslaťod Mamana* »

...
Naposledy upravil Mamana* dňa , celkovo upravené 1 krát.
Mamana*

začiatočník

Odoslaťod Táňa »

Mamana* píše:My sme nedavno s manzelom hladali, aku COV-ku kupit. A pri surfovani na nete moj drahy objavil na stranke jedneho vyrobcu cisticiek, ze aspon do tej jednej jeho konkretnej nie je vhodne pouzivat ekologicke cistiace prostriedky, lebo namiesto fosfatov obsahuju nieco ine, co bakteriam v COV-ke skodi.
Mate niekto domovu cisticku? Co tam pouzivate do prania a umyvania v umyvacke?

Ahoj Mamana :wink: .
Ak budeš mať novú umývačku, ani nemusíš používať nič. Skúšala som najprv s kvapkami prostriedku, teda stále som znižovala dávky a v poslednej dobe umývam už bez, riad sa umýva iba vo vode a je rovnako umytý ako s nejakým pr., hoci mám už dosť starú umývačku. :D Nová ho musí umyť úplne super. Soľ teda používam a namiesto leštidla ocot. Ocot by hádam baktérie nemal "zničiť".
Na pranie sa chystám kúpiť pracie orechy, alebo vyrobiť z mydla tek. prášok, skús mrknúť, čo tie orechy, našla som diskusiu o nich a veľmi si ich chvália, keď sa s tým naučia prať a hlavne keď nájdu vhodné dávkovanie.
Táňa

expert

.

Odoslaťod Mamana* »

...
Naposledy upravil Mamana* dňa , celkovo upravené 1 krát.
Mamana*

začiatočník

Odoslaťod gombicek »

ahojte, ja som chcela spztat ci pouzivate na pracke a umyvacke ten eco program.. lebo u mna pracka len vrciii dlho a oere ale poriadne tak nevyperie a umzvacka detto. mam len ja take divne pristroje alebo je to tak vo vseobecnosti?
gombicek

..Ide to nejde to, nechame to na leto....

expert

Mood: Happy

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Tipy, triky, inšpirácie...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.